Судове рішення #3135246

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

 

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

03.11.08

Справа №2а-2424/08/2

 

Окружний  адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Лісецькій Г.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу 

за позовом   Державної податкової інспекції в м. Сімферополі в АР Крим         

до   фізичної особи - підприємця ОСОБА_1             

про стягнення заборгованості в сумі 598,02 грн.

за участю представників:

від позивача - Нечаєва Н.О. - представник, довіреність № 81/10-0 від 14.07.2008 року

від відповідача - ОСОБА_1 - паспорт серії НОМЕР_1

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 податкового боргу в сумі 598,02 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не здійснювалась сплата єдиного податку, розмір якого узгоджений відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами».

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог. 

Відповідач письмового відзиву на позв суду не надав, з позовними вимогами погодився.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача та відповідача, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

 

Відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа - підприємець (свідоцтво НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_1).

Відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» - суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Абзац 2 статті 2 зазначеного Указу передбачає, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» випливає що, фізичні особи  сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Пункт 5 зазначеного Указу передбачає, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність числення, своєчасність подання  розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

В матеріалах справи є заява відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 19.12.2007 року за видом діяльності - спеціалізована роздрібна торгівля непродовольчими товарами. 12.01.2007 року відповідачем отримане свідоцтво про сплату єдиного податку в сумі 200,00 грн.

У порушення вимог закону, відповідач не здійснював сплату єдиного податку з серпня по листопад 2007 року, у зв'язку з чим його заборгованість перед бюджетом становить 800,00 грн., з яких відповідачем сплачено добровільно 207,37 грн. про що свідчить розрахунок суми позову та облікова картка платника податків.

Таким чином сума заборгованості з єдиного податку на день розгляду справи складає 592,63 грн.

Вимоги позивача про стягнення пені в розмірі 5,39 грн. застосованої за порушення строків сплати узгодженої суми податкового зобов'язання не підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 1.4 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Пунктом 1.3 статті 1 зазначеного Закону встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пунктом 16.1 статті 16 Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. А відповідно до підпункту 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Але зобов'язання по сплаті сум єдиного податку визначено нормами Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва».

Отже, сума зобов'язання по сплаті єдиного податку фізичною особою - підприємцем  Афоніним В'ячеславом Михайловичем не узгоджувалась в силу норм Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», тому пеня, передбачена статтею 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не підлягає нарахуванню.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем  у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості з єдиного податку, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково в частині стягнення недоїмки з єдиного податку в сумі 592,63 грн.

За згодою представника позивача та відповідача в ході судового засідання, яке відбулось 03.11.2008р., оголошено  вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова оформлена та підписана 07.11.2008 р.

На підставі викладено, керуючись статтями ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд                                        

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити частково.

2.Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; відомості про банківські реквізити у матеріалах справи відсутні, ідентифікаційний номер НОМЕР_3) на користь місцевого бюджету Центрального району м. Сімферополя (код податку 16050203, р/р 34211379700005, банк одержувач: Головне управління Державного казначейства України в АРК, МФО 824026, ЗКПО 34740405) 592,63 грн. заборгованості з єдиного податку.

3. В іншій частині - у позові відмовити.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви  про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне  оскарження. 

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

 

Суддя  Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим                                          Яковлєв С.В.

 

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація