Справа № 113/852/13-ц
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 серпня 2013 року
Первомайський районний суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого - судді Забара Г.Я.,
за участю секретаря Смирнової Т.О.,
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини: дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1000 грн. щомісячно, до досягнення дитиною повноліття. Свої вимоги мотивує тим, що проживала разом з відповідачем однією сім'єю, відповідач є батьком дитини, дочка проживає з нею і знаходиться на її утриманні, відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Позивач позовні вимоги підтримує, в судове засідання не з'явилася, надала клопотання про розгляд справи у її відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Повно і всебічно з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, які відповідають вимогам закону про їх належність та допустимість, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Суд встановив, що сторони проживали разом однією сім'єю, мають спільну неповнолітню дитину - дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої є відповідач. Дитина проживає з матір'ю та знаходиться на її утриманні, батько проживає окремо від дитини, добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
На підставі ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу, або у твердій грошовій сумі.
Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відомостей про місце роботи та доходи відповідача суд не має.
Тому аліменти на утримання дитини підлягають стягненню з відповідача в розмірі 1000 грн., які належать стягненню з дня пред'явлення позову - 03.07.2013 року щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Доводи позивача підтверджені наданими доказами: свідоцтвом про народження дитини серія 1-АП № 147734 від 18.08.2009 р., актом депутата Калінінської сільської ради Первомайського району АРК від 01.07.2013 року, довідкою виконавчого комітету Калінінської сільської ради Первомайського району про склад сім'ї позивача та знаходження дитини на утриманні позивача.
У відповідності зі ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Статтею 1 Закону України "Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах" передбачено, що розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, а в адміністративних справах - суб'єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.
Витрати ОСОБА_1 на правову допомогу у сумі 300 грн. підтверджені квитанцією адвоката ОСОБА_4 (а.с. 12) і розмір таких витрат відповідає вимогам ст. 1 Закону України "Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах".
З відповідача на користь держави належить стягненню судовий збір у розмірі 229 грн. 40 коп.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 10, 11, 57-60, 88, 212-215, 223, 224-226, 294, 367 ЦПК України, ст. ст. 180 -182, 184, 191 Сімейного кодексу України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Білогірськ, АР Крим, на користь ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, аліменти на утримання неповнолітньої дитини - дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1000 грн. щомісячно, починаючи з 03.07.2013 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу у розмірі 300 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави у сумі 229,40 грн.
Допустити негайне виконання рішення про стягнення аліментів на утримання дитини у межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до ч. 1 ст. 196 СК України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожний день прострочення.
Рішення може бути оскаржено позивачем до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Первомайський районний суд АР Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Відповідач може подати заяву про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії. Відповідно до ч. 4 ст. 231 ЦПК України у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий