ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
_________________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
29.11.06 Справа № 10/195/Б
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії
головуючого-судді Михалюк О.В.
суддів Новосад Д.Ф.
Мельник Г.І.
розглянув апеляційну скаргу господарського товариства аграрно-промислової фірми «Прогрес-2000»
на ухвалу господарського суду Чернівецької області від 24.10.2006р.
у справі № 10/195/Б
за заявою АК АПБ «Україна»в особі регіонального уповноваженого ліквідатора банку «Україна»в Чернівецькій області, м.Чернівці
до господарського товариства аграрно-промислової фірми «Прогрес-2000», с.Романківці
про визнання банкрутом,
з участю представників :
від скаржника –Машевський В.Є.
від кредитора –Чорний С.В. –гол.спеціаліст
В ході судового засідання сторонам права і обов”язки, передбачені ст.22 ГПК України роз”яснені, заперечень щодо складу суду не поступало.
Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 24.10.2006р. у справі № 10/195/Б (суддя Ковальчук Т.І.) про банкрутство господарського товариства аграрно-промислової фірми «Прогрес-2000», с.Романківці Сокирянського району Чернівецької області визнано вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сокирянському районі на суму 373499,34 грн. капіталізованих платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов»язань банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров»ю та зобов»язано ліквідатора здійснювати задоволення вказаних вимог у другу чергу.
Не погоджуючись з даною ухвалою боржник –господарське товариство аграрно-промислова фірма «Прогрес-2000» подав до Львівського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати згадану ухвалу, посилаючись, зокрема, на те, що при винесенні оскаржуваної ухвали суд першої інстанції порушив норми процесуального права, оскільки не мав права розглядати в межах справи про банкрутство заяву, подану відповідно до норм Кодексу адміністративного судочинства України.
Наводить скаржник і інші доводи, що є на його думку підставою для скасування оскаржуваної ухвали.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши наявні матеріали, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В провадженні господарського суду Чернівецької області знаходиться справа № 10/195/Б про банкрутство господарського товариства агропромислової фірми «Прогрес-2000», с.Романківці Сокирянського району Чернівецької області, порушена за заявою АК АПБ «Україна»в особі регіонального уповноваженого ліквідатора банку «Україна»в Чернівецькій області.
Постановою господарського суду від 30.05.2006р. боржника визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру згідно із Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Мілованова А.В.
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сокирянському районі звернулось до господарського суду Чернівецької області із заявою про грошові вимоги до боржника на суму 373499,34 грн. капіталізованих платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов»язань банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров»ю. Дана заява обгрунтована тим, що боржник передав до відділення 10 особових справ потерпілих на виробництві, які на підставі Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»отримують страхові виплати у відділенні Фонду.
У відповідності до абз. 2 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, мають право подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.
Відповідно до розділу XI Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", який набрав чинності 01.04.2001 р., підприємства, установи, організації передають до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України документи, які підтверджують право працівників на страхові виплати, інші соціальні виплати від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, для проведення цих виплат.
Згідно з п. 2 ч.і ст. 31 Закону в другу чергу задовольняються вимоги, що виникли із зобов'язань банкрута перед працівниками підприємства-банкрута (за винятком повернення внесків членів трудового колективу до статутного фонду підприємства), крім вимог, задоволених у першу чергу, зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також вимоги громадян -довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).
Порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язані підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 р. № 765.
Наданими відділенням виконавчої дирекції Фонду суду першої інстанції документами та розрахунками, виконаними у відповідності до зазначеного Порядку, підтверджується сума необхідних капіталізованих платежів у розмірі 373499,34 грн. для проведення виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві підприємства-банкрута згідно з переданими останнім особовими справами таких потерпілих.
За таких обставин з урахуванням уточнюючої заяви кредитора від 18.10.2006р. щодо застосування норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та ГПК України, вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду судом підставно визнані обґрунтованими і такими, що підлягають визнанню.
За таких обставин, доводи скаржника зазначені в апеляційній скарзі, апеляційним судом не визнаються такими, що можуть бути підставою згідно ст.104 ГПК України для скасування чи зміни оскаржуваної ухвали.
На підставі наведеного та відповідно до вимог ст.ст.91,101-106 ГПК України,-
Львівський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Ухвалу господарського суду Чернівецької області від 24.10.2006р. у справі № 10/195/Б залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Головуючий суддя Михалюк О.В.
суддя Новосад Д.Ф.
суддя Мельник Г.І.