Судове рішення #3144299
Справа № 2-190

 

Справа № 2-190

2008 рік

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М ' Я М У К Р А Ї Н И

“30” червня 2008 року Оратівський районний суд

Вінницької області

В складі: головуючого Круглика В.В.

при секретарі Волинець О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Оратів справу за позовом ОСОБА_1до Оратівського СТОВ «Агрошляхбуд», третя особа Новоживотівська сільська рада про визнання правочину дійсним та права власності на нерухоме майно, за участю позивача ОСОБА_1., представника відповідача Пшеченко Антоніни Анатоліївни,-

В С Т А Н О В И В:

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Оратівського СТОВ «Агрошляхбуд», Новоживотівської сільської ради про визнання правочину дійсним та права власності на нерухоме майно.

В судовому засіданні ОСОБА_1. позовні вимоги підтримав і пояснив, що відповідно до рішення зборів засновників Оратівського сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Агрошляхбуд" від 11 січня 2008, протокол №1, відповідач продав йому по залишковій балансовій вартості приміщення магазину „ІНФОРМАЦІЯ_1" за 41810 грн. Вказане нерухоме майно знаходиться по АДРЕСА_1, на території Новоживотівської сільської ради Оратівського району.

23 березня 2008 року ОСОБА_1. оплатив вартість придбаного приміщення, внісши в касу відповідача 41810 грн. 24.03.08 року створена відповідачем комісія передала позивачу майно.

Отже, ОСОБА_1. з свого боку повністю виконав домовленість та рішення зборів засновників СТОВ „Агрошляхбуд" від 11.01.08 року про продаж приміщення магазину: стовідсотково оплатив вартість придбаного нерухомого майна. Відповідач, в свою чергу, одержав обумовлені рішенням кошти і передав позивачу приміщення. Крім того, ОСОБА_1. вже поніс додаткові витрати по заготівлі матеріалів та ремонту придбаної будівлі.

Проте відповідач, посилаючись на відмову нотаріальної контори посвідчити договір купівлі-продажу у зв"язку з неплановим набуттям цього нерухомого майна та відсутністю правовстановлюючих документів на нього, запропонував позивачу це спірне питання вирішити в судовому порядку.

Тому позивач змушений звернутися до суду для визнання договору купівлі-продажу дійсним та права власності.

Представник Оратівського СТОВ «Агрошляхбуд» Пшеченко А.А. позовні вимоги визнала повністю та суду пояснила, що дійсно, СТОВ «Агрошляхбуд» продав належний йому магазин в с.Новоживотів ОСОБА_1. Позивач повністю виконав умови договору, оплативши вартість майна, але договір не посвідчений нотаріально у зв»язку із скрутним матеріальним становищем товариства.

Суд, вивчивши матеріали справи, зокрема, договір від 23.03.2008 року згідно якого СТОВ «Агрошляхбуд» продав належний йому магазин «ІНФОРМАЦІЯ_1» в с.Новоживотів, ОСОБА_1. з товарами та обладнанням за 41810 грн.; згідно довідки СТОВ №33 20.05.2008 року кошти на виготовлення технічної документації на магазин «ІНФОРМАЦІЯ_1» в с.Новоживотів в бізнесплан товариства не закладені; магазин «ІНФОРМАЦІЯ_1» в с.Новоживотів перебуває на балансі СТОВ «Агрошляхбуд», що стверджується довідкою СТОВ «Агрошляхбуд»; протокол від 11.01.08 р. зборів засновників СТОВ «Агрошляхбуд» про продаж магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» в с.Новоживотів у зв»язку з його неприбутковістю; акт приймання-передачі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» в с.Новоживотів згідно якого СТОВ «Агрошляхбуд» провів передачу магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» в с.Новоживотів ОСОБА_1., вислухавши сторони, вважає, що позов підлягає задоволенню на слідуючих підставах. Сторони дійшли всіх істотних умов договору, що підтверджується договором купівлі-продажу від 23.03.08 р. Відповідач передав позивачу магазин «ІНФОРМАЦІЯ_1» в с.Новоживотів магазину, а останній сплатив повністю вартість даного майна. Таким чином, позивач виконав зі своєї сторони умови договору, а відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення договору, тому позов слід задоволити.

За ст.325 ЦК України суб'єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи .

Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати . Склад, кількість та вартість майна, яке може бути у власності фізичних та юридичних осіб, не є обмеженими.

Відповідно до ч.2 ст.220 ЦК України в разі виконання однією із сторін повністю або частково умов угоди, що потребує нотаріального посвідчення та ухилення від нотаріального оформлення іншою стороною цього правочину, суд вправі визнати таку угоду дійсною.

Ст.328 ЦК України передбачає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

На підставі ст.ст.202,203,220 ЦК України, керуючись ст.ст.212,214,215 ЦПК України,-

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити. Визнати дійсним договір купівлі-продажу від 23 березня 2008 року укладений між СТОВ «Агрошляхбуд» в особі голови правління Волкотруба Сергія Михайловича та ОСОБА_1про продаж останньому приміщення магазину „ІНФОРМАЦІЯ_1", розташованого поАДРЕСА_1 , загальною площею 106,9 кв.м., основною площею 73,3 кв.м., в АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на приміщення магазину „ІНФОРМАЦІЯ_1", розташоване по АДРЕСА_1 , загальною площею 106,9 кв.м., основною площею 73,3 кв.м., в АДРЕСА_1.

Рішення суду може бути оскаржено на протязі десяти днів з дня проголошення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Вінницької області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація