апеляційний суд
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
88000, м.Ужгород, вул, О.Довженка, 7 тел./факс: (03122) 1-53-83
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2006 року м. Ужгород
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області у складі:
головуючої - Боднар О .В.
суддів - Белякова І.І., Собослоя Г.Г.
при секретарі - Байзат СЮ.
з участю - позивачки ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Сусківської сільської ради, третя особа ОСОБА_2 про видачу державного акту на право приватної власності на землю, -
УСТАНОВИЛА:
У травні 2005 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Сусківської сільської ради (далі - рада), в якому посилаючись на те, що згідно виданої відповідачем довідки НОМЕР_1 за її дворогосподарством для обслуговування жилого будинку зареєстровано 15 га, однак в задоволенні заяви про передачу їй вказаної земельної ділянки у власність радою було незаконно відмовлено, просила суд зобов'язати раду видати їй державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 0,15 га для обслуговування жилого будинку.
Постановою Свалявського районного суду від 17 липня 2006 року позов задоволено частково. Зобов'язано раду видати ОСОБА_1 державний акт на право приватної власності на земельну ділянку для обслуговування жилого будинку розміром 0,09 га. В решті позову відмовлено.
В апеляційній скарзі позивачка з посиланням на порушення судом ст.107 ЗК України та неповне з»ясування судом обставин справи, що мають значення для її вирішення, просить постанову суду скасувати та ухвалити нову постанову, яким позовні вимоги задовольнити.
Розглянувши, доводи скарги та перевіривши матеріали справи, апеляційний суд визнав, що скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Справа № 22 - 1422 /06 Головуючій у І інстанції - Вінер Е.А.
.Категорія 27 Доповідач-БоднарО.В.
2 Відповідно до ст. 126 ЗК України державний акт є документом, що посвідчує право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою.
Форми державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 2.04.2002 р. № 449.
Відповідно до цих затверджених KM України форм державних актів невід»ємною частиною державного акту на право власності на земельну ділянку є план меж земельної ділянки. Підписується державний акт головою органу, який прийняв рішення про передачу земельної ділянки у власність, та начальником відповідного державного органу земельних ресурсів.
Порядок складання та видачі державних актів регулюється Інструкцією про порядок складання, складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на неземельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженою наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від НОМЕР_2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України НОМЕР_3 (із змінами і доповненнями, далі - Інструкція).
Відповідно до п. 3.1 Інструкції державні акти на право власності на земельну ділянку видаються структурними підрозділами Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України.
Складаються ж державні акти на підставі технічної документації зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою, розробку якої здійснюють суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних робіт або територіальні органи земельних ресурсів (п.1.15 Інструкції).
Заповнення державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою покладається на Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України, регіональні районні та міські центри державного земельного кадастру та їх структурні підрозділи і інші землевпорядні підприємства та організації. Аналіз вищенаведених норм права дає підстави для висновку про те, що вирішення питання про зобов'язання видати державний акт неможливе без залучення до участі у справі в якості співвідповідача відповідного державного органу земельних ресурсів.
З урахуванням наведеного, виходячи, із конституційних принципів і загальних засад права (ч.7 ст.9 КАС України), не дивлячись на те, що ст.204 КАС України не передбачено скасування судового рішення в апеляційному порядку і направлення справи на новий розгляд у разі вирішення судом питання про права та обов'язки осіб, які не брали участь у справі, апеляційний суд вважає, що за аналогією права (п.5 ч.З ст. 227 КАС України, п.4 ч.І- ст.ЗП ЦПК України) рішення суду підлягає скасуванню, а справа направленню на новий розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 9,198, 204,206 КАС України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Постанову Свалявського районного суду від 17 липня 2006 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Судді:
Беляков IX Боднар О.В.