Справа № 0504/5459/2012
Провадження № 2/254/112/2013
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2013 року м. Донецьк
Будьоннівський районний суд м. Донецька в складі:
Головуючого судді: Сибірцева В.П.,
при секретарі: Перевертайло І.В.,
розглянувши у судовому засіданні в залі Будьоннівського районного суду м. Донецька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Будьоннівської районної у м. Донецьку ради про визнання права власності на домоволодіння у порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
22.08.2012 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача Виконавчого комітету Будьоннівської районної у м. Донецьку ради про визнання права власності на домоволодіння, у порядку спадкування, посилаючись на те, що його бабусі ОСОБА_3 належало домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1.
Після смерті ОСОБА_3 її син ОСОБА_4 та донька ОСОБА_5 у спадщину не вступили. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4 відповідно до свідоцтва про смерть від 15 грудня 2003 року. ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_5, відповідно до свідоцтва про смерть від 01 жовтня 2011 року, № 920, таким чином спадкоємців крім позивача на спадкове майно, крім позивача не залишилось.
У січні 2012 року позивач звернувся до Дев'ятої державної нотаріальної контори, з приводу вступу у спадщину, нотаріусом йому було надано запит для отримання витягу з реєстру прав власників, але витяг з реєстру прав власності позивач не отримав у зв'язку з тим, що у КП БТІ м. Донецька житловий будинок літ - Б 1 не зареєстровано, проте є рішення суду про визнання права власності яке не було зареєстроване в установленому законом порядку.
22.02.2012 року позивач звернувся до КП БТІ м. Донецька та у зв'язку з тим, що його бабуся ОСОБА_3 вчасно не звернулась з приводу реєстрації права власності на підставі рішення Будьоннівського районного суду м. Донецька від 30.01.1995 року по справі № 2-142, відповідно до якого за ОСОБА_3 визнано право власності на житловий будинок літ. Б-1,у м. Донецьк, по АДРЕСА_1, але зазначене рішення ОСОБА_3 не зареєструвала в встановленому законом порядку. Рішенням про відмову в державній реєстрації від 22.02.2012 року зазначено, що по вище зазначеній адресі зареєстровано право власності на житловий будинок. У відмові у наданні витягу КП БТІ м. Донецьк, зазначило, що не надано реєстраційне посвідчення на нерухоме майно житловий будинок літера А-1. Але воно було втрачено, ще бабусею позивача, та у зв'язку з чим, він не має можливості надати реєстраційне посвідчення на будинок.
З огляду на вищенаведене, позивач просить суд визнати за ним, ОСОБА_1 - право власності в порядку спадкування за законом на садибний житловий будинок за адресою: у АДРЕСА_1, літ «А-1» загальною площею 38,7 кв.м, житловою 20,7 кв.м; літ «Б-1» загальною площею 32,4 кв.м, житловою площею 21,3 кв.м; прибудова «а»; прибудова «б»; ганок «б1»; душ «В»; сарай «Г», погріб «г»; літня кухня «Д»; прибудова до літньої кухні «д»; сарай «Е»; навіс «Ж»; убиральня «И»; зливна яма «К»; трубопровід «ІІ»; трубопровід № 1-3, 5; тротуар «І».
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлен належним чином, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутність за участь представника ОСОБА_7 Позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити у повному обсязі.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_7 позовні вимоги підтримав у повному обсязі, в обґрунтування яких дав пояснення, аналогічні до вказаних у позовній заяві, просива позов задовольнити у повному обсязі.
У судовому засіданні представник відповідача Виконавчого комітету Будьоннівської районної у м. Донецьку ради Стрюкова Н.В. не заперечувала проти позову, просила суд прийняти рішення на розсуд суду.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані в силу вимог ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд, приймаючи до уваги усі обставини справи приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що 17.01.2000 року померла бабуся позивача ОСОБА_3 актовий запис № 63, після її смерті залишилось спадкове майно домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача ОСОБА_4 що підтверджується свідоцтвом про смерть від 15 грудня 2003 року, актовий запис № 36. Після смерті батька позивача ІНФОРМАЦІЯ_3 померла його тітка ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 01 жовтня 2011 року, № 920.
Рішенням Народного суду Пролетарського району м. Донецька від 24 лютого 1964 року за ОСОБА_3 визнано право власності на домоволодіння, розташоване у АДРЕСА_1, вартістю 1836,48 рублів.
Право власності на будинок літ. А-1 зареєстроване за ОСОБА_3, але відсутнє реєстраційне посвідчення яке позивач не має можливості надати, у зв'язку з його втратою, друга будівля літ. Б-1 не була зареєстрована в встановленому законом порядку, натомість мається рішення суду щодо визнання права власності на зазначену будівлю по АДРЕСА_1, таким чином, фактично право власності на будинок літ. Б-1, визнано, набрало законної сили, та рішення ніхто не оскаржував.
Згідно свідоцтва про народження від 03 січня 1983 року, та рішення Миронівського районного суду Київської області від 15.04.2009 року у справі № 2о-15/2009, позивач ОСОБА_1 є сином померлого ОСОБА_4, який в свою чергу був сином ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації актів громадянського стану про народження зроблений запис за № 1562.
У відповідності до витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі від 16 січня 2012 року, після смерті ОСОБА_5. відкрита спадкова справа №29342293.
Відповідно до ч.2 ст. 328 Цивільного Кодексу України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно із ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Згідно із ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті.
Згідно із ст. 1276 ЦК України, якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).
Згідно Пленуму Верховного Суду № 9 від 01 листопада 1996 року "Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя", в п.2 Конституція України має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ повинні оцінювати зміст будь-якого закону або іншого нормативного акту з погляду його відповідності Конституції і в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію, як норму прямої дії.
Відповідно до вимог ст. 41 Конституції України право власності набувається в порядку, визначеному законом. Право набуття власності відноситься до конституційних прав громадянина, що у силу положень ст. 41, Конституції України не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Отже, суд приходе до висновку про те, що ОСОБА_1 є спадкоємцем домоволодіння №11 по вул. Раєвського у м. Донецьку.
На підстав викладеного, керуючись ст.ст. 1220, 1261, 1276 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 130, 214-215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання права власності на домобудівництво, в порядку спадкування - задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності в порядку спадкування за законом на садибний житловий будинок за адресою: у АДРЕСА_1, літ «А-1» загальною площею 38,7 кв.м, житловою 20,7 кв.м; літ «Б-1» загальною площею 32,4 кв.м, житловою площею 21,3 кв.м; прибудова «а»; прибудова «б»; ганок «б1»; душ «В»; сарай «Г», погріб «г»; літня кухня «Д»; прибудова до літньої кухні «д»; сарай «Е»; навіс «Ж»; убиральня «И»; зливна яма «К»; трубопровід «ІІ»; трубопровід № 1-3, 5; тротуар «І».
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Донецької області через Будьоннівський районний суд м. Донецька. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: