Судове рішення #315056
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Справа № 22-2557/2006р.                                                         Оскаржуване рішення ухвалено під

Категорія 34                                                                              головуванням Вітковського С.В.

Доповідач Іванюк М.В.

УХВАЛА Іменем України

22 листопада 2006р. колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі: головуючого - судді Іванюка М.В, суддів Чуприни В.О. та Камзалова В.В, при секретарі Руденко О.М, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Могилів-Подільського міськрайонного суду від 05.09.2006р. у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у зустрічах з дитиною і участі в її вихованні, -

ВСТАНОВИЛА:

У своєму позові ОСОБА_1 зазначив, що перебував з відповідачкою у зареєстрованому шлюбі, від якого мають доньку ОСОБА_3. В жовтні 2005р. шлюб було розірвано і сторони стали жити окремо. Донька залишилася проживати з відповідачкою. З січня 2006р. ОСОБА_2 створює конфліктні ситуації, перешкоджаючи йому в зустрічах з дитиною, хоча він прагне спілкуватися з нею і приймати участь у її вихованні. Тому просив суд зобов'язати відповідачку не чинити йому перешкод у його зустрічах і спілкуванні з донькою щосуботи та щонеділі.

Рішенням Могилів-Подільського міськрайонного суду від 05.09.2006р. позов було задоволено частково. Суд зобов'язав ОСОБА_2 не чинити позивачу перешкод у його зустрічах і спілкуванні з дитиною, і визначив йому можливість для таких зустрічей та спілкування з донькою щосуботи та щонеділі протягом двох годин у проміжок часу з дев'ятої до вісімнадцятої години з врахуванням режиму дня дитини. При цьому в рішенні зазначено, що такі зустрічі і спілкування мають відбуватися в присутності ОСОБА_2, або іншої уповноваженої нею особи.

ОСОБА_1 в апеляційній скарзі просить дане рішення Могилів-Подільського міськрайонного суду скасувати, а справу направити на новий розгляд. Вважає, що суд першої інстанції в рішенні зайво зазначив про обов'язковість присутності при його зустрічах з дитиною відповідачки чи уповноваженої нею особи. У нього з ОСОБА_2 склалися неприязні стосунки і зустрічі з дитиною в її присутності чи в присутності іншої уповноваженої нею особи будуть напруженими і неповноцінними, будуть відбуватися у негативній атмосфері.

В ході розгляду справи в суді апеляційної інстанції ОСОБА_1 свою апеляційну скаргу підтримав.

ОСОБА_2 вважає апеляційну скаргу безпідставною.

Вислухавши сторони, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона підлягає частковому задоволенню. Суд першої інстанції неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи. Оскаржуване рішення підлягає зміні, так як з його тексту слід виключити умову, згідно з якою ОСОБА_1 може зустрічатися та спілкуватися з дитиною лише в присутності ОСОБА_2 чи уповноваженої нею особи. Колегія суддів погоджується з тим, що при напружених відносинах між сторонами зустрічі і спілкування батька і доньки в присутності вказаних осіб будуть мати негативний характер і можуть лише нашкодити нормальному розвитку дитини.

Позивач за своїм фахом є лікарем. З його характеристик, з висновку опікунської ради, інших наявних у справі матеріалів, не вбачається даних, які вказували б на якісь застереження стосовно надання йому можливості зустрічатися з донькою без присутності інших осіб.

В іншій частині рішення є законним , обґрунтованим і сторонами не оскаржується.

На підставі наведеного і керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.І п.З, 309 п.1 ч.І, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Могилів-Подільського міськрайонного суду від 05.09.2006р. у даній справі змінити, виключивши з його мотивувальної частини обґрунтування необхідності проведення зустрічей ОСОБА_1 з дитиною лише в присутності матері чи уповноваженої нею особи, і виключивши з його резолютивної частини вказівку про необхідність присутності при таких зустрічах матері чи уповноваженої матір'ю особи.

В іншій частині вказане рішення залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуючий:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація