Судове рішення #3158575

Справа №  2-2187/2008


                     РІШЕННЯ

                                          ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


28 жовтня 2008 року Вознесенський міськрайонний суд  Миколаївської області  в  складі: головуючої – судді Лузан Л.В., при секретарі –Григоренко О.С.,

розглянувши  в попередньому  судовому  засіданні  в м. Вознесенську  цивільну справу  за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про визнання дійсним договору купівлі - продажу нерухомого майна та визнання права власності на нього,  -


в с т а н о в и в  :

    07.10.2008 року позивачка ОСОБА_1  звернулася до суду з  позовом до  відповідачки  – ОСОБА_2  про  визнання дійсним договору купівлі - продажу 39/100 часток житлового будинку   АДРЕСА_1 .

Вказаний договір  зареєстрований   ІНФОРМАЦІЯ_1  року під НОМЕР_1   ОСОБА_3 , відповідно до якого позивачка є покупцем  зазначених часток   житлового будинку.

Умови договору сторонами повністю виконані, договір зареєстрований  в Бюро технічної інвентаризації, і лише наприкінці 2007 року позивачка дізналася, що  договір потребує нотаріальної форми  посвідчення.  Але, відповідачка  не бажає звертатися до державної нотаріальної контори.

Посилаючись на вимоги ст. ст. 657, 220 ч.2 ЦК України, позивачка в попередньому судовому засіданні просила  задовольнити  її  вимоги в повному обсязі.

Відповідачка ОСОБА_2  у попередньому судовому  засідання не заперечувала проти задоволення позовних  вимог ОСОБА_1

          Дослідивши та оцінивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих сторонами доказів, відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд прийшов до наступного.

          Судом  встановлено, що між позивачкою ОСОБА_1 , як покупцем та відповідачкою ОСОБА_2 , як  продавцем, ІНФОРМАЦІЯ_1  року за НОМЕР_1  був укладений письмовий  договір купівлі – продажу вище зазначених часток житлового будинку на ОСОБА_3 , яка на цей час припинила свою діяльність.

          Проте,  в порушення вимог ст.227 ЦК Української РСР від 18 липня 1963 р., що діяв на час укладення угоди,  оформлення  вищевказаного договору  купівлі – продажу  нерухомого майна  в нотаріальному порядку не відбулося.    

          Відповідно до п.4 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, до правовідносин, які продовжують  існувати застосовуються норми  нового ЦК України.

  Згідно ст.657 ЦК України договір купівлі - продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого  нерухомого майна  укладається  у письмовій формі і підлягає  нотаріальному посвідченню та  державній реєстрації. У разі недодержання  сторонами вимоги закону  про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним (ч.1 ст. 220 ЦК України).

 Але, ч.2 ст.220 ЦК України, передбачено, що якщо сторони  домовилися щодо  усіх істотних умов  договору, що підтверджується  письмовими доказами, і відбулося  повне або часткове  виконання  договору, але  одна з сторін  ухилилася від його нотаріального  посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

Рішення  про визнання  договору дійсним може бути прийняте судом на вимогу  добросовісної сторони, яка виконала повністю або частково  договір.  

Враховуючи, що  сторони  за угодою повністю  виконали  істотні умови  договору, за  яким  відповідачка  передала  позивачці   у  власність   обумовлену   угодою   частку

житлового будинку, а позивачка  передала останній визначену грошову суму, але  в наступному  відповідачка, яка виконала угоду, ухилилися  від її  нотаріального посвідчення, що знайшло своє підтвердження в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що  на підставі  ст. ст. 220, 657 ЦК України  позовні вимоги  позивачки  обґрунтовані  та підлягають задоволенню.

У відповідності  зі ст.  88 ЦПК України  судовий збір сплачено  при подачі  позову.

        Керуючись ст. ст. 10,11,130,174,209,212 – 215 ЦПК України, суд, –


В И Р І Ш И В:

        Позовні вимоги ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про визнання дійсним договору купівлі - продажу нерухомого майна та визнання права власності на нього  - задовольнити.

        Визнати  ДІЙСНИМ  договір  купівлі – продажу 39/100 часток будинку   АДРЕСА_1 , який укладено   ОСОБА_3   ІНФОРМАЦІЯ_1  року за НОМЕР_1  між покупцем ОСОБА_1  та  продавцем ОСОБА_2 .

        Визнати за ОСОБА_1  право власності на 39/100 часток будинку   АДРЕСА_1 .  

        Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку  до  апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області  шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів після проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти  днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.



Суддя                             Л.В.Лузан






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація