Судове рішення #3162925
Справа № 2-5392/08

  Справа №  2-5392/08

 

 

 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М                   У К Р А Ї Н И

 

23 вересня 2008 року   Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

                         головуючого - судді МАРЦІШЕВСЬКОЇ О.М.

                         при секретарі -  Снігурській Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси цивільну справу за позовом    ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору довічного утримання,

 

В С Т А Н О В И В:

 

            ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2про визнання договору довічного утримання, посилаючись на те, що 25.11.2005 року між сторонами був укладений  договір довічного утримання, який був посвідчений державним нотаріусом, згідно якого позивачка передала у власність відповідачу квартиру, що належала їй на праві приватної власності поАДРЕСА_1, а відповідач зобов'язувався довічно  її утримувати, забезпечуючи одягом ліками, доглядом, необхідною допомогою і зберегти в її безкоштовному довічному користуванні вказану квартиру. Відповідачем неналежним чином виконуються зобов'язання за вказаним договором,  за три роки надано матеріальне забезпечення в сумі 450 грн. Просить суд розірвати договір довічного утримання, укладений 25.11.2005 року між сторонами  внаслідок неналежного виконання набувачем своїх обов'язків.

              В судовому засіданні позивачка та її представник ОСОБА_3 позовні вимоги підтримали, пояснивши, що після укладання договору між позивачкою  та відповідачем, останній неналежним чином виконував свої обов'язки довічно її утримувати, забезпечуючи одягом ліками, доглядом, необхідною допомогою, позивачка одна несе витрати по оплаті комунальних послуг, відповідач не з»являється тривалий час, допомоги не надає, матеріально не допомагає,  провокував скандали, що негативно впливало на стан її здоров*я. Вся допомога з боку відповідача за три роки становила 450 грн. Просили позов задоволити, розірвати договір довічного утримання від 25.11.2005р., поновити право власності  позивачки на квартиру АДРЕСА_1.

Відповідач до судового засідання не з'явився про час та день розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив,  з заявами до суду не звертався.

Заслухавши пояснення позивачки та її представника, свідків, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

             Стаття 744 ЦК України встановлює, що за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

 Відповідно до стаття 749 ЦК України вказано, що  у  договорі довічного утримання (догляду) можуть бути визначені всі види матеріального забезпечення, а також усі види догляду (опікування), якими набувач має забезпечувати відчужувача.

25.11.2005 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладено договір довічного утримання, який був посвідчений  державним нотаріусом Третьої Черкаської державної нотаріальної контори та зареєстровано в реєстрі № 2-6603, згідно якого позивачка передала у власність відповідачу квартиру що належить їй на праві приватної власності поАДРЕСА_1, взамін чого ОСОБА_2., зобов'язувався  надавати  позивачці довічне матеріальне забезпечення. Відповідно до п.4, 5 Договору ОСОБА_2зобов'язувався довічно утримувати ОСОБА_1., забезпечувати її харчуванням, одягом, доглядом,  необхідною допомогою і зберегти в її безкоштовному довічному користуванні вказану квартиру. Вартість матеріального забезпечення (харчування, одягу, догляду та необхідної допомоги)  визначена сторонами в сумі 250 грн. щомісячно.

           Як пояснила позивачка в судовому засіданні, відповідачем неналежним чином виконуються зобов'язання за вказаним договором, останній не забезпечує її необхідними продуктами харчування, доглядом, приходить один раз у три місяці, останній раз його бачила в січці 2008 року, за весь час  з укладення договору його допомога становила суму 450 гривень, позивачка самостійно змушена нести витрати по оплаті комунальних послуг,  придбання ліків, одягу, продуктів харчування,  що ставить її у скрутне матеріальне становище.

 Відповідно до ст 755 ЦК України,  Договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду: 1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини; 2) на вимогу набувача.

             Ухилення відповідача від виконання взятих на себе зобов»язань за договором утримання підтверджено показами свідків  ОСОБА_4., ОСОБА_5, а також актом від 24.07.2008 року, складеним  мешканцями будинку АДРЕСА_1 про те, що ОСОБА_2 не проживає за адресою: АДРЕСА_1 та позивачку не відвідує, не забезпечує її харчуванням, одягом, доглядом та необхідною допомогою.

            Судом встановлено, що відповідачем тривалий час з дня укладення договору довічного утримання від 25.11.2005р. не виконуються взяті на себе зобов'язання по наданню позивачці  матеріального забезпечення відповідно до умов договору, тому  суд вважає, що позовні вимоги  про розірвання даного договору  внаслідок неналежного виконання набувачем своїх обов'язків  та поновлення за позивачкою права власності на квартиру АДРЕСА_1 підлягають до задоволення.

           Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що передбачено ст.224 ЦПК України

            Керуючись   ст. ст.10, 60, 174, 212-215, 218,  224-225 ЦПК України, ст.526, 530, 744, 749, 756  ЦК України суд,-

 

В И Р І Ш И В:

 

            Позов задовольнити.

            Розірвати договір довічного утримання від 25.11.2005 року, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.

             Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його постановив, за заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з  дня  отримання копії рішення.

 

 

Головуючий:

                                                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація