Справа №1-204 - 2008 р.
ВИРОК
Іменем України
“30”липня 2008 року м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Клапоущака С.Ю.,
при секретарі Чудак І.М.,
з участю прокурора Попеско О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жмеринка справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Сербинівці Жмеринського району Вінницької області, мешканця Вінницької області, Жмеринського району, АДРЕСА_1, з базовою загальною середньою освітою, не працюючого, одруженого, військовозобов¢язаного, не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_1, в ніч з 12 квітня 2008 року на 13 квітня 2008 року, перебуваючи на водоймищі в с.Слобода-Межирівська Жмеринського району Вінницької області, та використовуючи сітки, які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.1998 року № 32 є сіткознаряддям, яким вилов риби заборонено, у заборонений час, тобто у період нересту, незвконно займався рибним промислом, під час якого здійснив вилов цінних видів риби, а саме щуки в кількості 1 (одна) шт., окуня в кількості 3 (три) шт.., лина в кількості 1 (одна) шт., та карася в кількості 183 ( сто вісімдесіт три) шт.., заподіявши навколишньому природному середовищу істотну шкоду, яка згідно розрахунку державної інспекції охорони навколишнього природного середовища становить 1025 ( тисяча двадцять п»ять ) гривень 10 коп.
ОСОБА_1. винним себе у вчиненні цього злочину визнав повністю. Показав, що злочин вчинив за обставин, викладених вище. З висновком державної екологічної інспекції у Вінницькій області, з вагою та вартістю риби згоден. У вчиненому щиро розкаявся.
Відповідно до вимог ст. 299 КПК України суд прийшов до висновку про недоцільність дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Суд кваліфікує дії підсудного за ч. 1 ст. 249 КК України, тобто незаконне зайняття водним добувним промислом, що зхаподіяло істотну шкоду, визнає його винним у вчиненні цього злочину та вважає, що підсудний підлягає покаранню за вчинений ним злочин.
Призначаючи вид і міру покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, дані про особу підсудного, який позитивно характеризується за місцем проживання, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, не судимий, не працює, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину.
Підсудний щиро розкаявся у вчиненому, під час досудового слідства та в судовому засіданні давав правдиві показання, чим активно сприяв розкриттю злочину та встановленню істини в справі.
Ці обставини суд відносить до пом”якшуючих покарання.
Обставини, які обтяжують покарання судом не встановлені.
З урахуванням наведеного, суд прийшов до висновку, що виправлення підсудного можливе без ізоляції від суспільства з застосуванням до нього вимог ст. 75 КК України.
Керуючись статтями 323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним та засудити за ч. 1 ст. 249 КК України на два роки обмеження волі з конфіскацією знарядь і засобів промислу і всього добутого в доход держави.
За ст. 75 КК України звільнитиОСОБА_1 від призначеного судом покарання з іспитовим строком на один рік, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов¢язки.
За ст. 76 КК України покласти наОСОБА_1 такі обов¢язки:
1. Не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи.
2. Повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, місця роботи.
Запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу вироку у законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд.
Речові докази - пошкоджений резиновий човен зеленого кольору з порізами, в якому знаходилось 8 мішків білого кольору, сітки з порізами та значними розривами між вічками, загальною довжиною 365 метрів, розміром вічка 35,45 та 50 мм., які під час вилучення заплутались та стали неприродні для використання, які зберігаються в камері зберігання речових доказів Жмеринського РВ УМВС Вінницької області ( а.с. 26) знищити як такі, які неприродні для використання та не представляють цінності.
Гроші в сумі 273 (двісті сімдесят три) гривень, отримані від реалізації СПД ОСОБА_2 вилученої риби загальною вагою 39 кг. (а.с. 19) звернути в дохід держави.
На вирок суду може бути подана апеляція протягом п¢ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженому, який перебуває під вартою в той же строк з моменту вручення йому копії вироку до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.
С У Д Д Я : підпис
З оригіналом вірно :
Суддя Жмеринського міськрайонного суду С.Ю. Клапоущак
Секретар