Справа № 2- 1081-2008 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
31 липня 2008 року м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Клапоущака С.Ю.,
при секретарі Чудак І.М.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до Почапинецької сільської ради Жмеринського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що ним в порядку нагляду проведено перевірку по заяві ОСОБА_1щодо визнання права власності на спадкове майно. В ході проведення перевірки встановлено, що її батько ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1, виданим Почапинецькою сільською радою Жмеринського району Вінницької області. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати ОСОБА_1, ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_2, виданим Почапинецькою сільською радою Жмеринського району Вінницької області. До своєї смерті, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 постійно проживали в АДРЕСА_1. Після смерті батька ОСОБА_2 відкрилася спадщина на все спадкове майно, зокрема, на садибу в с. Слобода - Почапинецька, яка складається з будинку, сараю, присадибної земельної ділянки, яку мала прийняти мати позивачки ОСОБА_3, однак за станом свого здоров'я вона цього зробити не змогла. Спадкоємцями за законом після смерті ОСОБА_2. є позивачка та її рідний брат ОСОБА_4. Після смерті матері, за спільною домовленістю позивачки та її брата, все спадкове майно мав прийняти він - брат позивачки ОСОБА_4. Але 15 квітня 2008 року він надав до нотаріальної контори заяву, у якій відмовився від прийняття спадщини. Таким чином, єдиним спадкоємцем після смерті батька позивачки є його дочка ОСОБА_1, тобто позивачка по справі. На даний час у позивачки виникла необхідність юридичного оформлення права власності на садибу, яка залишилася після смерті батька. З цього приводу вона звернувся до державної нотаріальної контори Жмеринського району, де її порекомендували звернутися до суду, в зв'язку з тим, що на житловий будинок, сарай, присадибну ділянку відсутні правовстановлюючі документи. Відповідно до довідки виконкому Почапинецької сільської ради № 678 від 09.07.2008 року, за ОСОБА_2 згідно запису в по господарській книзі № 163, рахується житловий будинок з господарчими будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1, розташований на присадибній земельній ділянці розміром 0,40 га. Прокурор просив визнати за ОСОБА_1 право власності на садибу, яка розташована в АДРЕСА_1, яка складається з житлового будинку, сараю, присадибної земельної ділянки розміром 0,40 га, яка належить її покійному батькові ОСОБА_2 і знаходиться на території Почапинецької сільської ради Жмеринського району Вінницької області.
В попередньому судовому засіданні прокурор уточнив заявлені вимоги та просив визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований в АДРЕСА_1, який згідно технічного паспорта, виданого 08 липня 2008 року Жмеринським районним структурним підрозділом комунального підприємства “Вінницьке обласне об”єднане бюро технічної інвентаризації, рахується за ОСОБА_2, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позивачка підтримала заявлені вимоги та просила розглянути справу у її відсутності.
Представник відповідача - голова Почапинецької сільської ради Жмеринського району Вінницької області Крот Л.І. позов визнав повністю, просив справу розглянути та винести рішення в попередньому судовому засіданні у його відсутності, про що надіслав до суду відповідну заяву.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки він визнаний представником відповідача, це визнання не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.
Згідно ч. 2 та ч. 4 ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження та припиняється у момент її смерті.
Відповідно до ч. 1 п.11 ст.346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника та за ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов”язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця, він не заявив про відмову від неї.
В попередньому судовому засіданні установлено, що позивачка є дочкою ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.8); позивачка є єдиним спадкоємцем після смерті батька, так як її брат ОСОБА_4. спадщину після смерті батька не приймав та на неї не претендує (а.с.13).
Згідно технічного паспорту на житловий будинок з господарськими будівлями АДРЕСА_1 власником останнього зазначений померлий батько позивачки, однак, правовстановлюючі документи відсутні (а.с. 14-17).
Спірний будинок під арештом, забороною чи заставою не перебуває.
Спадкоємців, які б мали право на обов”язкову частку у спадщині не має.
З моменту смерті ОСОБА_2. припинилась його правоздатність та право власності на вказаний будинок, позивачка, яка є єдиним спадкоємцем за законом, оскільки її брат ОСОБА_4. спадщину після смерті батька не приймав та на неї не претендує, є учасником правовідносин, суб'єктом яких раніше був померлий. Так як ОСОБА_2. при житті не провів первинну реєстрацію свого житлового будинку з господарськими будівлями, то за позивачкою на підставі вищевикладеного необхідно визнати право власності на житловий будинок з господарськими будівлями в порядку спадкування.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 4 ст. 130, 174, 208, 209, 213-215 ЦПК України, ст. 25, 346, 376, 1216, 1233, 1261, 1268, 1269 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на спадковий житловий будинок з господарськими будівлями АДРЕСА_1, який згідно технічного паспорта, виданого 08 липня 2008 року Жмеринським районним структурним підрозділом комунального підприємства “Вінницьке обласне об”єднане бюро технічної інвентаризації, рахується за ОСОБА_2, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.
С У Д Д Я : підпис
З оригіналом вірно :
Суддя Жмеринського міськрайонного суду С.Ю. Клапоущак
Секретар: