Справа № 2-977 - 2008 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
“18” липня 2008 року м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Клапоущака С.Ю.,
при секретарі Чудак І.М.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітного сина, який продовжує навчання, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду з заявою, в якій зазначила, що з відповідачем по справі перебувала у шлюбі, який 4.11.2005 року розірвано. Від шлюбу мають повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Син позивачки навчається у Вінницькому транспортному коледжі на третьому курсі денного відділення. Термін навчання до 28.02.2009 року. Позивачці одній важко утримувати сина, так як крім сина у неї на утриманні ще є неповнолітня дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідач офіційно працює, має постійний дохід, але в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання сина не надає. Позивачка просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання в розмірі ј від усіх його доходів, але не менше 30 % від прожиткоквого мінімуму для дитини відповідного віку до закінчення сином навчання у Вінницькому транспортному коледжі до березня 2009 року.
В попередньому судовому засіданні позивачка зменшила заявлені вимоги. Просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання повнолітньої сина, який продовжує навчання в розмірі 16,5 % від усіх його доходів, але не менше 30 % від прожиткоквого мінімуму для дитини відповідного віку до закінчення сином навчання у Вінницькому транспортному коледжі тобто до 28 лютого 2009 року.
Відповідач позов визнав повністю, про що надав до суду відповідну заяву.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки він ґрунтується на законі, доведений матеріалами справи, визнаний відповідачем, це визнання не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв”язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов”язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу та згідно ст. 200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 цього Кодексу. За ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних
чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Враховуючи матеріальне становище платника аліментів, визнання позову відповідачем, суд вважає, що позов необхідно задоволити.
Керуючись статтями 10, 15, 60, 81, 88, 130, 174, 208, 213-215, 292, 294, 367 ЦПК України, ст.ст. 182, 199, 200 Сімейного кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітного сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який продовжує навчання в твердій грошовій сумі в розмірі 16,5 % від усіх його доходів, але не менше 30 % від прожиткоквого мінімуму для дитини відповідного віку до закінчення сином навчання у Вінницькому транспортному коледжі тобто до 28 лютого 2009 року, починаючи з 1 липня 2008 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 (п'ятдесят одна) гривень державного мита та 7 гривень 50 коп. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ на рахунок банка одержувача ГУДКУ у Вінницькій області (р/р 31213259700006, код бюджетної класифікації 22050000, символ звітності 259, МФО 802015, код ЄДРПОУ 34701261, одержувач держбюджет м. Жмеринка).
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.
С У Д Д Я : підпис
З оригіналом вірно :
Суддя Жмеринського міськрайонного суду
Вінницької області С.Ю. Клапоущак
Секретар:
- Номер: 2/286/394/23
- Опис: визнання права власності на спадкове майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-977/08
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Клапоущак С.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.04.2023
- Дата етапу: 11.04.2023