КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-4605/08 Головуючий у 1 інстанції Шахінський П.І. Суддя-доповідач Василенко Я.М.
У Х В А Л А
25 вересня 2008 року . м. Київ.
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Василенка Я.М.,
Суддів: Малиніна В.В., Ситникова О.Ф.,
при секретарі: Литвині О.В.,
розглянувши в судовому засіданні заяву командира військової частини А-3679 Бондара Б.П. про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 29.05.2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до військових частин А-3679 та А-2729 про визнання незаконними дій щодо невиплати компенсації з урахуванням індексації вартості продовольчого забезпечення, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 29.05.2007 року позовні вимоги ОСОБА_1. - задоволено.
На вказану постанову суду командир військової частини А-3679 Бондар Б.П. 21.06.2007 року подав апеляційну скаргу та заяву, в якій просить поновити строк на апеляційне оскарження зазначеної постанови.
В зазначеній заяві про поновлення строку апелянт посилається, як на причини пропуску цього строку на те, що військовою частиною А-3679 у зазначений час на адресу суду поштою (за браком коштів та арештом рахунків) звичайним листом було надіслано заяву про апеляційне оскарження постанови, але з невідомих причин дана заява до адресата не надійшла і військова частина А-3679 отримала копію постанови Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області та виконавчий лист про стягнення з військової частини А-3679 на користь ОСОБА_1. грошової компенсації за продовольче забезпечення.
Заслухавши у засіданні апеляційного суду доповідача, перевіривши клопотання та матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
21.06.2007 року командиром військової частини А-3679 Бондарем Б.П. подана апеляційна скарга без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження (відповідно до штампу вхідної кореспонденції суду першої інстанції № 16264 від 21.06.2007 року), тобто після спливу строків передбачених ч. 3 ст. 186 КАС України.
Суд критично ставиться до доводів апелянта зазначених в заяві про поновлення строку на апеляційне оскарження з тих причин, що з протоколу судового засідання (а.с. 20) вбачається, що представник відповідача за дорученням ОСОБА_2.(а.с. 19) 29.05.2007 року був присутній в судовому засіданні, в якому було оголошено оскаржуване рішення в повному обсязі. Також апелянтом не надано доказів відправлення заяви про апеляційне оскарження звичайним листом і часу отримання копії постанови від 29.05.2007 року, а брак коштів на відправлення зазначеної заяви рекомендованим листом та арешт рахунків не можуть вважатися поважними причинами пропуску зазначеного процесуального строку.
Враховуючи наведене вище, суд приходить до висновку, що апелянт і не намагався використати своє право на апеляційне оскарження у встановлені процесуальні строки.
Колегія суддів вважає зазначені вище причини пропуску строку на апеляційне оскарження постанови суду від 29.05.2007 року не поважними, а інших причин та доказів поважності пропуску даних процесуальних строків не зазначено і не додано до апеляції.
В зв'язку з наведеним, відсутні підстави для задоволення клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 102, 160, 186, 206 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви командира військової частини А-3679 Бондара Б.П. про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 29.05.2007 року - відмовити, а апеляційну скаргу - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий:
Судді: