Судове рішення #31944672

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(за результатами скороченого провадження в порядку ст.183-2 КАС України)


03 вересня 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/1685/13-а

Чернівецький окружний адміністративний суд в особі головуючого судді - Бойко О.Я., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях до відкритого акціонерного товариства "Чернівецьке АТП 17761" про стягнення заборгованості,-


ВСТАНОВИВ :

Управління Пенсійного фонду України в м.Чернівцях звернулося до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства "Чернівецьке автотранспортне підприємство 17761" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 1370,80 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач (страхувальник), будучи платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, систематично порушує вимоги Закону України "Про пенсійне забезпечення". Не виконуючи свої зобов'язання в частині відшкодування витрат пов'язаних з доставкою і виплатою пільгових пенсій, призначених на підставі п.п. "б-з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", відкрите акціонерне товариство "Чернівецьке автотранспортне підприємство 17761" спричиняє наростання заборгованості, гальмування накопичення коштів бюджету Пенсійного фонду, ускладнення фінансування виплати пенсій та допомог.

Сума боргу за червень-липень 2013 року у розмірі 1370,80 грн. не була сплачена відповідачем добровільно, у зв'язку з чим порушені вимоги Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про пенсійне забезпечення".

У відповідності до вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України, відповідачу було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов, або заяву про визнання позову. Однак конверт повернувся на адресу суду у зв'язку з тим, що організація вибула з даної адреси (а.с.21).

Так, відповідно до ч.11 ст.35 КАС України, передбачає, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. А тому, суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження даної справи.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

Відкрите акціонерне товариство "Чернівецьке автотранспортне підприємство 17761" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, та зареєстроване в органах Пенсійного фонду України за адресою: 58000, вул. М.Олімпіади, 1А, м.Чернівці та є платником страхових внесків до органів Пенсійного фонду з 1991 року (а.с.6-8).

Згідно з розрахунком суми боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до п.п. "б-з" ст. 13 Закону України " Про пенсійне забезпечення" у відкритого акціонерного товариства "Чернівецьке автотранспортне підприємство 17761", є наявна заборгованість, щодо працівників підприємства за червень-липень 2013 року в розмірі 1370,80 грн. (а.с.5).

Як вбачається з матеріалів справи, у відповідача працював найманий працівник ОСОБА_1, який має всі необхідні підстави для призначення йому пільгових пенсій відповідно до п.п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що підтверджується актами перевірок характеру виконуваних робіт чи умов праці для підтвердження права працівника на пільгове пенсійне забезпечення (а.с.12-18).

Протягом 2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в м.Чернівцях на адресу відповідача направлялись розрахунки заборгованості на загальну суму 1370,80 грн. фактичних витрат, на виплату та доставку пільгових пенсій.

Однак, відповідач вказану заборгованість у встановленому законом порядку не оскаржив та не погасив самостійно у передбачені терміни. Таким чином вона визначається як сума страхових внесків, що своєчасно не сплачені страхувальником у визначені законодавством строки і вважається простроченою, що дає право органу Пенсійного фонду звернутися з позовом про стягнення даної недоїмки до суду.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. №1058-ІV (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин), який розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про обов'язкове державне пенсійне страхування (далі -Закон №1058-ІV).

Порядок відшкодування підприємством витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03р. №21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 16.01.04р. №64/8663 (далі - Інструкція).

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV, підприємства та організації з коштів призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зазначеним у ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Згідно із пунктом 6.1 Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-ІV.

Підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058, сплачуються одночасно із сплатою фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не довів належними та допустимими доказами відсутності або погашення ним в добровільному порядку заборгованості по платежах перед Пенсійним фондом України.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Керуючись ст.ст. 71, 79, 86, 94, 158-163, 167, 183-2, ч.1 ст.256 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Чернівецьке автотранспортне підприємство 17761" заборгованість на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях в сумі 1370 (одна тисяча триста сімдесят), 80 грн.

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано у встановлені строки.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.


Суддя О.Я.Бойко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація