КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-4481/08 Головуючий у 1 інстанції Білоус М.В. Суддя-доповідач Василенко Я.М.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2008 року . м. Київ.
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Василенка Я.М.,
Суддів: Попович О.В., Романчук О.М.,
при секретарі: Литвині О.В.,
розглянувши в судовому засіданні апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 на ухвалу Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 08.08.2007 року у справі за його позовом до прокурора відділу з питань розгляду листів та прийому громадян Генеральної прокуратури України про захист прав, -
В С Т А Н О В И В:
06.08.2007 року ОСОБА_1 звернувся із позовом до Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області, в якому просив визнати протиправним ухилення прокурора відділу з питань розгляду листів та прийому громадян Генеральної прокуратури України від прийняття заходів для забезпечення прав позивача, передбачених ст. 3, 19, 29 Конституції України та ст. 115 КПК України.
Ухвалою Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 08.08.2007 року у відкритті провадження по справі відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції позивач ОСОБА_1 13.08.2007 року подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу та направити справу до суду першої інстанції для розгляду справи по суті.
Заслухавши у засіданні апеляційного суду доповідача, пояснення представників відповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції не вірно встановлено, що ОСОБА_1, будучи засудженим вироком Ніжинського міськрайонного суду від 13.06.2006 року за ч. 1 ст. 376 КК України на 5 місяців арешту, начебто скаржиться на незаконне взяття його під варту на виконання зазначеного вироку.
Насправді ж з матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_1 звернувся з позовом про визнання бездіяльності прокурора відділу з питань розгляду листів та прийому громадян Генеральної прокуратури України неправомірною, яка полягає у відсутності реагування на звернення позивача до Генеральної прокуратури України та у передачі цього звернення для відповіді нижчій ланці - прокуратурі Чернігівської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 ст. 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
З матеріалів справи вбачається, що предметом справи є оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень при здійсненні ним владних управлінських функцій, тому дана справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно із ст. 202 КАС України невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання є підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 160, 199, 202, 205, 206 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 на ухвалу Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 08.08.2007 року - задовольнити.
Ухвалу Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 08.08.2007 року - скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття провадження.
Головуючий:
Судді: