Судове рішення #3201328

                       

 

       БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

                                                        МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2008 року             Баштанський районний суд Миколаївської області

 

в складі головуючого судді              Копейка Т.О.

при секретарі                                    Кирпічовій О.О

 

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Баштанка справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Баштанської державної нотаріальної контори Миколаївської області, Явкинської сільської ради Баштанського району про визначення  додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини,

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Баштанської державної нотаріальної контори миколаївської області, Явкинська сільська рада Баштанського району про визначення  додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

На обґрунтування вимог  позивач в заяві та в судовому засіданні зазначив, що після смерті його матері ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 10,04 га, яка розташована на території Явкинської сільської ради, на житловий будинок в АДРЕСА_1 та на грошовий вклад на рахунку НОМЕР_1, що знаходиться в філії № 3154/01 в с. Явкине Баштанського відділення ВАТ „Ощадбанк”. На день смерті  його мати ОСОБА_4. проживала та була зареєстрована в с. Явкине Баштанського району, з нею ніхто не проживав, та не був зареєстрований. Він є спадкоємцем першої черги за законом та за заповітом. Крім нього спадкоємець першої черги за законом та за заповітом після смерті матері є її дочка, а його рідна сестра по матері ОСОБА_5, а також спадкоємець першої черги за законом є дочка ОСОБА_4. ОСОБА_3. 12 березня 2008 року Баштанська державна нотаріальна контора Миколаївської області відмовила йому в видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті матері, у зв'язку з тим, що ним був пропущений строк для прийняття спадщини. Ним в 6-ти місячний строк з дня смерті спадкодавця не була подана до Баштанської державної нотаріальної контори заява про прийняття спадщини, що необхідно було зробити в його випадку. Те, що він в встановлений законом строк з дня смерті спадкодавця не подав до Баштанської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини це сталося тому, що на той час він не знав який існує порядок прийняття спадщини, але вважав, що звертатися до державної нотаріальної по питанням оформлення спадщини необхідно після 6-ти місячного строку з дня смерті спадкодавця. В даному випадку з його боку мала місце юридична необізнаність в питаннях оформлення та прийняття спадщини. Крім цього під час життя матері він постійно відвідував її, доглядав до смерті. Коли мати померла він прийняв участь в її похованні. Після її смерті вступив в управління та володіння земельною ділянкою, яка належала померлій на праві власності. Посилаючись на викладене, позивач просив про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

 Відповідач ОСОБА_5. до суду  з”явилася проти задоволення позову не заперечувала.

Відповідачі ОСОБА_3 .ОСОБА_5., представник Баштанської державної нотаріальної контори, представник Явкинської сільської ради до суду не з'явились, надавши заяви про розгляд справи у їх відсутність, та відсутність заперечень проти задоволення позову.

Вислухавши пояснення позивача, відповідача ОСОБА_5. дослідивши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку про обгрунтованість заявлених вимог і можливість задоволення позову.

           В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла ОСОБА_4., після смерті якої відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 10,04 га, яка розташована на території Явкинської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, житловий будинок, який розташований поАДРЕСА_1 та на грошовий вклад. Позивачем пропущено встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини. За його твердженням причиною пропуску строку для звернення спадкоємця до нотаріальної контори для прийняття спадщини є його юридична необізнаність.

        Зазначені правовідносини врегульовані ст.ст. 1269 ч. 1; 1270 ч. 1; 1272 ч. 3 ЦК України, із змісту яких слідує, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але не проживав на час відкриття спадщини із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

      Оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивач пропустив встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважних причин, якими суд вважає те, що він юридично необізнаний, суд вважає можливим визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи викладене, на підставі ст.ст. 1269 ч. 1, 1270 ч. 1, 1272 ч. 3 ЦК України та керуючись ст.10, 11, 60, 214, 215, ЦПК України суд,

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1- задовольнити.

ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, визначити додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Явкине Баштанського району Миколаївської області, терміном в три місяця з дня набрання рішенням суду законної сили.

            Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

            Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 СУДДЯ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація