Судове рішення #3201916
Справа № 2-459 (2008р

Справа № 2-459 (2008р.)

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

З квітня 2008 року    Вінницький районний суд

В складі: головуючого судді      Андронова В.М.

при секретарі:          Обревській О.А.

з участю позивача:   ОСОБА_1.

 

            розглянувши у судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Медвеже-Вушківської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом та встановлення факту, що має юридичне значення,

 

ВСТАНОВИВ:

 

            ОСОБА_1. звернувся до суду з позовною заявою Медвеже-Вушківської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом та встановлення факту ,що має юридичне значення.

            В своїй позовній заяві позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2.

            Після її смерті в с.Медвеже Вушко відкрилася спадщина на грошові збереження в Ощадбанку України філії с.Медвеже Вушко Вінницького району №015, особовий рахунок ОСОБА_2 НОМЕР_1.

            4.02.1988 року мати заповідала йому все своє майно, де б воно не було, з чого б воно не складалося, яке їй належатиме на день відкриття спадщини.

            Свідоцтво про право на спадщину за законом йому не видано, оскільки він не подав в шестимісячний строк заяву про прийняття спадщини, хоч фактично прийняв спадщину.

            Ще до смерті мати подарувала йому належний їй будинок АДРЕСА_1.

            17 червня 2005 року він одержав державний акт про право власності на земельну ділянку, якою користувалася ОСОБА_2.

            Він доглянув матір до смерті, похоронив, на її могилі поставив пам'ятник, володіє і користується всім спадковим майном.

            Спадкоємців, що могли мати право на обов'язкову частку спадщини, немає Він є єдиним сином. Батько ОСОБА_3 помер в 1981 році.

Відповідно до вимог ст.25б ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, в тому числі про факт прийняття спадщини. Якщо встановить дії, що свідчать про фактичний вступ спадкоємця в управління чи володіння ним в межах шестимісячного строку.

            Оскільки він володіє і управляє спадковим майном, ще при житті мати передала йому правовстановлюючі документи на будинок, ощадкнюіску та інше майно, то він звертається до суду, щоб встановити факт, що прийняв спадщину, який йому необхідний для одержання спадкових грошових збережень.

            В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. свої позовні вимоги повністю підтримав, аргументуючи їх доводами викладеними в позовній заяві.

Представник відповідача Медвеже-Вушківської сільської ради Вінницького району не з'явився, при цьому попередньо направивши до суду заяву, з якої вбачається, що сільська рада не заперечує проти позовних вимог ОСОБА_1. і просить справу розглянути у їх відсутність.

            Вислухавши пояснення позивача по справі, оглянувши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного.

            Судом встановлено такі факти та відповідні Ш правовідносини.

            Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1. померла ОСОБА_2., про що в книзі реєстрації актів смертей зроблена актовий запис№13, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть (ас. 7)

            Після її смерті відкрилася спадщина на грошові збереження в Ощадбанку України філії с.Медвеже Вушко Вінницького району №015, особовий рахунок ОСОБА_2. НОМЕР_1 ,які належали їй згідно ощадної книжки , що підтверджується її ксерокопією (а.с. 14)

            За час свого життя ОСОБА_2. 24.02.1988 зробила заповіт, згідно якого все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, і все те, що буде належати їй на день смерті і на що вона матиме право заповіла своєму синові ОСОБА_1., що підтверджується ксерокопією заповіту (а.с.8)

            Після смерті ОСОБА_2. спадкоємцем першої черги являється позивач по справі, спадкоємців, які б мали право на обов 'язкову частку в спадщині немає, оскільки він є єдиною дитиною, а його батько та чоловік спадкодавиці помер в 1981 році.

            Факт, що позивач вступив в оперативне управління спадковим майном, тобто факт прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, підтверджується: ксерокопіями погосподарської книги , згідно якої вбачається, що особовий рахунок відкритий на ім'я позивача (а.с. 13);технічним паспортом на жилий будинок, згідно якого в графі власник значиться прізвище, ім'я, по-батькові позивача (а.с. 16-18); довідкою Медвеже-Вушківської сільської ради №68 від 04.02.2008 р. (а. с. 15) .

            Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті та згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її та відповідно до ст. 1228 ЦК України право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним..

            Таким чином, визнання відповідачем пред 'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

            Керуючись ст. ст. 317, 328, 1223, 1228,1268, п. 5 Прикінцевих та Перехідних положень, ст. ст.. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 256ЦПК України,

                                                                       ВИРІШИВ:

 

            Позов ОСОБА_1 задовольнити.

            Встановити факт, що ОСОБА_1 , прийняв спадщину ,яка відкрилась в с.Медвеже Вушко Вінницького району Вінницької області ІНФОРМАЦІЯ_1  після смерті ОСОБА_2та складається з грошових збережень з відсотками в Ощадбанку України в філії №015 с.Медвеже Вушко Вінницького району, особовий рахунок НОМЕР_1  відкритий на ім 'я ОСОБА_2.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . в с. Медвеже Вушко Вінницького району та області на грошові збереження з відсотками в Ощадбанку України в філії №2015 с.Медвеже Вушко Вінницького району, особовий рахунок НОМЕР_1 відкритий на ім 'я ОСОБА_2 .

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст.295  ЦПК України.

 

 

Головуючий:      

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація