Судове рішення #32027736

Головуючий суду 1 інстанції - Женеску Е.В.

Доповідач - Галан Н.М.



Справа № 2-1012/12

Провадження № 22ц/782/2727/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12 вересня 2013 року

Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області у складі:

головуючого Галан Н.М.

суддів Лісіциної А.І., Фарятьєва С.О.,

при секретарі: Гайворонській Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань апеляційного суду Луганської області цивільну справу за апеляційною скаргою Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» (надалі ЛМКП «Теплокомуненерго»)на рішення Ленінського районного суду м. Луганська від 26 жовтня 2012 рокуі за позовом ОСОБА_2 до Луганського міського підприємства «Теплокомуненерго» про зобов'язання вчинити певні дії та заборону вчиняти певні дії



ВСТАНОВИЛА:


01.09.2011р. позивачка звернулась до суду з даним позовом, мотивуючи тим, що між нею та відповідачем відсутній договір, а тому вона нічого не повинна сплачувати за послуги, які вона не отримує. Однак, відповідач надсилає на її адресу повідомлення про заборгованість за надані послуги, чим втручається в її особисте життя.

Рішенням суду, яке оскаржується, позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено частково. Зобов'язано ЛМКП «Теплокомуненерго» виключити ОСОБА_2 як споживача із переліку абонентів ЛМКП «Теплокомуненерго». Заборонено ЛМКП «Теплокомуненерго» спрямовувати на адресу ОСОБА_2 письмові вимоги про сплату заборгованості за послуги ЛМКП «Теплокомуненерго».

В апеляційній скарзі апелянт просить скасувати рішення суду, ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, мотивуючи тим, що судом допущено порушення норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши доповідача, пояснення з'явившихся осіб, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія дійшла до наступного висновку.

Згідно ст.213 ЦКП України рішення суду повинно бути законним та обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до положень ст.214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема, питання чи мали місце обставини, якими обгрунтовуються вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються.

Як вірно встановлено у судовому засіданні позивач є власницею квартир за адресою: АДРЕСА_1 і АДРЕСА_2 та на її ім'я відкрито особовий рахунок для оплати спожитої послуги. Нарахування проводиться згідно встановлених за рішенням Луганської міської ради тарифів.

Підставою звернення з позовом до суду, на думку позивачки є відсутність договору між нею та відповідачем, що позбавляє її обов'язку сплачувати за надані послуги, а крім того, дані послуги фактично не надаються, бо нею встановлено автономне опалення.

Ухвалюючи рішення по справі, суд першої інстанції не взяв до уваги, що позивач не оспорює наявність боргу до 2005р., але просить застосувати строки позовної давнини, що вбачається з наданих нею документів.

Таким чином, із матеріалів справи вбачається, що між сторонами мали місце фактичні договірні відносини,: відповідач фактично надавав послуги, а позивач їх приймала та сплачував (хоча і не у повному обсязі).

При таких обставинах посилання позивача на відсутність між сторонами договірних правовідносин є безпідставними.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.

Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір

Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Звертаючись до суду, позивач посилалась на неналежне надання послуг з боку відповідача.

Згідно п.29 Постанови Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005р. споживач має право на зменшення розміру плати у разі надання послуги неналежної якості.

В супереч вимогам ст..60 ЦПК України, позивач не надала суду доказів неякісного надання послуг відповідачем.

Крім того, суд першої інстанції не врахував, що відповідно до ч.2 ст.319 ЦК України власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

15.11.2005р. між ОСОБА_2 та МГО «ЖЕК-2» МОО «Возрожденный исторический центр» було погоджено питання з переобладнання системи опалення квартири з обладнанням автономних газових котлів та відключення від центрального опалення.

Але, позивачка не звернулась до постійно діючої комісії з питань відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення управління житлово-комунального господарства Луганської міської Ради з метою отримання дозволу на встановлення у її квартирі автономного опалення.

З акту обстеження від 12.12.2005р., складеного за заявкою власника ОСОБА_2, чистильниками ДВК ГКП «Жилкомфорт» було з'ясовано, що у АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 опалювальні прибори відключено від системи центрального опалення, в квартирі встановлено газовий навісний котел-колонка для індивідуального опалення.

Відповідно до п.п 24,25 «Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної, гарячої води та водовідведення», затверджених Постановю Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. № 630, споживач може відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживача від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється в порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мережі забороняється..

Пунктами 25,26 цих Правил передбачено, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води регламентується Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживача від централізованого теплопостачання, затвердженим Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005р. № 4, і здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки, державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Порядком установлено, що для вирішення питання відключення споживача від мережі центрального опалення він повинен звернутися до міжвідомчої комісії (надалі комісія) для розгляду питань щодо відключення споживачів від мережі з відповідною письмовою заявою. Комісія після вивчення наданих власником документів приймає відповідне рішення, яке оформляється протоколом. Відключення приміщень від внутрішньо будинкової мережі виконується монтажною організацією, яка реалізує проект. По закінченню робіт складається акт про відключення від мереж централізованого опалення і подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого опалення..

Таким чином, єдиною підставою для зняття споживача з реєстраційного обліку і припинення відповідних нарахувань є акт про відключення, який має бути затверджений відповідною Комісією, а при відсутності затвердженого акта, відключення від системи централізованого опалення без дотримання відповідної процедури є самовільним.

Ухвалюючи рішення, суд першої інстанції не взяв до уваги, що позивачем було не дотримано встановлений Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання

Приймаючи до уваги наведене, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.

Відповідно ст..309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є:

1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для прави;

2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд вважав встановленими;

3) невідповідність висновків суду обставинам справи;

4) порушення або неправильне застосування норм матеріального

або процесуального права,

Керуючись ст.ст.209, 303, 304, 307, 309 ЦПК України, судова колегія ,-


ВИРІШИЛА:


Апеляційну скаргу Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» задовольнити.

Рішення Ленінського районного суду м. Луганська від 26 жовтня 2012 року скасувати, ухвалити нове рішення, яким відмовити ОСОБА_2 у задоволенні позовних вимог.

Рішення набуває чинності негайно, але може бути оскаржено у продовж 20 днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.




Головуючий:


Судді:


  • Номер: 2-1772/12
  • Опис: про захист прав споживача фінансових послуг та відшкодування збитків
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1012/12
  • Суд: Печерський районний суд міста Києва
  • Суддя: Галан Н.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.03.2012
  • Дата етапу: 13.06.2012
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація