Справа № 772/69/13
Провадження №11-сс/772/271/2013 Категорія: крим.
Головуючий у суді 1-ї інстанції: Вишар І.Ю.
Доповідач : Бурденюк С. І.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В АЛ А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2013 року
Колегія суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого- судді Бурденюка С.І.
суддів: Ващук В.П., Ляліної Л.М.
при секретарі Доценко М.І.,
за участю прокурора Мішеніної Т.М.,
представника ДП «Держрезервнасінфонд» ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці апеляційну скаргу Державного підприємства «Державний резервний насіннєвий фонд України» на ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області Вишара І.Ю. від 10 липня 2013 про повернення скарги ОСОБА_3 на бездіяльність працівників СВ ГУ МВС України у Вінницькій області, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР , -
В С Т А Н О В И Л А :
З матеріалів справи вбачається, що ухвалою слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області Вишарем І.Ю. від 10 липня 2013 року матеріали скарги Державного підприємства «Державний резервний насіннєвий фонд України» в особі генерального директора ОСОБА_3 на бездіяльність працівників СВ ГУ МВС України у Вінницькій області, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР, повернуто скаржнику через відсутність рішення або постанови про відмову у внесенні відомостей до ЄРДР, також не зазначено особу, дії якої оскаржуються.
Згідно матеріалів судового провадження 10.07.2013 року Державне підприємство «Державний резервний насіннєвий фонд України» в особі генерального директора ОСОБА_3 звернулося до Вінницького міського суду Вінницької області зі скаргою на бездіяльність працівників СВ ГУ МВС України у Вінницькій області, яка полягає у неприйнятті та не проведенні реєстрації заяви про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
В апеляційній скарзі Державне підприємство «Державний резервний насіннєвий фонд України» ставить питання про скасування ухвали Вінницького міського суду Вінницької області по справі № 127/16159/13-к
від 31.05.2013 р. та постановлення нової, якою визнати бездіяльність працівників СВ ГУ МВС України у Вінницькій області протиправною та зобов'язати останніх прийняти, зареєструвати заяву про злочин №138-2/1-03/682 від 27.05.2013 року, забезпечити реалізацію прав ДП «Державний резервний насіннєвий фонд України», передбачених ст.56 КПК України.
Вимоги мотивовано тим, що ухвала суду першої інстанції є незаконною, так як в порушення вимог ст. 411 та ст. 412 КПК України судове рішення не відповідає фактичним обставинам провадження, висновки суду не підтверджуються доказами, дослідженими під час судового розгляду, крім того судове провадження здійснено у відсутності потерпілого, який належним чином не був повідомлений про дату, час і місце розгляду скарги.
Зазначено, що Державному підприємству «Державний резервний насіннєвий фонд України» невідомі службові особи, дії яких вони оскаржують, оскільки ними оскаржуються дії будь-яких працівників СВ ГУ МВС України у Вінницькій області, які полягають у невнесенні відомостей про злочин, а не певний процесуальний документ.
Заслухавши доповідача, міркування прокурора Мішеніної Т.М., яка заперечила чувала щодо задоволення апеляційної скарги, зазначила, що чинним законодавством передбачено порядок прийому відповідних скарг до органів внутрішніх справ, прокуратури тощо, і при наявності звернення, обов'язково виноситься відповідне рішення по заяві або у формі відповіді, або у формі процесуального документа, передбаченого КПК, саме такий документ є підставою для оскарження, думку представника ДП «Державний резервний насіннєвий фонд України», який просив задовольнити апеляційну скаргу з викладених у скарзі підстав, перевіривши матеріали провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга слід залишити без задоволення.
Колегія суддів приходить до висновку ,що ухвала слідчого судді про повернення скарги ОСОБА_3 є обґрунтованими, а відповідно ухвала вмотивованою та законною.
Пунктом 1 частини 1 статті 303 КПК України передбачено, що на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.304 КПК України скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 КПК України, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформляється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Згідно роз'яснень п.15 коментованої статті 303 Науково-практичного коментаря до Кримінального процесуального Кодексу України до скарги додаються необхідні документи, які б дозволяли аргументувати викладені у скарзі доводи, копії оскаржуваних рішень правоохоронного органу.
Як убачається з матеріалів скарги, матеріалів судового провадження, відповідні прийняті рішення по заяві ДП «Державний резервний насіннєвий фонд України» до правоохоронного органу відсутні, отже суд першої інстанції дійшов вірного висновку про повернення скарги особі, яка її подала, оскільки вказана скарга, за відсутності відповідного прийнятого рішення правоохоронним органом є передчасною та не дає можливості зробити аналізу законності дій чи бездіяльності працівників СВ ГУ МВС України у Вінницькій області.
Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що викладені у апеляційній скарзі факти перекручені та не відповідають фактичним обставинам, оскільки у вступній частині апеляційної скарги вказано, що апеляційна скарга подана на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 10.07.2013 року, разом з тим у її прохальній частині ставиться питання про скасування ухвали від 31.05.2013 року, про яку у суду немає взагалі ніяких відомостей.
Відповідно до ч. 3 ст. 304 КПК України копія ухвали про повернення скарги невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
За наведених обставин, колегія судів вважає, що відсутні підстави для скасування чи зміни ухвали слідчого судді.
Керуючись ст.ст. 214, 303, 304, 404, 407, 419, 422 КПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ДП «Державний резервний насіннєвий фонд України» залишити без задоволення.
Ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області Вишара І.Ю. від 10 липня 2013 року про повернення Державному підприємству «Державний резервний насіннєвий фонд України» в особі генерального директора ОСОБА_3 матеріалів скарги на бездіяльність працівників СВ ГУ МВС України у Вінницькій області - залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
С.І. Бурденюк В.П. Ващук Л.М.Ляліна
З оригіналом вірно: