Справа № 2-505\2008
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2008 року м.Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області у складі: головуючого судді Кириляк А.Ю., при секретарі Флора А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, представником законних інтересів якої є ОСОБА_2 до Лукавецької сільської ради, ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5, ОСОБА_6,ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 “Про визнання права власності на спадкове майно”, -
ВСТАНОВИВ:
У травні 2008 року ОСОБА_1 звернулася з позовом до Лукавецької сільської ради, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9“Про визнання права власності на спадкове майно”.
У позові вказувала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_10, який проживав АДРЕСА_1.
Після його смерті за вищевказаною адресою відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку з належними до нього надвірними будівлями.
Вказувала, що як спадкоємець першої черги, своєчасно прийняла спадщину, фактично вступила у володіння спадковим майном, оскільки проживала і проживає в спадковому будинку до і після смерті спадкодавця. Тому, відповідно до вимог ч. 3 ст. 1268 ЦК України, - спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв її, якщо протягом строку встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявляв відмови від неї. Відмови від вказаної спадщини позивач не заявляла.
Вказала, що такими ж спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_10, є діти: син - ОСОБА_3, - по заповіту, дочка - ОСОБА_4, - по закону, дочка -ОСОБА_5, - по закону, дочка - ОСОБА_6, - по закону, син - ОСОБА_7, - по закону, син - ОСОБА_8, - по закону, дочка - ОСОБА_9, - по закону, які у встановлений шестимісячний термін ні фактично ні юридично спадщини після смерті ОСОБА_10 не прийняли.
Інших спадкоємців, в тому числі таких, які б мали обов'язкову частку у вказаній спадщині немає, що підтверджується відповідними довідками.
Однак, в нотаріальному порядку позивач не може отримати Свідоцтво про право на спадщину, оскільки її чоловік, ОСОБА_10, за життя не здійснив державної реєстрації свого права власності на нього у РБТІ. Оформити в даний час право власності на вказане нерухоме майно на ім”я померлого неможливо, оскільки у відповідності з п. 4 ст. 25 ЦК України, цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті та згідно п. 11 ст. 346 ЦК України, - право власності припиняється у разі смерті власника. Але позивач вважає, що померлому ОСОБА_10 належало право власності на вищевказаний житловий будинок з надвірними будівлями і вони є предметом спадкування нею, оскільки у відповідності до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
В судовому засіданні позивач та її представник, ОСОБА_2 заявлений позов підтримали, посилалась на обставини викладені в позовній заяві, просила визнати за нею, ОСОБА_1, право власності на спадкове майно після смерті чоловіка, ОСОБА_10, а саме на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташовані АДРЕСА_1.
Представник Лукавецької сільської ради Вижницького району в суд не з'явився, від них поступила письмова заява про розгляд справи в їхню відсутність, заявлений позов визнають.
Відповідач, ОСОБА_3, позов визнав, просив визнати право власності на спадкове майно після смерті батька за ОСОБА_1.
Відповідач, ОСОБА_4, - позов визнала.
Відповідач, ОСОБА_7 в суд не з”явився, від нього у суд надійшла належним чином засвідчена письмова заява від 19 червня 2008 року, де він вказує, що від спадщини відмовляється.
Відповідачі, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_9 - позов не визнали, вважають, що вони мають право на частку у спадковому майні після смерті їхнього батька. У судовому засіданні 05 вересня 2008 року просили розгляд справи відкласти для підготовки і подачі зустрічного позову про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно. Вищезазначені відповідачі будучи належним чином повідомленими про день та час судового розгляду в судове засідання не з”явилися, зустрічний позов не подали, заяви про відкладення судового засідання не надіслали.
Заслухавши позивача, представника позивача, відповідачів, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню, так як обставини викладені в ньому підтверджуються, як поясненням позивача, представника позивача, так і матеріалами справи.
Судом встановлено, що після смерті чоловіка ОСОБА_10 АДРЕСА_1 відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку з надвірними будівлями. Позивач як спадкоємець першої черги, своєчасно прийняла спадщину, фактично вступила у володіння спадковим майном, оскільки проживала і проживає в спадковому будинку з 1950 року і по даний час, що підтверджується довідкою Лукавецької сільської ради № 1495 від 06.05.2008 року. Також спадкоємицями майна після смерті чоловіка, згідно спадкування першої черги є: син - ОСОБА_3, дочка - ОСОБА_4, дочка -ОСОБА_5, дочка - ОСОБА_6, син - ОСОБА_7, син - ОСОБА_8, дочка - ОСОБА_9, які у встановлений шести місячний термін ні фактично ні юридично спадщини після смерті ОСОБА_10 не прийняли. Інших спадкоємців, в тому числі таких, які б мали обов'язкову частку у вказаній спадщині немає, що підтверджується вищевказаною довідкою Лукавецької сільської ради.
В нотаріальному порядку позивач не може отримати Свідоцтво про право на спадщину, оскільки її чоловік ОСОБА_10 за життя здійснив державної реєстрації свого права власності на нього у РБТІ. Оформити в даний час право власності на вказане нерухоме майно на ім”я померлого неможливо, оскільки у відповідності з п. 4 ст. 25 ЦК України, цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті та згідно п. 11 ст. 346 ЦК України, - право власності припиняється у разі смерті власника. Але позивач вважає, що померлому ОСОБА_10 належало право власності на вищевказаний житловий будинок з надвірними будівлями і вони є предметом спадкування нею, оскільки у відповідності до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті. Це підтверджено дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами.
Стаття 1268 ЦК України передбачає, що спадкоємець, який на час відкриття спадщини постійно проживав зі спадкодавцем, вважається таким, що її прийняв, якщо в шестимісячний строк не подав заяву про відмову від прийняття спадщини.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані і підлягають задоволенню.
На підставі ст.ст. 328, 386, 392, 1223, 1261, 1268, 1270, 1272-1275 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 61, 212, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1- задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_10, яке складається з житлового будинку з надвірними будівлями, які розташовані АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернівецької області через Вижницький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя:
Справа № 2-505\08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2008 року м.Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області у складі: головуючого судді Кириляк А.Ю., при секретарі Флора А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Лукавецької сільської ради, ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5, ОСОБА_6,ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 “Про визнання права власності на спадкове майно”, -
ВСТАНОВИВ:
Зважаючи на складність у викладені повного рішення суду, пов'язаного з потребою в обгрунтуванні доводів сторін, на що може бути витрачений значний час, суд вважає за нербхідне проголосити його вступну та резолютивну частини.
На підставі ст.ст. 328, 386, 392, 1223, 1261, 1268, 1270, 1272-1275 ЦК України та керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1- задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_10, яке складається з житлового будинку з надвірними будівлями, які розміщені АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернівецької області через Вижницький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя:
- Номер: 6/369/68/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-505/08
- Суд: Києво-Святошинський районний суд Київської області
- Суддя: Кириляк А.Ю.
- Результати справи: скасовано
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.02.2016
- Дата етапу: 30.08.2016
- Номер: 22-ц/780/4097/16
- Опис: Рудь В.С. до Рафікової Р.Р. про встановлення факту спільного проживання та розподіл майна подружжя
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-505/08
- Суд: Апеляційний суд Київської області
- Суддя: Кириляк А.Ю.
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Скасовано ухвалу і передано питання на розгляд суду першої інстанції
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.06.2016
- Дата етапу: 30.08.2016
- Номер: 6/369/259/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-505/08
- Суд: Києво-Святошинський районний суд Київської області
- Суддя: Кириляк А.Ю.
- Результати справи: залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.09.2016
- Дата етапу: 01.11.2016