Справа 2-5266/08 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2008 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді - Марцішевської О.М.
при секретарі - Маніло Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: КП ВЖРЕУ-5 м. Черкаси, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням, мотивуючи позовні вимоги тим, що на підставі ордеру на житлове приміщення від 08.08.1987 року її матері на склад сім'ї 2 особи була виділена квартира АДРЕСА_1. З 22.010.1997 року наймачем даної квартири являється позивачка, в квартирі також зареєстровано місце проживання її синів ОСОБА_4, ОСОБА_5 та колишніх чоловіків ОСОБА_2, ОСОБА_3 Відповідач ОСОБА_2 фактично в квартирі не проживає після розірвання шлюбу з позивачкою тобто з липня 1994 року, забрав всі свої особисті речі та виселився з вказаної квартири, його місце проживання фактичне на даний час не відоме. Після розірвання шлюбу з ОСОБА_2 позивачка уклала шлюб з ОСОБА_3, якого зареєструвала за місцем свого проживання в АДРЕСА_1, але подружнє життя не склалося, в судовому порядку в березні 2006 року шлюб розірваний, фактично з січня 2005 року з припиненням шлюбних стосунків ОСОБА_3 в спірній квартирі не проживає, даним житлом не цікавиться, позивачка вимушена нести всі витрати по утриманню житла. В зв'язку з тим, що відповідачі понад встановлений строк ОСОБА_2 більше 14-ти років, ОСОБА_3 понад 3 роки не проживають за місцем своєї реєстрації, квартирою не цікавляться, їх особисті речі відсутні, перешкод у користуванні квартирою їх ніхто не чинив, виселились добровільно, комунальні платежі не вносять, тому позивачка звернулася з даним позовом до суду в якому просить визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили право користування квартирою АДРЕСА_1.
В судовому засіданні представник представник позивачки ОСОБА_6 позовні вимоги підтримала, просила суд позов задоволити.
Відповідачі в судове засідання не заявилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, з заявами до суду не зверталися.
Представник третьої особи КП ВЖ РЕУ - 5 м. Черкаси в судовому зсіданні не заперечував проти задоволення позову.
Треті особи ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судове засідання не з'явилися, але скерували до суду заяву в якій просили розглядати справу у їх відсутності, не заперечували проти задоволення позову.
Заслухавши пояснення представника позивачки, представника КП ВЖ РЕУ - 5 м. Черкаси свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
З матеріалів справи видно, що згідно ордеру на житлове приміщення № 017270 від 08.08.1987 року ОСОБА_7 отримала сім'єю із 2-х осіб: вона та дочка ОСОБА_8 двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Соснівської районної ради від 22.10.1997 року «Про зміну договору найму жилого приміщення та відкриття особових рахунків по ВЖ РЕУ - 5» , оформлено зміну договору найму двокімнатної квартири АДРЕСА_1 та відкритий особовий рахунок на ОСОБА_9 у зв'язку з випискою та переміною місця проживання наймача, її матері ОСОБА_7, визнано наймачем квартири ОСОБА_9, складом сім'ї 4 особи: вона, колишній чоловік ОСОБА_2, син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н.
05 липня 1994 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_8 розірвано відділом РАГС Соснівського райвиконкому, що вбачається зі свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого 05 липня 1994 року.
02.10.1997 року позивачка зареєструвала шлюб з ОСОБА_10 у відділі РАЦС по м. Черкаси, даний шлюб було розірвано на підставі рішення від 28 березня 2006 року Соснівського районного суду м. Черкаси.
Як вбачається з поквартирної картки та довідки про склад сім'ї виданої КП ВЖ РЕУ - 5 м. Черкаси 21.07.2008 року ОСОБА_1, яка проживає та зареєстрована АДРЕСА_1 та разом з нею зареєстровані колишній чоловік - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, колишній чоловік ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження.
Відповідно до актів від 25 липня 2008 року, складених мешканцями будинку ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, підписи яких завірені майстром РЕУ -5 ОСОБА_14, ОСОБА_2 з 1994 року та ОСОБА_3 з 2005 року не проживають в квартирі АДРЕСА_1. Перешкод в користуванні квартирою їм ніхто не створював, їх речей в квартирі немає.
Крім того, факт відсутності в даному жилому приміщені відповідачів більше 6 місяців підтверджується також показами свідків ОСОБА_15 та ОСОБА_16, які дала покази в судовому засіданні про те, що як вони як сусіди позивачки підтверджують, що відповідачі не проживають за місцем своєї реєстрації в АДРЕСА_1 понад півроку, ОСОБА_2 з 1994 року, ОСОБА_17 з 2005 року, перешкоди в користуванні даним житлом їм не створювались, квартирою не цікавляться, участі в її утриманні не беруть.
У суду немає підстав ставити під сумнів покази свідка і таких доказів суду не надано.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позову, оскільки судом встановлено, що відповідачі понад встановлений законом шестимісячний строк без поважних причин ОСОБА_2 з 1994 року, ОСОБА_17 з 2005 року за місцем своєї реєстрації в АДРЕСА_1 не проживають, будь-якого зв'язку з даним житловим приміщенням не підтримують, участі в оплаті комунальних послуги не беруть, їх особистих речей в квартирі немає.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює заочне рішення, що передбачено ст.224 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.10,11,214-215 ЦПК України, ст. 71 ЖК України, ст. 317 ЦК України-
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження таким, що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження таким, що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його постановив, за заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
ГОЛОВУЮЧИЙ: