ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
про повернення зустрічної позовної заяви
03.10.13 № 910/18867/13.
Суддя Ониськів О.М., розглянувши
зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ПрогресГруп»
до Дочірнього підприємства «Львівське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» про стягнення 327.395,50 грн.
ВВСТАНОВИЛА:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ПрогресГруп» 30.09.2013 звернулося до Господарського суду міста Києва з зустрічною позовною заявою до Дочірнього підприємства «Львівське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» про стягнення 327.395,50 грн.
Відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним. Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.
Як визначено ч. 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно з ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, в тому числі докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі та докази відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Тобто, належним доказом направлення на адресу відповідача позову та доданих до нього документів є опис вкладення.
Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п. 2, 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.ст. 4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України.
Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та порушення провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
Згідно із ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Як вказувалось вище, у даному випадку таким належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу відповідачів є опис вкладення відправленої поштової кореспонденції, засвідчений підписом працівника відділення поштового зв'язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення.
Як вбачається з доданих до зустрічної позовної заяви документів, позивачем не подано доказів того, що зустрічну позовну заяву та додані до неї документи було направлені на адресу відповідача, зокрема не подано опису вкладення у лист, що суперечить ч. 1 статті 56 Господарського процесуального кодексу України.
Зазначені обставини є підставою для повернення позивачу зустрічної позовної заяви та доданих до неї документів без розгляду згідно п. 6 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
За таких обставин, зустрічна позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню заявнику без розгляду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Зустрічну позовну заяву і додані до неї документи повернути заявникові без розгляду.
Суддя О.М. Ониськів