Справа № 1-120/2008
ВИРОК
Іменем України
04.11.2008 року Онуфріївський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого: судді Петрова Р.І.,
при секретарі: Гриценко Т.М.,
за участю прокурора: Калатур А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Онуфріївка кримінальну справу за звинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця селища Веселе Запорізької області, українця, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, не працюючого, проживаючого в селі Шевченки Козельщанського району Полтавської області, раніше не судимого,
- у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 скоїв таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднане з проникненням у приміщення, за таких обставин.
На початку червня 2008 року ОСОБА_1 знаходився на території молочнотоварної ферми сільськогосподарського кооперативу „Україна”, що розташована на околиці села Млинок Онуфріївського району Кіровоградської області, і у нього виник умисел на крадіжку металевих виробів з приміщення кормоцеху молочнотоварної ферми сільськогосподарського кооперативу „Україна”. Реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на крадіжку чужого майна, ОСОБА_1 в період з 20 по 27 червня 2008 року таємно викрав з приміщення кормоцеху молочнотоварної ферми сільськогосподарського кооперативу „Україна” металеве обладнання, загальною вагою 20080 кілограмів, на суму 18720 гривень. Після цього ОСОБА_1 викрадений лом чорного металу вивіз з території молочнотоварної ферми сільськогосподарського кооперативу „Україна” та в подальшому розпорядився викраденим на власний розсуд.
Підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вищезазначеного злочину визнав повністю. Вказував, що скоїв злочини за обставин, викладених у обвинувальному висновку. У вчиненому розкаювався та просив суворо не карати.
Вина ОСОБА_1 підтверджується доказами, дослідженими в порядку ч. 3 ст. 299 КПК України.
Таким чином, обвинувачення, пред'явлене підсудному, визнається судом доведеним, воно ніким не оспорюється.
Суд, розглядаючи справу в межах пред'явленого обвинувачення, кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у приміщення, оскільки підсудний проник до кормоцеху молочнотоварної ферми в якому зберігалось майно з метою вчинення крадіжки і довів свій злочинний намір до кінця.
При призначенні підсудному покарання суд враховує, що він вчинив тяжкий злочин, особу винного, який характеризується позитивно, раніше не притягувався до кримінальної відповідальності.
Обставинами, які пом'якшують покарання підсудного є його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, не встановлено.
Суд, з урахуванням відсутності альтернативи в санкції ст. 185 ч. 3 КК України, призначає ОСОБА_1 покарання у виді позбавлення волі.
Приймаючи до уваги тяжкість та обставини вчиненого злочину, а також особу підсудного, суд приходить до висновку про можливість його виправлення без відбування покарання і вважає за можливе, застосувавши ст. 75 КК України, звільнити його від відбування покарання з випробуванням.
Позовна заява цивільного позивача про стягнення з підсудного спричиненої матеріальної шкоди в розмірі 90360 гривень підлягає частковому задоволенню. Так, розмір матеріальної шкоди, завданої цивільному позивачу, складає 18720 гривень. Даний факт підтверджується висновком експертизи щодо вартості викраденого майна та матеріалами кримінальної справи. Інші докази, які б підтвердили вимоги позивача, в матеріалах справи відсутні. Тому на користь цивільного позивача слід стягнути саме цю суму.
Речові докази та судові витрати по справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 321-324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, і призначити йому покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст.ст. 75, 76 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання, якщо він на протязі однорічного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід засудженому до набрання вироком законної сили залишити той же - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь сільськогосподарського кооперативу „Україна” в рахунок відшкодування матеріальної шкоди, спричиненої злочином, 18720 гривень.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Онуфріївський районний суд Кіровоградської області.
Суддя Онуфріївського районного
суду Кіровоградської області Петров Р.І.