Судове рішення #3258180

                                                  Справа № 1-210/2008 р.                                        


      П О С Т А Н О В А

                          попереднього розгляду справи


    10 листопада 2008 року                 Немирівський районний суд

                                Вінницької області

    в складі головуючого судді                                    Рибчинського В.П.

    при секретарі                                 Горбенко Л.П.

    за участю прокурора                                               Щаблевської О.А.                

           

    розглянувши під час попереднього розгляду кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження, уродженця АДРЕСА_1 ,  жителя АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, із середньою спеціальною освітою, одруженого, працюючого Воробіївським сільським головою,  раніше не судимого,

в скоєнні злочинів передбачених ч. 1 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України,-

В С Т А Н О В  И В  :

    ОСОБА_1  обвинувачується в тому, що він займаючи посаду Воробіївського сільського голови Немирівського району у відповідності до п. 1 ч. 3 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» будучи наділеним повноваженнями щодо головування на сесіях  сільської ради та винесення для обговорення заяв юридичних та фізичних осіб , що надійшли до сільської ради і виконання рішень сесій сільської ради, здійснення організації роботи та керівництва виконавчого комітету Воробіївської сільської ради, в порушення  покладених на нього обов»язків як представника влади, вчинив інкриміновані йому злочини за таких обставин.

    Так, ОСОБА_1  достовірно знаючи про порядок передачі в оренду та безкоштовної передачі у власність земельних ділянок громадянам, що передбачений ст.ст. 116,118,124 Земельного кодексу України, в порушення вимог п. 2 та п. 3 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими передбачено, що рішення відповідної ради приймається на її пленарному засіданні, шляхом відкритого або таємного голосування після його обговорення більшістю депутатів від загального  складу ради, перевищуючи свої службові повноваження без  внесення на розгляд сесії ради і згоди депутатів, одноособово прийняв незаконні рішення, а саме:

      - чотири рішення 8 сесії  5 скликання Воробіївської сільської ради від 25.05.2007 року про передачу безкоштовно громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . та ОСОБА_5   у власність земельні ділянки у межах населенного пункту АДРЕСА_3  для будівництва та обслуговування  житлових бунків і господарських споруд , ведення особистого селянського господарства загальною площею 3,9307 га;

    -   чотири рішення 8 сесії  5 скликання Воробіївської сільської ради від 25.05.2007 року про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки в межах населенного пункту АДРЕСА_3   та видачу державних актів на право власності на земельні ділянки громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . та ОСОБА_5  загальною площею 3,9307 га ( зазначені рішення  в послідуючому було передано для виготовлення документів, які посвідчують право власності на земельні ділянки);

    - рішення 8 сесії  5 скликання Воробіївської сільської ради від 25.05.2007 року про погодження з наданням дозволу на розробку технічної документації по передачі землі в оренду  для розширення фермерського господарства «Водолій»  на території Воробіївської сільської ради із земель запасу 1 га водного об»єкту, 8, 2 га пасовища та про надання дозволу на розробку технічної документації по наданню земельної ділянки в оренду орієнтовною площею 0,50 га.

    Внаслідок перевищення ОСОБА_1 .  службових повноважень і одноособового  прийняття незаконних рішень було дестабілізовано роботу представницького органу, а саме Воробіївської сільської ради, що призвело до звернень депутатів Воробіївської сільської ради з приводу незаконних дій сільського голови ОСОБА_1 . до Вінницької обласної  ради та правоохороних органів, було грубо порушено  гарантоване ст.ст. 5,7,140 Конституції України та Законом України «  Про місцеве самоврядування в Україні » (ст. 2) право та реальна здатність територіальної громади – жителів сіл АДРЕСА_2  та АДРЕСА_3  – самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення  в межах Конституції і Законів України.

    Незаконними діями, вчиненими за межами наданих ОСОБА_1  повноважень, була заподіяна істотна шкода охоронюваним законом правам та інтересам громадян та громадським інтересам, що виразилась у вигляді підриву авторитету та престижу органу місцевого самоврядування – Воробіївської сільської ради.

    Таким чином , ОСОБА_1  обвинувачується  у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 365 КК України – перевищення службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, що заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та  інтересам окремих громадян та громадським інтересам.

    Являючись службовою особою ОСОБА_1 , умисно, з метою узаконення безоплатної передачі у власність та погодження із наданням в оренду земельних ділянок, достовірно  знаючи про те, що на засіданні  8 сесії 5 скликання Воробіївської сільської ради від 25.07.2007 року, питання про безоплатку передачу земельних ділянок громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . та ОСОБА_5  та питання про погодження з надання в оренду земельних ділянок  для розширення фермерського господарства «Водолій» не розглядались, не маючи для того законних повноважень, вчинив службове підроблення за таких обставин.

    Так, ОСОБА_1  достовірно знаючи про порядок передачі в оренду та безоплатної передачі у власність земельних ділянок громадянам, що передбачений ст.ст. 116,118,124 Земельного кодексу України, в порушення вимог п. 2 та п. 3 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими передбачено, що рішення відповідної ради приймається на її пленарному засіданні, шляхом відкритого або таємного голосування після його обговорення більшістю депутатів від загального  складу ради, перевищуючи свої службові повноваження без  внесення на розгляд сесії ради і згоди депутатів, одноособово прийняв незаконні рішення,  які в подальшому за його вказівкою Були виготовлені ( надруковані за допомогою друкарської машинки) землевпорядником Воробіївської сільської ради Овчарук Л.П. та ним осбисто завірені підписом і печаткою Воробіївської сільської ради, а саме:

    - чотири рішення 8 сесії  5 скликання Воробіївської сільської ради від 25.05.2007 року про передачу безкоштовно громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . та ОСОБА_5   у власність земельні ділянки у межах населенного пункту АДРЕСА_3  для будівництва та обслуговування  житлових бунків і господарських споруд , ведення особистого селянського господарства загальноюплощею 3,9307 га;

    -   чотири рішення 8 сесії  5 скликання Воробіївської сільської ради від 25.05.2007 року про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки в межах населенного пункту АДРЕСА_3   та видачу державних актів на право власності на земельні ділянки громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . та ОСОБА_5  загальною площею 3,9307 га ( зазначені рішення  в послідуючому було передано для виготовлення документів, які посвідчують право власності на земельні ділянки);

    - рішення 8 сесії  5 скликання Воробіївської сільської ради від 25.05.2007 року про погодження з наданням дозволу на розробку технічної документації по передачі землі в оренду  для розширення фермерського господарства «Водолій»  на території Воробіївської сільської ради із земель запасу 1 га водного об»єкту, 8, 2 га пасовища та про надання дозволу на розробку технічної документації по наданню земельної ділянки в оренду орієнтовною площею 0,50 га.

    Таким чином , ОСОБА_1  обвинувачується  у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України –  службове підроблення  , тобто складання і видача службовою особою завідомо неправдивих документів.

Під час попереднього розгляду справи обвинувачений ОСОБА_1   вину у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України  визнав повністю, щиро покаявся у вчиненному та заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки  трудовому колективу Воробіївської сільської ради.

    Суд заслухавши думку прокурора Щаблевської О.А., яка заперечує стосовно звільнення ОСОБА_1 . від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки трудовому колективу Воробіївської сільської ради, оскільки вважає, що ОСОБА_1 . слід притягнути до кримінальної відповідальності за скоєння злочинів, передбачених  ч. 1 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України, приходить до висновку, що кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 .  слід закрити  та передати його на поруки трудовому колективу з наступних підстав.

    ОСОБА_1  вперше вчинив злочини невеликої тяжкості та середньої тяжкості, щиро  покаявся у вчиненому, позитивно характеризується  за місцем роботи та проживання, а також трудовий колектив Воробіївської сільської ради клопоче  про передачу його на поруки для подальшого виправлення та перевиховання , надіславши 05.11.2008 року до Немирівського районного суду відповідне клопотання та  протокол зборів трудового колективу Воробіївської сільської ради від 04.11.2008 року, тому виправлення ОСОБА_1 . можливе без притягнення його до кримінальної відповідальності.

    Керуючись ст.47 КК України та ст. ст.  10, 237, 240, 244, 248  КПК України, суд ,-

П О С Т А Н О В И В:

Кримінальну справу по обвинуваченню   ОСОБА_1  в скоєнні злочинів, передбачених  ч. 1 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України закрити, у зв’язку з передачею його на поруки трудового колективу Воробіївської сільської ради Немирівського району Вінницької області  за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки  виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Речові докази по справі : 11 аркушів паперу білого кольору формату А-4, диск для лазерних систем зчитування ( DVD + R)  - залишити в матеріалах справи.  

    Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом 7 діб.

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація