Судове рішення #3259402
36000, м

36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

 

26.06.2008                                                                                Справа №21/106

м. Полтава, 11-50

 

за позовом  Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі,вул. Перемоги, 15, м. Лохвиця, Лохвицький район, Полтавська область, 37200

 

до  Приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1

про  стягнення грошових коштів

 

Суддя:  Тимченко Б.П.

Секретар судового засідання: Скок І.А.

 

Представники:

від позивача:  Туник О.Д., довіреність № 29 від 09.01.2008 р.

від відповідача:  не з"явився

 

СУТЬ СПОРУ: Розглядається позовна заява  Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті недоїмки по фінансовій санкції в розмірі 170,00 гривень.

Ухвалами суду від 25.04.2008 р., 05.06.2008 р. відповідача зобов'язано надати суду письмовий відзив на позовну заяву з обґрунтуванням своїх заперечень.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав, в судове засідання не з'явився, хоча був повідомлений про місце, дату і час розгляду справи належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Представник позивача позовні вимоги підтримав з  мотивів, зазначених  у позовній заяві, посилаючись на те, що за не подання звітності  до територіального органу Пенсійного фонду рішенням № 289 від 26.07.2006 р. до відповідача були застосовані штрафні санкції в розмірі 170,00 гривень. Несплата штрафу у встановлений строк є підставою для звернення позивача до суду з метою примусового стягнення заборгованості по сплаті недоїмки по фінансовій санкції.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази та заслухавши представника позивача,   суд встановив:

ОСОБА_1 був зареєстрований в якості фізичної особи -підприємця , що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію.

Як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа, відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (п. 1 ст. 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”). 

Відповідно до ст.ст. 17, 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” суб'єкт підприємницької діяльності, незалежно від форм власності та господарювання, повинен сплачувати до Пенсійного фонду України страхові внески -у розмірі 31,8% (32,3%) від об'єкта оподаткування фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом;

Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена Постановою правління ПФУ 19.12.2003 р. № 2101, зареєстрована в МЮУ 16.01.2004 р. за № 64/8663, визначає, що звітність подається до органу Пенсійного фонду за місцем проживання за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним роком за формою згідно з додатком 25 цієї Інструкції.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” фізична особа -суб'єкт підприємницької діяльності самостійно обчислює суму страхових внесків, що підлягають сплаті до Пенсійного фонду.

Відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В порушення вищенаведених норм відповідач не подав звітність до Управління ПФУ в Лохвицькому району, в зв'язку з чим рішенням № 289 від 26.07.2006 р. до відповідача були застосовані штрафні санкції у вигляді штрафу на суму 170,00 гривень.

Рішення № 289 від 26.07.2006 р. про застосування фінансових санкцій було направлено 03.08.2006 р. на адресу відповідача і отримано останнім 04.08.2006 р., що підтверджується підписом відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено платником страхових внесків протягом 10 робочих днів з дня отримання рішення в порядку, визначеному ч. 13 ст. 106  Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

В зв'язку з тим, що відповідач не оскаржив рішення про застосування штрафних санкцій, сума штрафу вважається узгодженою і підлягає сплаті в повному обсязі.

Рішенням № 289 від 26.07.2006 р. відповідачу надавався термін для добровільного перерахування штрафу, якій дорівнювався 10 днів з дня одержання рішенням.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” своєчасно не сплачені суми страхових внесків вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою).

          Враховуючи наведені законодавчі норми та обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.  

На підставі зазначеного та керуючись ст.ст. 72, 94, 160-164 КАС України, суд -

 

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити. 

2.          Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1):

-   на користь Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі (37200, Полтавська область, м. Лохвиця, вул. Перемоги, 15, р/р 25609301286 в ОПЕРВ Полтавського обласного управління ВАТ "Державний ощадний банк України" МФО 331467 , код ЄДРПОУ 22532217) заборгованість по сплаті недоїмки по фінансовій санкції в розмірі 170,00 гривень;

Видати виконавчий документ з набранням постановою законною сили за заявою особи, на користь якої прийнято постанову.

3.          Постанову надіслати сторонам за адресами, вказаними у вступній частині постанови.

 

          Суддя                                                                                          Тимченко Б.П.

 

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація