Справа №22-ц-1238 Головуючий у 1-й інстанції Левченко Т.А.
Категорія 26 Суддя - доповідач Шевченко В.А.
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
07 жовтня 2008 року м. Суми
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого - Шевченка В.А.,
суддів - Білецького О.М., Кононенко О.Ю.,
при секретарі - Кияненко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми
на рішення Зарічного районного суду м. Суми від 08 серпня 2008 року
у справі за заявою ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми про встановлення факту нещасного випадку на виробництві, зобов'язання здійснювати страхові виплати,
в с т а н о в и л а :
Рішенням Зарічного районного суду м. Суми від 08 серпня 2008 року позов ОСОБА_1 задоволено.
Встановлено факт нещасного випадку на виробництві, що стався з ОСОБА_1 19 червня 1972 року при виконанні ним трудових обов'язків на заводі ЗБК-6 об'єднання “Сумизалізобетон”, внаслідок якого він отримав травму правого ока.
Зобов'язано Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми направити ОСОБА_1 на огляд до МСЕК для встановлення ступеня втрати працездатності, оформити особову справу ОСОБА_1 та здійснювати йому відповідні страхові виплати у зв'язку з ушкодженням здоров'я на виробництві.
В апеляційній скарзі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми, посилаючись на неповноту з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні заяви.
Колегія суддів вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню.
Ухвалюючи рішення, місцевий суд виходив з того, що ОСОБА_2, з яким 19 червня 1972 року під час виконання трудових обов'язків на заводі ЗБК-6 об'єднання “Сумизалізобетон” стався нещасний випадок, внаслідок якого останній отримав травму правого ока, не було встановлено відсоток втрати працездатності, а його особова справа відсутня.
Зі змісту позовної заяви, поданої в порядку, визначеному главою 6 розділу ІV ЦПК України, та інших матеріалів справи вбачається, що в даному випадку виник спір щодо спонукання відповідача до вчинення певних дій та з приводу виплати позивачеві страхових сум.
За таких обставин, коли між особами, які беруть участь у справі виник спір про право, який має вирішуватися в позовному порядку, ухвалення рішення в порядку окремого провадження є безпідставним.
Відповідно до ч. 6 ст. 235 ЦПК якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
З урахуванням викладеного оскаржуване рішення підлягає скасуванню із залишенням заяви ОСОБА_1 без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 234, 235, 303, 307, 314, 315 ЦПК України, колегія
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми задовольнити частково.
Рішення Зарічного районного суду м. Суми від 08 серпня 2008 року в даній справі скасувати.
Заяву ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми про встановлення факту нещасного випадку на виробництві, зобов'язання здійснювати страхові виплати залишити без розгляду, роз'яснивши, що він має право подати позов на загальних підставах.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий -
Судді -