Судове рішення #3266398
2-4408\07

2-4408\07

 

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

29 листопада 2007 р.                           Ленінський районний суд м.  Харкова в складі:

головуючого судді               Терентьєва П.П.

при секретарі                        Безбородовій О.Л.

за участю адвоката               ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконкому Ленінської районної Ради м.  Харкова про визнання права власності,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулася до суду з позовом,  в якому просить визнати право власності на будинок з надвірними будівлями за номером АДРЕСА_1 після смерті своїх батьків посилаючись на те,  що вона не в змозі була оформити спадщину,  оскільки батьки збудував будівлю своєчасно не оформили її належними чином.

У судовому засіданні позивачка пояснила,  що після смерті матері вона зверталася до батька для оформлення,  але останній вважав,  що документи у повному порядку.

Представник відповідача проти позову не заперечував,  просив розглянути справу на думку суду.

Згідно акту геодезиста управління головного архітектора м.  Харкова від 16 травня 1955 року були визначені границі земельної ділянки АДРЕСА_1 (арк..спр.11) користувачем,  якої бувОСОБА_4. - батько позивачки.

За рішенням Виконкому Ленінської районної Ради м.  Харкова від 10 квітня 1956 року ОСОБА_3. і ОСОБА_4. - батькам позивачки була надана земельна ділянка розміром 492 кв.м.  АДРЕСА_1 на право будівництва будинку (арк..спр. 8),  а пізніше був оформлений договір про безстрокове використання земельної ділянки для будівництва житлового будинку від 7 травня 1956 року (арк..спр. 9,  10).

У 1958 році будинок був збудований,  але до наступного часу не оформлений у встановленому законом порядку.

За вказаною адресою було збудовано: житловий будинок Літ А-1,  з прибудовою Літ А' - 1    загальною площею 71, 4 кв.м. ,  житловою площею 43, 7 кв.м. ,  допоміжною площею 27,  7 кв.м.  гаражем Літ - Д,  вбиральнею Літ - Б,  парканами №1,  № 2,  № 4,  хвірткою №3 загальною вартістю 59, 143 грн.

13 лютого 1992 року померла мати позивачки - ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_4.,  про що свідчать надані копії свідоцтва про смерть обох (арк..спр. 12, 13).

Після смерті батька позивачка звернулася до нотаріального органу про оформлення спадщини,  але їй було відмовлено,  оскільки будинок не був зареєстрований у міському бюро технічної інвентаризації,  про що свідчить довідка (арк.хпр. 7).

Відповідно до  ст.  1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,  той із подружжя,  який його пережив та батьки.

Згідно зі  ст.  376 ЦК України на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно,  яке самочинно збудоване на ній,  якщо це не порушує права інших осіб.

Таким чином,  у судовому засіданні встановлено,  що батькам позивачки у встановленому законом порядку була надана земельна ділянка для будівництва і на ній збудований будинок,  а також інші будівлі,  але до наступного часу усі будівлі не оформлені та не зареєстровані у встановленому законом порядку у зв*язку з чим

 

необхідно визнати право власності на будівлі,  а потім визнати право власності на ці будівлі за позивачкою,  як спадкове майно,  після смерті її батьків.

Керуючись  ст.  ст.  5,  10, 60,  88,  212-213,  215 ЦПК України,   ст.   ст.  1261,  376 ЦК України суд,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Визнати право власності на будівлі,  розташовані на земельній ділянці площею 492 кв.м.  за адресою АДРЕСА_1

Визнати за ОСОБА_1 право власності на майно,  розташоване АДРЕСА_1 після смерті батьків ОСОБА_5  померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 ,  що помер ІНФОРМАЦІЯ_1,  а саме: житловий будинок Літ А-1,  з прибудовою Літ А' - 1 загальною площею 71, 4 кв.м. ,  житловою площею 43, 7 кв.м. ,  допоміжною площею 27,  7 кв.м.  гаражем Літ - Д,  вбиральнею Літ - Б,  парканами №1,  № 2,  № 4,  хвірткою №3 загальною вартістю 59,  143грн.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Ленінський райсуд м.  Харкова шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції,  або у порядку ч.4  ст.  295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація