ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" грудня 2006 р. Справа № 11/256
"13" грудня 2006 року Справа № 11/256
За позовом Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці
До приватного підприємця ОСОБА_1 м. Чернівці
Про стягнення заборгованості в сумі 170 грн.
Суддя С.М. Гушилик
Представники:
Від позивача: Чорней Т.В. - зав. юрид. сектором
Від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ: Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Чернівці про стягнення заборгованості в сумі 170 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідно до рішення НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, за відповідачем рахується заборгованість в сумі 170 грн.
Ухвалою суду від 14.11.2006 року відкрито провадження у справі, судове засідання призначено на 29.11.2006 року.
Ухвалою суду від 29.11.2006 року слухання у справі відкладено на 13.12.2006 року у зв'язку з неявкою у судове засідання представника відповідача.
Відповідач у судове засідання 13.12.2006 року не з'явився, пояснення на позов не надав, хоча і був повідомлений про час і місце слухання справи належним чином, а тому проаналізувавши надані матеріали, суд прийшов до висновку про можливість вирішення спору без його участі за документами, наданими позивачем.
Заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Першотравневому районі м. Чернівці і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
26.06.2006 року завідуючим сектора по роботі з громадянами - підприємцями УПФУ в Першотравневому районі м. Чернівці складений акт про порушення, яке полягало в тому, що відповідач не подав розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2005 рік. По факту даного порушення прийнято рішення НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, в розмірі 170 грн.
01 січня 2004 року за винятками, зазначеними у Прикінцевих положеннях, набув чинності Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон), який визначає, зокрема, принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування в Україні.
У відповідності до п. 4 ч. 2 ст. 17 Закону страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом..
Відповідно до пп.11.12 п.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності (крім тих, що обрали особливий спосіб оподаткування) та особи, які забезпечують себе роботою самостійно, - займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності, надають органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним роком.
Відповідно до п.5 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заборгованість відповідача по рішенню складає 170 грн.
Вказаний борг на день слухання справи не погашений, а тому підлягає стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71,86,94,159,160-163,185,186, п.6 Прикінцевих та перехідних Положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 (код НОМЕР_2, р/р відомостей немає) на користь Управління Пенсійного фонду України у Першотравневому районі м.Чернівці, вул. Головна, 245 (код 21430549, МФО 356464, р/р 256093013757 в ЧОУ ВАТ “Державний ощадний банк”) 170 грн. заборгованості по сплаті фінансових санкцій.
3. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 (код НОМЕР_2, р/р відомостей немає) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1,70 грн.
4. Відповідно до ч.1 ст.185, ч.1,3,5 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першою інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня складання у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений цим Кодексом строк, постанова набирає сили після закінчення цього строку.
У разі надання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.М. Гушилик