Судове рішення #32718629

14.10.2013



Справа №271/4066/13

Провадження №2/271/1883/13


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


14 жовтня 2013 року Червоногвардійський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі:

головуючого судді Маркєлова Р.І.,

при секретарі Данилик Т.В.,

за участю представника позивача Подлєсного В.С.,

відповідачки ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Макіївці цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Управлюча компанія - Альянс Град» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,-


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, на обґрунтування позовних вимог зазначивши, що відповідачка ОСОБА_2 мешкає за адресою: АДРЕСА_1. На підставі ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний сплачувати фактично надані комунальні послуги по утриманню будинків та прибудинкових територій. ТОВ «УК Альянс Град» фактично надавало послуги по управлінню, утриманню будинків та прибудинкових територій у період з 01.11.2008 року по 25.05.2013 року, а відповідачка в свою чергу була зобов'язана оплачувати надані послуги, але відповідачка не сплатила своєчасно та в повному обсязі плату за фактично надані їй послуги по встановленому тарифу. Відповідачці простою кореспонденцією направлялися листи з вказівкою суми заборгованості та строком погашення у добровільному порядку, однак заборгованість до теперішнього часу не погашена і ніякої відповіді не отримано. Станом на 25.05.2013 року відповідачкою за надані послуги платежі не проводились, чим був порушений п. 5 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги". Заборгованість відповідачки станом на 25.05.2013 року складає 3519,15 гривень. Просив стягнути з відповідачки на його користь вказану суму, а також судові витрати.

Представник позивача Подлєсний В.С., що діяв на підставі довіреності, у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги визнала частково, просила суд застосувати строки позовної давності.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази, суд у межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України) встановив наступне.

Відповідачка зареєстрована і мешкає в квартирі, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 5), пільг по оплаті комунальних послуг не має.

Як вбачається з інформації ТОВ «УК Альянс Град», плата за надані житлово-комунальні послуги відповідачкою не провадиться з 01.11.2008 року, в наслідок чого сума заборгованості станом на 25.05.2013 року складає 3519,15 гривень. Вказана сума до теперішнього часу не сплачена (а.с. 6-7). Претензій з боку відповідачки до роботи ТОВ «УК Альянс Град» не було.

Відповідно до вимог статей 66 і 68 Житлового кодексу України наймач, або член його родини, зобов'язаний вчасно (щомісяця) вносити плату по квартплаті та комунальним послугам.

Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані в силу вимог ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд вважає, що відповідачка в односторонньому порядку не виконувала покладені на неї законодавчим актом обов'язки, чим порушувала вимоги житлового законодавства, у зв'язку з чим створилась заборгованість по наданим послугам.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про законність позовних вимог та необхідність їх задоволення.

Згідно ст. 257 ЦК України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Таким чином, з відповідачки, на користь позивача підлягає стягненню заборгованість за житлово-комунальні послуги за період з 01.05.2010 року по 01.05.2013 року в сумі 2277,36 гривні.

Також з відповідачки підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в розмірі 229,40 гривень.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 11, 60, 88, 214, 215, 224 ЦПК України, статтями 64, 66, 68 ЖК України, суд,-


ВИРІШИВ:


Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія - Альянс Град» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія - Альянс град» заборгованість по сплаті за надані житлово-комунальні послуги у сумі 2277,36 гривень та судовий у розмірі 229,40 гривень, а всього стягнути 2506 (дві тисячі п'ятсот шість) гривень 76 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.




Суддя: Р.І. Маркєлов



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація