Судове рішення #3274805
Справа № 1-202

Справа № 1-202

 2008 р.

В И Р О К

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

 

29 жовтня 2008 року Сарненський районний суд Рівненської області -

одноособово суддя - Березень Ю. В.

при секретарі - Кудіній А. Р.

з участю прокурора - Шерстобітова Ю. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сарни справу про обвинувачення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженки та мешканки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, з середньою освітою, непрацюючої, неодруженої,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України, -

 

В С Т А Н О В И В :

 

Впродовж лютого-березня 2008 року ОСОБА_1., не будучи зареєстрованою як суб'єкт підприємницької діяльності, не маючи відповідного дозволу (ліцензії), в порушення Закону України від 19.12.1995 року “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 493 "Про тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами", якими передбачений порядок здійснення підприємницької діяльності щодо алкогольних напоїв, незаконно придбала з метою збуту у невстановленої досудовим слідством особи 38 літрів етилового спирту міцністю 95 об %, виготовленого промисловим способом, який не відповідає вимогам ДСТУ 4221-2003  "Спирт етиловий ректифікований", який незаконно зберігала з метою збуту в своєму будинку по АДРЕСА_1Рівненської області.

З частини придбаної недоброякісної сировини ОСОБА_1. в домашніх умовах кустарним способом шляхом змішування спирту та води незаконно виготовила алкогольний напій у вигляді водно-спиртової суміші міцністю 41-44 %, який не відповідає вимогам ДСТУ 4256-2003 "Горілки і горілки особливі. Технічні умови", становить загрозу для життя і здоров'я людей.

3 квітня 2008 року ОСОБА_1. по АДРЕСА_1шляхом розлиття у пластикові пляшки з корисливих мотивів незаконно збула незаконно виготовлені алкогольні напої ОСОБА_2.  у кількості 4785 мл на суму 50 грн. та ОСОБА_3. у кількості 503 мл на суму 5 грн.

3 квітня 2008 року працівниками міліції в будинку ОСОБА_1.  було виявлено та вилучено алкогольні напої, виготовлені з недоброякісної сировини кустарним способом, у вигляді водно-спиртової суміші міцністю 41-44 %, які не відповідають вимогам ДСТУ 4256-2003 "Горілки і горілки особливі. Технічні умови", становлять загрозу для життя і здоров'я людей у кількості 262 мл а також етиловий спирт міцністю 95 об. %, виготовлений промисловим способом, який не відповідає вимогам ДСТУ 4221-2003  "Спирт етиловий ректифікований" у кількості 18046 мл.

Вина підсудної ОСОБА_1. у вчиненні злочину, яка у судовому засіданні вину в інкримінованому їй діянні визнала повністю та щиро розкаялась, підтверджу­ється її визнавальними показаннями, в яких підсудна повно та детально пояснила про обставини вчиненого.

Суд визнав за недоцільне дослідження інших доказів про вищевказані обставини справи, оскільки такі обставини ніким не оспорювались.

 Дії ОСОБА_1. кваліфікуються за ч. 3 ст. 204 КК України як незаконне виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров'я людей; незаконне придбання, зберігання з метою збуту та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв.

При призначенні виду та міри покарання підсудній суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого нею злочину, особу підсудної, яка за місцем проживання характеризується позитивно, як пом'якшуючі покарання обставини приймає щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, вчинення злочину вперше, обтяжуючих покарання обставин судом не встановлено.

 Суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудної можливе шляхом призначення виду покарання позбавлення волі, покарання підсудній, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів, слід призначити ближче до нижньої межі вказаного виду покарання.

 З огляду на обставини справи виправлення засудженої можливе без відбування покарання, у відповідності до вимог ст. 75 КК України остаточне покарання слід призначити із застосуванням інституту звільнення від відбування покарання з випробовуванням.

Запобіжний захід засудженій - підписку про невиїзд до вступу вироку в закону силу слід залишити попередній.

Долю речових доказів слід вирішити у відповідності до ст. 81 КПК України.

Зазначені по справі в зв'язку з проведенням фізико-хімічної експертизи витрати в сумі 612 грн. відповідно в силу ст. 93 КПК України слід стягнути із засудженої.

 На підставі викладеного, керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд

 

З А С У Д И В :

 

ОСОБА_1визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк п'ять років з вилученням та знищенням вироблених алкогольних напоїв.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 від відбування основного покарання звільнити з випробовуванням з іспитовим строком на один рік та з покладенням відповідно до ст. 76 КК України обов'язку не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально - виконавчої системи та періодично з`являтись в ці органи для реєстрації.

 До вступу вироку в законну силу запобіжний захід засудженій залишити попередній - підписку про неви­їзд.

Речові докази -  пластикову лійку, спиртометр , 2 пластикові пляшки, аркуш паперу знищити.

Судові витрати в зв'язку з проведенням фізико-хімічної  експертизи в сумі 612 грн. стягнути із ОСОБА_1.

На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Рівнен­ської області через Сарненський районний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

 

Суддя:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація