Справа № 1-252
2008 р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2008 року Сарненський районний суд Рівненської області
одноособово суддя Березень Ю. В.
при секретарі Кудіній А. Р.
з участю прокурора Онищука С. П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сарни справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженки та мешканки АДРЕСА_1, українки, громадянки України, з середньою освітою, одруженої, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, непрацюючої, раніше не судимої
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 310 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1. в порушення вимог п. 15 Постанови КМ України від 3.01.1996, № 6 "Про затвердження Положення про порядок здійснення діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів", не маючи спеціального свідоцтва на право культивування снотворного маку, на присадибній ділянці свого господарства в АДРЕСА_1 у період з травня 2008 року по 13 липня 2008 року незаконно вирощувала 773 рослини маку снотворного з наркотично-активними алкалоїдами морфіну.
Вина підсудної в скоєнні злочину підтверджується її визнавальними показаннями, в яких вона дала пояснення, аналогічні викладеним у описовій частині вироку.
Суд визнав за недоцільне дослідження інших доказів про вищевказані обставини справи, оскільки такі обставини ніким не оспорювались.
Дії ОСОБА_1. кваліфікуються за ч. 2 ст. 310 КК України як незаконне вирощування снотворного маку у кількості п'ятисот і більше рослин.
При призначенні виду та міри покарання підсудній суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого нею злочину, особу підсудної, яка за місцем проживання характеризується позитивно, як пом'якшуючі покарання обставини приймає щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, вчинення злочину вперше, наявність на утриманні неповнолітніх дітей, обтяжуючих покарання обставин судом не встановлено.
Суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудної можливе шляхом призначення виду покарання позбавлення волі, покарання підсудній, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів, слід призначити ближче до нижньої межі вказаного виду покарання.
З огляду на обставини справи виправлення засудженої можливе без відбування покарання, у відповідності до вимог ст. 75 КК України остаточне покарання слід призначити із застосуванням інституту звільнення від відбування покарання з випробовуванням.
Запобіжний захід засудженій - підписку про невиїзд до вступу вироку в закону силу слід залишити попередній.
Долю речових доказів слід вирішити у відповідності до ст. 81 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В :
ОСОБА_1визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 310 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк три роки.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 від відбування покарання звільнити з випробовуванням з іспитовим строком на один рік та з покладенням відповідно до ст. 76 КК України обов'язку не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально - виконавчої системи та періодично з`являтись в ці органи для реєстрації.
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід засудженій залишити попередній - підписку про невиїзд.
Речові докази - 5 рослин маку знищити.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Рівненської області через Сарненський районний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя: