Судове рішення #32749113

Справа № 232/2452/13-ц

                                                                       Провадження № 2-Н/232/561/13


УХВАЛА

про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу

17 жовтня 2013 року                                 м. Кіровське


          Суддя Кіровського міського суду Донецької області Назаренко Г.В., розглянувши заяву Обласного комунального підприємства „Донецьктеплокомуненерго” за вимогою про стягнення з ОСОБА_1, ОСОБА_2 заборгованості за надані послуги з теплопостачання за період з 1 червня 2003 року по 30 вересня 2013 року, -


ВСТАНОВИЛА:


           16 жовтня 2013 року Обласне комунальне підприємство „Донецьктеплокомуненерго” звернулось до суду із заявою за вимогою про стягнення з ОСОБА_1, ОСОБА_2 заборгованості за надані послуги з теплопостачання за період з 1 червня 2003 року по 30 вересня 2013 року в сумі 21197,30 грн.

          В заяві Обласного комунального підприємства „Донецьктеплокомуненерго” про видачу судового наказу ставиться питання про стягнення з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на його користь заборгованості про надані послуги з теплопостачання за період з 1 червня 2003 року по 30 вересня 2013 року в сумі 21197,30 грн., оскільки вони є споживачами теплової енергії, що надається їм заявником, за адресою: м. Кіровське, мікрорайон МолодіжнийАДРЕСА_1, і зобов’язані оплачувати надані їм послуги.

Відповідно до ст.96 ч.1 п.3 ЦПК України судовий наказ може бути видано за заявленою вимогою про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги про стягнення суми заборгованості за наявності доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг, та надання суду документів, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на послуги, при цьому документи, що підтверджують матеріально-правову вимогу заявника, мають бути додані до заяви про видачу судового наказу в оригіналі або належним чином завірених копіях (ст. 98, ст.100 ч.3 п.2, ст.103 ЦПК України).

          Відповідно до ст. ст.256, 257 ЦК України позовна давність – це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальна давність встановлюється тривалістю у три роки. Відповідно до ч.ч.3, 4 ст.267 ЦК України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.

          Із доданих документів вбачається пропуск позовної давності. Розглядаючи справу в наказному провадженні, боржники позбавлені права заявити про застосування позовної давності, у зв’язку з чим заявлена вимога може бути вирішена лише у позовному провадженні.

           Відповідно до п.2 ч.3 ст.100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, у разі якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.

Із заяви і поданих документів вбачається спір про право, а тому у прийнятті заяви про видачу судового наказу слід відмовити.

Керуючись п.2 ч.3 ст.100 ЦПК України, суддя, -


УХВАЛИЛА:


Відмовити у прийнятті заяви Обласного комунального підприємства „Донецьктеплокомуненерго” за вимогою про стягнення з ОСОБА_1, ОСОБА_2 заборгованості за надані послуги з теплопостачання за період з 1 червня 2003 року по 30 вересня 2013 року у зв’язку із тим, що із заяви і поданих документів вбачається спір про право.

Роз’яснити заявнику, що відмова у прийнятті заяви унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою, і він має право звернутися з такими самими вимогами у позовному порядку.

Внесена сума судового збору в сумі 114,70 грн. стягувачу не повертається і у разі пред’явлення ним позову до божників у порядку позовного провадження зараховується до суми судового збору, встановленої за позовну заяву.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

          На ухвалу суду позивачем може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Донецької області через Кіровський міський суд Донецької області протягом п’яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.



          Суддя                                                                                          Г.В. Назаренко




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація