Судове рішення #32779331

Справа № 127/25244/13-ц

Провадження 6/127/1647/13


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 жовтня 2013 року                               Вінницький міський суд Вінницької області

в складі головуючого –судді Бойко В. М. ,

при секретарі Мельник А. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Вишенського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України до виконання зобов’язань ОСОБА_1 суд ,-

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання Вишенського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України до виконання зобов’язань ОСОБА_1.

Подання мотивоване тим, що в Вишенському відділі державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції відкрито виконавче провадження по виконанню виконавчого листа по справі № 2-2248 виданого 05.07.2004 Ленінським районним судом м.Вінниці, про стягнення з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрованого за адресою м. Вінниця, Стахурського 74/87 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, щомісячно, але не менше неоподаткованого мінімуму доходів громадян починаючи з 01.03.2004 року і до повноліття. На даний час гр. ОСОБА_1 ухиляється від сплати аліментів. Заборгованість по аліментам складає 46 848,46 грн. Станом на сьогоднішній день заборгованість боржником не погашена.

Представник Вишенського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції в судове засідання не з’явився, хоча повідомлявся належним чином повідомлення про причини неявки до суду не надійшло.

Дослідивши матеріали подання, суд вважає, що подання необґрунтоване та не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно ст.11 Закону України “Про виконавче провадження” у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, державний виконавець звертається до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Враховуючи викладене, керуючись п. 5. ч.1 ст. 6 Закону України “Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України”, підставою для тимчасового обмеження у праві виїзду громадян України за кордон громадянинові України, є ухиляння від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.

Відповідно до ст. 11 Закону України “Про виконавче провадження” державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Однак, з матеріалів подання не вбачається, що державним виконавцем вжито достатніх заходів, спрямованих на виконання судового рішення та не додано відповідних доказів. До того ж,



державним виконавцем не надано до суду жодних доказів, які б давали підстави вважати, що боржник може виїхати за межі України, не виконавши вказане зобов’язання.

Крім того, суд звертає увагу, що норма ст. 6 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” кореспондується з фактом наявності паспорту для виїзду за кордон. При цьому, державний виконавець не надав суду жодних доказів того, що ОСОБА_1 має паспорт для виїзду за кордон або звернувся до відповідних органів з метою одержання паспорту для виїзду за кордон, що об’єктивно свідчило б про намір боржника залишити межі України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 9, 11 Закону “Про виконавче провадження”, ст. ст. 209, 210, 377-1 ЦПК України, суд, –


УХВАЛИВ:


В задоволенні подання Вишенського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України до виконання зобов’язань ОСОБА_1 - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


          

Суддя :






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація