Судове рішення #32852036

Справа 688/2938/13-ц

№ 2/688/764/13


Рішення

Іменем України

(заочне)


09 жовтня 2013 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області у складі:

головуючого-судді Колодяжного С.Ю.

при секретарі Гавриловій Н.К.

з участю представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Шепетівка цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк “ПриватБанк” до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,


встановив:


          Публічне акціонерне товариство комерційний банк „ПриватБанк" (надалі - ПАТ КБ „ПриватБанк") звернулося в суд з позовом до ОСОБА_2, в подальшому змінило позовні вимоги і просить стягнути з відповідача 19012,96 грн. заборгованості за кредитним договором. Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що 12.07.2006 року між банком та відповідачем був укладений договір про відкриття карткового рахунку і обслуговування платіжної картки, відповідно до якого останній отримав кредит у розмірі 250 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 36% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки. Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана заява разом з Умовами надання банківських послуг, Правилами користування платіжною карткою складає між ним та Банком Договір, підтверджується підписом у заяві. Відповідно до п.9.12 Умов та правил надання банківських послуг договір діє протягом 12 місяців з моменту підписання. Якщо протягом цього терміну жодна зі сторін не проінформує іншу сторону про припинення дії Договору, він автоматично лонгується на такий же термін. Однак, відповідач належним чином умов договору не виконав і за період з 13.11.2008 року по 31.05.2013 року має заборгованість в сумі 19012,96 грн., з яких 17631,39 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, а також штраф в розмірі 1381,57 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала, покликаючись на мотиви такого, яеий просить задовольнити.

Відповідач, який належним чином був повідомлений про час, день та місце розгляду, в судове засідання повторно не з’явився і про причини своєї неявки суд не повідомив.

За таких обставин, відповідно до ч.1 ст.224 ЦПК України, враховуючи відсутність заперечень позивача проти заочного розгляду справи, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

          Згідно з п. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов'язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.



Відповідно до ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти

          Відповідно до ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Як встановлено судом, 12.07.2006 року між ЗАТ КБ "Приват Банк", правонаступником якого є ПАТ КБ "Приват Банк", та ОСОБА_2, був укладений договір про відкриття карткового рахунку і обслуговування платіжної картки, у відповідності до умов якого банк надав позичальнику грошові кошти в сумі 250 грн. зі сплатою 36 % річних з кінцевим терміном погашення кредиту, що відповідає строку дії картки.

Кредитний договір складається із заяви позичальника від 12.07.2006 р., Умов та Правил надання банківських послуг.

Відповідно до заяви про видачу кредитної картки порядок погашення заборгованості здійснюється щомісячними платежами в розмірі 7 % від суми заборгованості. Погашення заборгованості по кредитному ліміту може здійснюватися як внесенням грошей ОСОБА_2 на картку так і списанням Банком коштів з Дебетної карти.

Згідно Заяви від 12.07.2006 року відповідач ОСОБА_2 12.07.2006 року отримав кредитну картку з кредитним лімітом 1500 грн. Цією ж заявою відповідач ствердив, що ознайомлений з Умовами та Правилами надання банківських послуг, Тарифами ПриватБанку. Пунком 6.5 Умов та Правил надання банківських послуг передбачено обов'язок Клієнта погашати заборгованість по Кредиту, процентах за його користування, по перевитраті платіжного ліміту, а також оплачувати комісії на умовах, передбачених цим Договором. При порушенні Клієнтом строків платежів по будь-якому з грошових зобов'язань, передбачених цим Договором більш ніж на 120 днів, Клієнт зобов’язаний сплатити Банку штраф в розмірі 500 грн + 5% від суми позову, що передбачено п. 8.6 Умов та Правил надання банківських послуг.

Також встановлено, що ОСОБА_2 порушив зобов'язання за кредитним договором, внаслідок чого, згідно розрахунку заборгованості, утворилась заборгованості за період з 13.11.2008 року по 31.05.2013 року в сумі 19012,96 грн., з яких 17631,39 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, а також штраф в розмірі 1381,57 грн.

За змістом ст.ст. 610, 612 ЦК України порушенням зобов?язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобовязання. Боржник вважається таким, що прострочив виконання, якщо він не виконав його у строк, передбачений умовами договору або встановлений законом.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст.631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.

Згідно п. 9.12 Умов і правил надання банківських послуг, які є невід'ємною частиною договору, договір діє протягом 12 місяців з моменту підписання. Якщо протягом цього терміну жодна із сторін не проінформує іншу сторону про припинення дії договору, він автоматично пролонгується на такий же термін.

Пунктом 6.4 Умов передбачено, що у випадку незгоди зі змінами правил та/або тарифів банку, позичальник зобов'язаний надати банку письмову заяву про розірвання цього договору і здійснити погашення заборгованості перед банком (у випадку, якщо вона є), в тому числі заборгованість, яка виникла протягом 30 днів з моменту повернення карт, виданих держателю і його довіреним особам. При незгоді зі списанням коштів по картрахунку письмово проінформувати банк про це протягом 35 днів з моменту списання.

Таке свідчить про те, що сторони, укладаючи зазначений договір, досягли згоди, що по закінченню строку його дії відповідна картка продовжується банком на новий строк, якщо раніше (до початку місяця закінчення строку дії) не поступило письмової заяви держателя про закриття картрахунку, а відтак продовжується строк дії кредитного договору, тобто, момент досягнення домовленості вважається таким, що настав.

Таким чином, на підставі умов кредитного договору, строк дії картки та строк дії кредитного договору поновлюється кожного разу зі спливом терміну дії карти.

Із матеріалів справи вбачається, що з моменту укладання кредитного договору, 12.07.2006 року, ніхто зі сторін до цього часу не заявив про намір його припинити. У свою чергу, відповідачка не надала банку письмової заяви про закриття картрахунку.

За таких обставин строк дії картки, у тому числі і строк дії кредитного договору, пролонгувався з кожним роком і діяв станом на 31.05.2013 року.

Виходячи з наведеного та враховуючи, що ОСОБА_2 в добровільному порядку взяті на себе зобов'язання за кредитним договором не виконує, суд вважає за необхідне позов задоволити в повному обсязі і стягнути із відповідача в користь ПАТ КБ “Приват Банк” вказану суму заборгованості за кредитним договором від 12.07.2006 р.

Також, із ОСОБА_2, відповідно до ст.88 ЦПК України, слід стягнути на користь ПАТ КБ “Приват Банк” понесені судові витрати у розмірі 229,40 грн.

          На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10, 11 60, 88, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України і ст.ст. 11, 509, 526, 611, 1048-1050, 1054 ЦК України, суд –


вирішив:


          Позов задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк “Приват Банк” заборгованість за кредитним договором від 12.07.2006 р. у розмірі 19012,96 грн. (дев'ятнадцять тисяч дванадцять гривень дев'яносто шість копійок).

Стягнути із ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк “Приват Банк” 229,40 грн. (двісті двадцять дев’ять гривень сорок копійок) судових витрат.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.




          Суддя:                                                                                          


Оригінал рішення.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація