УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №668/10295/13-ц
Пров. №2/668/2935/13
09.08.2013 Суддя Суворовського районного суду м.Херсона Рябцева М.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору дійсним та визнання права власності на приміщення
В С Т А Н О В И В :
При подачі даної заяви позивачем не дотримані і не виконані вимоги ст.ст.119,120 ЦПК України.
Так позивачем не вказана ціна позову, в залежності від якої повинний бути сплачений судовий збір.
Сплачений позивачем судовий збір в розмірі 270 грн. вочевидь не відповідає вартості спірного майна – торговий павільйон, що знаходиться на розі пр.. Ушакова та вул.. Маяковського в м. Херсоні.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.80 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - ціна позову визначається вартістю майна.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру сплачується 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.2 ст.80ЦПК України, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Суд роз'яснює, що одним із доказів вартості майна може бути оцінка майна, складена суб'єктом оціночної діяльності, оцінкою бюро технічної інвентаризації.
Якщо позивач не надасть доказів вартості спірного майна, суддя визначає, що розмір судового збору за вказаним позовом має бути сплачено у розмірі 770 гривень, 270 гривень, з яких вже сплачено.
Відповідно до ч.1 ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Оскільки в ухвалі йдеться про визначення розміру судового збору, то відповідно до п.9 ч.1 ст. 293 ЦПК України ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду.
Керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору дійсним та визнання права власності на приміщення - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
У разі невиконання ухвали у зазначений строк заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала протягом п'яти днів з дня отримання її копії може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги через Суворовський районний суд м. Херсона
Суддя Рябцева М.С.