УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2008 року м. Івано- Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючого: Проскурніцького П.І.
суддів: Бойчука І.В., Горблянського Я.Д.,
секретаря: Семків З.П.,
сторін: позивача ОСОБА_1,
адвоката ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Іллінецького дошкільного навчального закладу "Калинка", третя особа ОСОБА_3, про поновлення на роботі і стягнення заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, за апеляційною скаргою Іллінецького дошкільного навчального закладу "Калинка", на рішення Снятинського районного суду від 26 листопада 2007 року,-
ВСТАНОВИЛА:
07 вересня 2007 року ОСОБА_1, звернувся до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що з 12 травня 2005 року працював у Іллінецькому дошкільному навчальному закладі "Калинка" кочегаром а в літній період, після закінчення опалювального сезону, згідно наказу від 17 квітня 2006 року, виконував обов"язки сторожа і двірника.
17 серпня 2007 року йому було вручено трудову книжку із записом про звільнення з роботи за ст.40 п.4 КзПП України ( прогул без поважних причин). Пояснення, з приводу порушення ним трудової дисципліни, адміністрація в нього не витребувала, прогулу не вчиняв а причиною звільнення вважає намір адміністрації прийняти на його місце іншу особу.
Справа № 22-ц-328/ 2008 рік. Головуючий у 1 інстанції: Рожик Є.В.
Категорія 40 Доповідач: Проскурніцький П.І.
Просив поновити його на роботі, стягнути заробіток за час вимушеного прогулу і
5000 гривень моральної шкоди.
Рішенням Снятинського районного суду від 26 листопада 2007 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, виконуюча обов"язки завідувача Іллінецького дошкільного навчального закладу "Калинка", подала апеляційну скаргу в якій вказує, що судом першої інстанції неправильно встановлені фактичні обставини справи. Не враховано того, що приступивши до виконання обов'язків завідувача вона виявила відсутність на роботі позивача про що повідомила сільського голову оскільки прийом та звільнення з роботи працівників дошкільного закладу погоджується сільською радою. Сільський голова намагався з"ясувати причини відсутності позивача на роботі, про те останній, відмовився давати пояснення з цього приводу, що викликало в подальшому необхідність документувати його прогули. За невиходи на роботу позивач притягувався до дисциплінарної відповідальності. Дошкільна дитяча установа повинна користуватись печаткою сільської ради, оскільки попередня завідуюча дитячим дошкільним закладом відмовилась передати печатку. Текст наказу повністю відповідає долученим до справи документам.
Просить рішення суду першої інстанції скасувати і ухвалити нове рішення про відмову в позові.
Колегія суддів, вислухавши доповідача, сторони, перевіривши матеріали справи, приходить до висновку що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом першої інстанції, на підставі зібраних по справі доказів встановлено, що позивача звільнено з роботи відповідно до наказу №141 від 17 серпня 2007 року за прогул, який мав місце 24-25 липня 2007 року. За вчинення прогулів 24-25 липня 2007 року наказом №2 від 31 липня 2007 року він уже був притягнутий до дисциплінарної відповідальності і до нього застосовано в виді дисциплінарного стягнення догана. Наказом №3 від 16 серпня 2007 року за прогули які мали місце в серпні 1.08; 2.08; 3.08; 6.08; 7.08; 9.08; 10.08; 14.08; 15.08; 16.08 2007 року до нього в виді дисциплінарного стягнення застосовано догану.
Відповідно до вимог ст. 147 КзПП України, за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосоване тільки одне з дисциплінарних стягнень, тому в адміністрації дошкільного навчального закладу "Калинка", не було підстав застосовувати до позивача ще одне дисциплінарне стягнення в виді звільнення з роботи.
Судом першої інстанції також дана оцінка іншим доказам по справі які підтверджують обставини порушення трудового законодавства при звільненні з роботи
позивача.
Перевіривши справу в межах заявленого позову та в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги.
Посилання на поважність причин не затвердження запису в трудовій книжці позивача, печаткою навчального закладу, а також документування вчинення дисциплінарних порушень позивача, не можуть бути підставою для ухвалення нового рішення про відмову в позові, при ухваленні судом першої інстанції рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 303 ч.2 ЦПК України, суд апеляційної інстанції не вправі переоцінювати докази, які судом першої інстанції були досліджені у встановленому законом порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 307; 308; 314; 315 ЦПК України,колегія судців,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Іллінецького дошкільного навчального закладу "Калинка", відхилити.
Рішення Снятинського районного суду від 26 листопада 2007 року, залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення але може бути оскаржена в касаційному порядку, безпосередньо до Верховного Суду України на протязі двох місяців.