Справа № 1 П-2/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2008 року Глухівський міськрайонний
суд Сумської області в складі: головуючого судді Васяновича В.М. ,
при секретарі Воскобойник Н.І., з участю прокурора Богданова В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Глухів кримінальну справу з постановою слідчого СВ Глухівського МРВ УМВС України в Сумській області, погодженою з Глухівським міжрайонним прокурором
- про направлення кримінальної справи для її закриття у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, -
ВСТАНОВИВ:
16 січня 2008 року до Глухівського міжрайонного суду Сумської області надійшла кримінальна справа №569 з постановою слідчого, погодженою з Глухівським міжрайонним прокурором, про направлення її до суду для закриття в зв'язку із закінченням строків давності.
Дану кримінальну справу було порушено 10 серпня 1992 року слідчим Глухівського МРВ УМВС України в Сумській області Лесненком А.А. за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 81 КК України 1960 року за фактом скоєння невстановленою особою в ніч на 09 серпня 1992 року крадіжки 11 поросят з СТФ колгоспу „Ленінський путь", що знаходиться в с. Сопич Глухівського району. Всього внаслідок цієї крадіжки колгоспу „Ленінський путь" було заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму 5374 карбованця.
За результатами проведеного по справі досудового слідства особа, яка скоїла даний злочин встановлена не була, тому на підставі п.3 ст. 206 КПК України постановою слідчого від 10 вересня 1992 року провадження по даній справі було призупинено. До теперішнього часу особу, яка вчинила зазначений злочин, не встановлено.
Виходячи з положень ст. ст. 5, 12 КК України та ч.3 ст. 185 чинного на даний час кримінального кодексу України, злочин, за ознаками якого була порушена вищевказана справа, є тяжким злочином.
У відповідності ж до частин 2 та 3 ст. 11-1 КПК України у випадку, коли в ході дізнання та досудового слідства протягом строків, зазначених в ч.1 ст. 49 КК України, не встановлено особу, яка вчинила злочин, прокурор або слідчий за згодою прокурора направляє кримінальну справу до суду для вирішення питання про її закриття.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, який вважає, що провадження в справі необхідно закрити, суд приходить до висновку, що оскільки з часу скоєння вищевказаного злочину, який є тяжким, пройшло більше 10 років, і особу, яка його вчинила, не встановлено, провадження в справі необхідно закрити в зв'язку із закінченням строків давності.
На підставі ст. ст. 5, 12, 49, 185 ч.3 КК України та керуючись ст. ст. 7-1, 11-1, 246, 273 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження по кримінальній справі №569, порушеній за ознаками злочину, передбаченого ст. 81 ч.3 КК України 1960 року, за фактом скоєння невстановленою особою крадіжки 11 поросят на загальну суму 5374 карбованця з СТФ колгоспу „Ленинский путь", що знаходиться за адресою: Глухівський район, с. Сопич, в зв'язку із закінченням строків давності.
На постанову може бути подано апеляцію до апеляційного суду Сумської області на протязі 7 діб з моменту її проголошення.