Справа №2-518/2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2008 р. М. Запоріжжя
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого судді СТРАТІЙ Є.В.
при секретарі МОРОЗ Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в М. Запоріжжі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
встановив:
Позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.народження, в сумі 235 гр. щомісячно, починаючи з дня народження дитини, зазначивши, що 02.12.2006 р. було укладено шлюб з відповідачем, з 23 травня 2007 р. спільне життя з відповідачем припинено, вона проживає із сином, який знаходиться на її утриманні, відповідач матеріальної допомоги не оказує. Крім того, вона, як дружина також потребує матеріальної допомоги, яку від чоловіка не отримує. Просила стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання дитини в твердій грошовій сумі в розмірі 235 гр. щомісяця, кошти на своє утримання в розмірі 282 гр. щомісяця, починаючи з часу, коли вони мешкають окремо - з 23.05.2007 р.
В судовому засіданні позивачка уточнила позовні вимоги, просила стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання сина в твердій грошовій сумі в розмірі 526 гр. щомісяця, починаючи з дня народження дитини, кошти на своє утримання в розмірі 633 гр., починаючи з 23.05.2007 p., додаткові витрати на лікування дитини в сумі 467, 62 гр., пояснивши, що їй достовірно невідомо де працює відповідач, цю інформацію він приховує, працює не офіційно, під час вагітності та після пологів чоловік матеріальної допомоги не оказу-вав, вона пропонувала йому надати допомогу, але її прохання відповідач залишив без уваги.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, пояснивши, що за станом здоров'я він не може працевлаштуватись, матеріальну допомогу він надав в межах можливого, не заперечує проти стягнення з нього аліментів на утримання дитини, але в розмірі не більше 200 гр., на утримання дружини не згоден сплачувати аліменти, оскільки, позивачка пішла від нього сама, він намагався помиритися з нею, але вона відмовляється жити разом, проти позову в частині стягнення витрат на придбання ліків для дитини також заперечував, пояснивши, що ці кошти він передавав дружині.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Сторони перебувають у шлюбі з 02 грудня 2006 р. (свідоцтво І-ЖС № НОМЕР_1, яке видане Заводським відділом РАЦС Запорізького міського управління юстиції).
Від шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (свідоцтво І-ЖС № НОМЕР_2, яке видане Заводським відділом РАЦС Запорізького міського управління юстиції), який проживає разом із матір"ю, що підтверджено довідкою голови квартального комітету № 1 Жовтневого району М. Запоріжжя.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу її матері, батька, або у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, непостійний доход, частину доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, які
2
мають суттєве значення, суд за заявою платника або отримувача може визначити розмір аліментів в твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред"явлення позову, відповідно до частини 2 цієї статті аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв"язку з ухиленням останнього від їх сплати. В цьому випадку суд може присудити аліменти за минулий'час, але не більш як за три роки.
Згідно до наданих позивачкою медичних документів дитина хворіє на алергічний дерматит та потребує постійного лікування. За призначенням лікаря позивачкою були придбані медичні препарати на суму 467, 62 гр., що підтверджено наданими чеками.
Відповідно до ст. 185 СК України батьки зобов"язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами, в тому числі хворобою дитини.
Відповідно до частини 2 ст. 84 СК дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трирічного віку.
В цій частині доводи позивачки підтверджуються наданими свідоцтвами про шлюб та народження дитини, довідкою квартального комітету.
Відповідно до ст. 79 Сімейного кодексу України аліменти на дружину присуджуються за рішенням суду від дня пред"явлення позову, відповідно до частини 2 цієї статті аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв"язку з ухиленням останнього від їх сплати, з урахуванням обставин справи суд може ухвалити рішення про стягнення аліментів за минулий час, але не більш як за один рік.
Позивачка в судовому засіданні пояснювала, що з 23.05.2007 р. після сварки з чоловіком вона пішла від нього проживати до своїх батьків. Заперечень проти цього факту відповідач не надав.
Судом оглянуті надані відповідачем документи (медична картка, довідка про встановлення групи інвалідності, в якій встановлений строк наступного переогляду - 2004 p., після цього документи про стан його здоров'я відсутні).
Доводи відповідача про те, що він надавав матеріальну допомогу дружині та на утримання дитини, нічим не підтверджені.
Стаття 60 ЦПК України покладає на сторони обов'язок довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Таким чином, дослідивши надані докази, вивчивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення сторін, враховуючи, що відповідачем не надано доказів того, що він не має можливості надавати матеріальну допомогу, відповідно до ст. 58 Закону України «Про державний бюджет» на 2008 р. встановлений прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років в розмірі 526 гр., а для працездатних осіб - в розмірі 633 гр., позивачка не працює в зв'язку із відпусткою по догляду за дитиною, яка хворіє і потребує додаткових витрат на придбання ліків, додаткового харчування, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі і саме в тому розмірі, який визначила позивачка.
З відповідача на користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 51 гр. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення - 30 гр.
На підставі викладеного та керуючись ст. . ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 79, 84, 180, 181, 184, 185, 191 Сімейного кодексу України, суд
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.народження, в розмірі 526 гр. щомісяця, починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_1 р. до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1
3
аліменти на її утримання в розмірі 633 гр. щомісячно, починаючи з 23 травня 2007 р. до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 додаткові витрати на лікування дитини в розмірі 467 гр.62 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 в бюджет держави судовий збір в розмірі 51 гр. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 30 гр.
Рішення суду підлягає негайному виконанню в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.