Судове рішення #3296967

Справа № 2-А-143/2008 p.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2008 р. м. Запоріжжя

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя в складі:

головуючого судді СТРАТІЙ Є.В.

при секретарі МОРОЗ Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Орендного підприємства „Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» про зобов'язання відповідача вчинити певні дії,


встановив:


ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Орендного підприємства «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» про зобов'язання відповідача вчинити певні дії, зазначивши, що відповідачем не закрито розділ Реєстру прав на реєстраційну справу на знищене нерухоме майно літ. А, право власності на яке було зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1.

В судовому засіданні представник позивача просив суд задовольнити позов, зобов'язати відповідача скасувати державну реєстрацію права власності на знищений об'єкт нерухомого майна - літ.А, право власності на яке було зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав заяву про визнання позову та розгляд справи у його відсутності.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши доводи та пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд дійшов наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Позивачу належить на праві власності земельна ділянка площею 0, 0334 га, що розташована в АДРЕСА_1.

Право власності на зазначену земельну ділянку підтверджено договором купівлі-продажу від 05.09.2003 року та Державним актом на право власності на земельну ділянку ЗП № НОМЕР_1.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки укладено позивачем з ОСОБА_2, якій земельна ділянка площею 0, 0334 га належала на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку ЗП № НОМЕР_2, про що зазначено в п. 1.1 нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Пунктом 3.1 договору купівлі-продажу від 05.09.2003 року зазначено, що земельна ділянка вільна від будь-яких майнових прав і претензій третіх осіб, на ній не розташовані об'єкти нерухомого майна. Викладене підтверджено викопіюванням на схемі плану будівельного кварталу, виконаного ОП «ЗМБТІ».

Після набуття права власності на земельну ділянку, позивачу стало відомо про те, що відповідачем до теперішнього часу не скасована державна реєстрація права власності на знищений в 1994 році жилий будинок літ.А, що був розташований за адресою: АДРЕСА_1, право власності на 11/20 частин якого було зареєстровано за ОСОБА_3 та на 9/20 частин за ОСОБА_4.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень -офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення


2

речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.

Порядок реєстрації прав на нерухоме майно регулюється положеннями Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», «Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно» (затверджено наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від 07.02.2002 року, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 року за № 157/6445).

Відповідно до п.1.6 «Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно» реєстрації підлягають права власності тільки на об'єкти нерухомого майна, будівництво яких закінчено та які прийняті в експлуатацію у встановленому порядку, за наявності матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених тим БТІ, яке проводить реєстрацію права власності на ці об'єкти. Не підлягають реєстрації тимчасові споруди, а також споруди, не пов'язані фундаментом із землею.

Пунктом 4.2 «Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно» передбачено, що Розділ Реєстру прав та реєстраційна справа закриваються на підставі рішення реєстратора прав у разі знищення нерухомого майна.

В порушення вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», п.4.2 «Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно», відповідачем не закрито реєстраційну справу на знищене нерухоме майно літ. А, будинок, що був розташований за адресою: АДРЕСА_1, право власності на 11/20 частин якого було зареєстроване за ОСОБА_3 та на 9/20 частин за ОСОБА_4.

Враховуючи викладене, вивчивши матеріали справи, оцінивши надані докази, вислухавши доводи та пояснення представника позивача, суд знаходить позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 9, 11, 160, 161, 163, 167 КАС України, Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», п. 4.2 «Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно», суд


постановив:


Адміністративний позов ОСОБА_1 до Орендного підприємства «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» про зобов'язання відповідача вчинити певні дії задовольнити.

Зобов'язати Орендне підприємство «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» скасувати Державну реєстрацію права власності на знищене нерухоме майно - житловий будинок літ.А, що був розташований за адресою: АДРЕСА_1, право власності на 11/20 частин якого було зареєстровано за ОСОБА_3 та на 9/20 частин за ОСОБА_4, та закрити розділ Реєстру прав та реєстраційну справу на знищене нерухоме майно.


Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до адміністративного апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-тиденний строк заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація