Судове рішення #329829
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

у м. Феодосії

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2006 року                                                                                      м. Феодосія

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії у складі:

головуючого судді: Моісеєнко Т.І.,

суддів                        Іщенка В.І.,

Мамасуєвої Л.О.,

при секретарі:       Піцик Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосії цивільну справу за скаргою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на дії Державної виконавчої служби м. Феодосії щодо відмови у прийнятті до виконання виконавчого документу та відкритті виконавчого провадження за апеляційною скаргою Державної виконавчої служби у м. Феодосії на рішення Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим від 02 червня 2006 року,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду зі скаргою на дії ДВС м. Феодосії щодо відмови у прийнятті до виконання виконавчого документу та відкритті виконавчого провадження. Вимоги скарги мотивовані тим, що рішенням Феодосійського міського суду АР Крим від 29 квітня 2005 р. позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визначення порядку користування земельною ділянкою був задоволений. 08 липня 2005 р. заявниці звернулися з виконавчим листом до ДВС м. Феодосії, однак, постановою від 15 липня 2005 р. їм було відмовлено у прийнятті виконавчого листа до провадження і він був повернений ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що останні вважають неправомірним, а постанову державного виконавця необгрунтованою та такою, що не відповідає вимогам законодавства.

Рішенням Феодосійського міського суду АР Крим від 02 червня 2006 р. скарга ОСОБА_1 та ОСОБА_2 була задоволена: постанова державного виконавця ВДВС м. Феодосії від 15 липня 2005 р. про відмову у прийнятті виконавчого документу і відкритті виконавчого провадження по примусовому виконанню рішення Феодосійського міського суду АР Крим від 29 квітня 2005 р. була скасована.

ДВС м. Феодосії не погодилася з таким судовим рішенням і подала на нього апеляційну скаргу, в якій просить оскаржувану ухвалу скасувати і провадження по справі закрити, оскільки, на думку апелянта, судом при задоволенні скарги були неправильно застосовані норми матеріального і процесуального законодавства, а також неповно з'ясовані обставини по справі і їм дана неналежна правова оцінка.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення

осіб, які з'явилися у судове засідання, перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла

висновку, що апеляційна скарга ДВС у м. Феодосії не підлягає задоволенню з наступних

підстав.                                                                                                              

Справа 22-ц-1961-Ф/06р.                        Головуючий у першій інстанції

Кисельова О.М.              

Суддя-доповідач Іщенко В.І.

 

Задовольняючи скаргу ОСОБА_1 та ОСОБА_2, суд першої інстанції виходив з того, що постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження від 15 липня 2005 р. є неправомірною, як є неправомірним і посилання державного виконавця на те, що рішення суду про визначення порядку користування земельною ділянкою домоволодіння АДРЕСА_1 примусовому виконанню не підлягає, оскільки порядок користування зазначеною земельною ділянкою визначений з моменту набрання рішенням законної сили.

З такими висновками суду погоджується колегія суддів, оскільки вони зроблені на підставі ретельно досліджених доказів, яким надана належна правова оцінка. Судом правильно встановлені фактичні обставини справи, характер спірних правовідносин і постановлене рішення, яке відповідає вимогам матеріального і процесуального закону.

Відповідно до ст.383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Зі змісту ст.4 ЗУ „Про виконавче провадження" вбачається, що державний виконавець повинен вжити усі заходи, які передбачені законодавством, для виконання судового рішення, тому посилання державного виконавця на те, що рішенням Феодосійського міського суду АР Крим 29 квітня 2005 р. вже визначений порядок користування земельної ділянкою і ніяких заходів для його виконання робити не треба, колегія суддів вважає необгрунтованим.

Безпідставним вважає колегія суддів і твердження ДВС у м. Феодосії про ліквідацію ВДВС у м. Феодосії і про те, що правонаступником останнього ДВС у м. Феодосії не є, оскільки відповідно до вимог цивільного законодавства ліквідація підприємств, установ та організацій у деяких випадках передбачає перехід прав та обов'язків до іншої особи, а відповідно до акту прийому-передачі від 28 листопада 2005 р. (а.с.38) Відділом ДВС Феодосійського МУЮ та Феодосійським МУЮ передано апелянту всі справи виконавчого провадження.

Таким чином, рішення суду першої інстанції є правильним і ухваленим із дотриманням вимог матеріального та процесуального права, судом досліджені всі суттєві обставини по справі і їм дана належна оцінка всім доказам по справі, тому підстав для скасування зазначеного рішення за апеляційною скаргою ДВС у м. Феодосії не вбачається.

На підставі наведеного і, керуючись ст.ст. 303, 307 ч.1 п.1, 308 п.1, 313, 314, 315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати по цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державної виконавчої служби у м. Феодосії відхилити.

Рішення Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим від 02 червня 2006 року - залишити без змін.                                                                                                                                                                             Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців до суду касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація