УХВАЛА
24 жовтня 2013 р. справа № 804/13895/13-а
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Прудник С.В., перевіривши матеріали адміністративного позову відділу у справах культури, туризму, національностей та релігій Васильківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області до відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, третя особа - Державна фінансова інспекція у Дніпропетровській області про визнання дій державного виконавця Данилевської Т.М. незаконними, визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, визнання незаконними та скасування постанов від 15.10.2013 р. про стягнення виконавчого збору та накладення штрафу, зобов'язання закрити виконавче провадження, -
ВСТАНОВИВ :
22 жовтня 2013 року відділ у справах культури, туризму, національностей та релігій Васильківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить:
1. Визнати дії державного виконавця Данилевської Т.М. незаконними.
2. Визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий лист по справі № 2а-14951/10/0470.
3. Визнати незаконною та скасувати постанову старшого державного виконавця від 15.10.2013 р. про стягнення з боржника виконавчого.
4. Визнати незаконною та скасувати постанову старшого державного виконавця від 15.10.2013 р. про накладення штрафу.
5. Зобов'язати відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області закрити виконавче провадження по даній справі.
Перевіривши адміністративний позов на відповідність вимогам ст. ст. 105 - 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд доходить до висновку, що вона подана з порушенням вимог закону.
Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява.
Адміністративний позов не містить найменування адміністративного суду, до якого звертається позивач.
Також, вимогою п. 2 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, є зазначення у позовній заяві номеру засобу зв'язку позивача та адреси електронної пошти, якщо такі є.
В адміністративному позові не зазначено засобів зв'язку та адреси електронної пошти позивача.
П. 3 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідачем в адміністративному позові зазначено відділ примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби, що є взагалі не повною назвою установи, а також, не зазначено номеру засобу зв'язку та адреси електронної пошти.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України № 10 від 14.09.2012 р. зазначено, що відповідачем у справах з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби чи іншої посадової особи органів державної виконавчої служби є відповідний орган, та визначено вичерпний перелік органів державної виконавчої служби, серед яких є:
1. Державна виконавча служба України, до складу якої входить відділ примусового виконання рішень.
2. Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень.
3. Районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
Так, відповідачами можуть бути лише перераховані органи державної виконавчої служби у зв'язку із тим, що структурні підрозділи органів державної виконавчої служби: відділ примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, відділи примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі - не визначені Законом України «Про державну виконавчу службу» як самостійні органи державної виконавчої служби, що виключає можливості їхньої участі як відповідачів у справах.
Отже, позивачу слід визначити належного відповідача по справі.
Щодо третьої особи, позивачем не зазначено на стороні кого вона долучається до справи, та чи заявляє вона самостійні вимоги на предмет спору. В позовній заяві, також, вказана не повна назва установи, та не зазначено номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є.
Крім того, вимогою п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, є зазначення у позовній заяві змісту позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Отже, враховуючи п'ять пунктів позовних вимог, з якими відділ у справах культури, туризму, національностей та релігій Васильківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області звертається до адміністративного суду, позивач має по кожній позовній вимозі окремо обґрунтувати свої вимоги, з посиланням та наданням доказів, на які він посилається, з урахуванням строків звернення з цими вимогами, як це передбачено ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України. Суд зауважує, що всі докази, які подаються до суду, мають бути засвідчені належним чином.
До того ж, відповідно до ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Всупереч вказаній нормі, адміністративний позов відділу у справах культури, туризму, національностей та релігій Васильківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області не містить дати його підписання.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
До матеріалів адміністративного позову надано три фіскальні чека, які не є належним доказом направлення відповідачу та третій особі копії позовної заяви з додатками, оскільки з його змісту неможливо встановити, які саме документи направлені та кому.
Отже, на підтвердження факту надіслання відповідачу та третій особі копії позовної заяви з доданими до неї матеріалами, позивачу слід надати до суду докази направлення, та докази отримання позовної заяви з додатками всіма сторонам по справі, або, як це передбачено листом Вищого адміністративного суду України № 2091/11/13-11 від 16.11.2011 р., що належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення, складений працівником поштового зв'язку, разом з розрахунковим документом.
Крім того, ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, до позову надано квитанцію № 46 / С51Е89В6729D від 21.10.2013 р. на суму 34,43 грн., отримувачем якої є Бабушкінське Казначейство, платіжні данні не відповідають реквізитам для сплати судового збору за подання адміністративного позову до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Отже, позивач повинен сплатити судовий збір на реквізити: одержувач - УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код ОКПО 37989253, розрахунковий рахунок 31210206784008, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету - 22030001, із зазначенням, в призначенні платежу найменування суду, до якого звертається позивач з позовною заявою.
Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 105 - 107 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 53, 105-108, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов відділу у справах культури, туризму, національностей та релігій Васильківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п'яти) робочих днів, з моменту отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду: позовної заяви, шляхом викладення тексту в новій редакції, із зазначенням дати її підписання, та з урахуванням сукупності недоліків, вказаних судом, з наданням доказів направлення та отримання відповідачем та третьою особою копії позовної заяви, та доданих до неї документів; надання оригіналу документу про сплату судового збору на реквізити: одержувач - УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код ОКПО 37989253, розрахунковий рахунок 31210206784008, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету - 22030001, із зазначенням в призначенні платежу найменування суду, до якого звертається позивач з позовною заявою.
Роз'яснити позивачу, що у відповідності до п. 1. ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, в разі невиконання вимог ухвали суду і не усунення недоліків до вказаного строку, позовна заява разом з доданими до неї документами буде вважатися неподаною, і повертається особі, яка її подала. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, яка звернулась до суду із позовною заявою.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя С. В. Прудник