Судове рішення #33002668


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

30 жовтня 2013 року справа № 919/1260/13


Суддя господарського суду міста Севастополя Архипенко О.М., розглянувши матеріали позовної заяви Державного професійно-технічного навчального закладу «Севастопольське вище професійне училище засобів зв'язку та інформаційних технологій»

(вул. Вакуленчука, 29, м. Севастополь, 99053)

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

(АДРЕСА_1) та

регіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

(пл. Повсталих, 6, м. Севастополь, 99008)

про визнання недійсною Додаткової угоди №2 та зобов'язання повернути майно,


ВСТАНОВИВ :


Державний професійно-технічний навчальний заклад «Севастопольське вище професійне училище засобів зв'язку та інформаційних технологій» (далі - позивач) звернувся до господарського суду міста Севастополя (далі - суд) з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1) та регіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про:

- визнання недійсною Додаткової угоди №2 від 10.09.2013 до договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого) майна, яке знаходиться у державній власності №739 від 10.11.2008;

- зобов'язання ФОП ОСОБА_1 передати Державному професійно-технічному навчальному закладу «Севастопольське вище професійне училище засобів зв'язку та інформаційних технологій» орендовані їм площі по акту приймання-передачі.

У відповідності до частини першої статті 58 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) в одній позовній заяві може бути об'єднано кілька вимог, зв'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених законом порядку і розмірі.

Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» (далі - Закон).

Відповідно до частини першої статті 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір справляється у розмірі однієї мінімальної заробітної плати (підпункт 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону).

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2013 становить 1147,00 грн.

Пунктом 2.11 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 №7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», зокрема визначено, що якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.

Таким чином, оскільки позивачем у позовній заяві об'єднано дві вимоги немайнового характеру (визнання недійсною Додаткової угоди, зобов'язання повернути майно) розмір судового збору, який позивач повинен сплатити при зверненні до господарського суду з даним позовом, складає 2294,00 грн.

Натомість, позивачем до позовної заяви додано платіжне доручення від 23.10.2013 № 418 про сплату судового збору лише у розмірі 1147,00 грн, що є меншим, ніж передбачено Законом, і свідчить про не подання позивачем належних доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

З урахуванням викладеного вище, суд дійшов висновку, що позовна заява Державного професійно-технічного навчального закладу «Севастопольське вище професійне училище засобів зв'язку та інформаційних технологій» подана без додержання вимог пункту 3 частини першої статті 57 та відповідно до приписів пункту 4 частини першої статті 63 ГПК України підлягає поверненню позивачу без розгляду.

Відповідно до частини третьої статті 63 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.

Керуючись пунктом 4 частини першої статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд


у х в а л и в :

Позовну заяву Державного професійно-технічного навчального закладу «Севастопольське вище професійне училище засобів зв'язку та інформаційних технологій» до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та регіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання недійсною Додаткової угоди №2 та зобов'язання повернути майно, - повернути без розгляду.


Суддя О.М.Архипенко








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація