Судове рішення #330486
Справа 22- 8858

Справа 22- 8858                                             Суддя 1 інстанції Янюк Ю.Б.

Категорія 19                                                     Доповідач Бугрим Л.М.

 

УХВАЛА Іменем   України

13 листопада 2006 року Апеляційний суд Донецької області у складі

Головуючого Бугрим Л.М Суддів Зінов"євої А.Г. Шевченко В.Ю При секретарі Іванові В.М.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м Донецьку апеляційну скаргу ВАТ Українська страхова компанія Гарант- АВТО" на рішення Констянтинівського міскрайсуду Донецької області від 25 липня 2006 року постановленного по цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ВАТ Українська страхова компанія" Гарант- АВТО", ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення страхового відшкодування, матеріальної та моральної шкоди

Заслухавши доповідь судді Бугрим Л.М., вислухавши пояснення представника ВАТ УСК Гарант -АВТО" Волкової Г.М., позивачки ОСОБА_1, перевіривши матеріали справи, апеляційний суд

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Констянтинівського міськрайсуду Донецької області від 25 липня 2006 року були задоволені частково позовні вимоги ОСОБА_1до ВАТ Українська страхова компанія" Гарант- АВТО" / далі страхова компанія / про стягнення страхового відшкодування, матеріальної та моральної шкоди.На користь позивачки з ВАТ УСК Гарант-АВТО" було стягнуто недоплачене страхове відшкодування у розмірі 7393 грн 92 коп. а також судові витрати , а усього було стягнуто 7922 грн 46 коп. З відповідача ОСОБА_3 на користь позивачки було стягнуто матеріальну шкоду у сумі 4091 грн 26 коп,.моральну шкоду у сумі 3000 грн., судові витрати, а усього 7352 грн. 71 коп

На зазначене судове рішення ВАТ УСК Гарант-АВТО" була подана апеляційна скарга у якій ставиться питання про скасування судового рішення в частині стягнутих сум зі страхової компанії.

В обгрунтування доводів апеляційної скарги страхова компанія посилається на те, що судом дана невірна оцінка наданим доказам,суд не врахував те,що в атомашині, яка належить позивачці підлягало заміні лише три деталі, а всі інші підлягали ремонту, суд не врахував висновок автотоварознавчого дослідження від 6 грудня 2005 року щодо розміру відшкодування шкоди , а виходив лише з висновку автотоваровідчої експертизи, якою вказано для заміни 11 деталів,що є необгрунтованим. Судом также було безпідставно відмовлено у призначенні додаткової експертизи. Окрім того , розцінки у висновку експерта були вказані на момент її проведення, а не намомент ДТП, що є також помилковим.

У судовому засіданні представник ВАТ УСК Гарант -Авто" Волкова Г.М. підримувала доводи апеляційної скарги у повному обсязі, просила рішення суду в частині стягнутих сум зі страхової компанії скасувати, оскільки позивачці було сплачено усі належні суми.

Позивачка ОСОБА_1 просила рішеня суду залишити без зміни, оскільки страхова компанія занизила суму страхового відшкодування і порушила її законні права та інтереси, не виконала умови укладенного договору страхування.

Відповідачі ОСОБА_2та ОСОБА_3у судове засідання не з"явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленою, а рішення суду- залишенню без зміни з наступних підстав.

Розглядаючи справу, суд першої інстанції повно та всебічно дослідив обставини справи надані докази, вірно визначив характер спірних правовідносин, наданим доказам дав .    правильну оцінку та вірно застосував матеріальний закон.

Зокрема, судом встановлено , що у результаті дорожньо- транспортної пригоди,яка сталася 5 грудня 2005 року з вини водія ОСОБА_2 який керував за усним дорученням ОСОБА_3 належним йому автомобілем Volvo- 760 „ було пошкоджено належний позивачці ОСОБА_1 автомобіль „Opel- Astra який було застраховано на підставі укладенного договору від 1 лютого 2005 року з ВАТ УСК Гарант - АВТО". У відповідності до умов договору страхування одразу ж після ДТП, ОСОБА_1повідомила страхову компанію про ДТП та звернулась з письмовою заявою щодо сплати страхового відшкодування.За домовленістю зі страховою компанією автомобіль було оглянуто представником компанії , а розмір збітків було визначено станцією технічного обслуговування Opel ТОВ Гратіум м. Донецька", спеціалісти якої оглянули автомобіль та склали рахунок -фактуру № НОМЕР_1 від 10 грудня 2005 року відповідно до якої вартість запасних частин та ремонту автомобіля складала 15806 грн. / а.с. 13-14/

.Між тим, страховиком 10 січня 2006 року було складено страховий акт у якому збиткі були визначені у сумі 9884 грн. 23 коп. , а страхове відшкодування було сплачено у сумі 7486 грн. 28 коп.   з чим не погодилась позивачка та звернулась до суду.

У процесі розгляду справи для з"ясування розміру матеріальної шкоди судом була призначена товарознавча експертиза згідно висновку якої вартість запасних частин та ремонту автомобіля Opel- Astra без врахування сум втрати товарного вигляду та франшизи складає 15665 грн..

Встановивши ці обставини, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що у відповідності з вимогами ст. 20 Закону України Про страхування" страхова компанія зобов"язана доплатити позивачці страхове відшкодування у сумі - 7393 грн 92 коп. та понесені судові витрати.

Доводи апеляційної скарги про те, що суд дав невірну оцінку зібраним доказам і ,зокрема, не врахував висновки експерта ОСОБА_4 ,який проводив автоваровідче дослідження і який визначив розмір шкоди у сумі 9888 грн. 23 коп./ а.с. 35-43/ є непереконливими. Судом першої інстанції обгрунтовано не було прийнято до уваги цей висновок, оскільки експерт у данному випадку не є належною особою, а у відповідності до п.п. 9.9.2 Правил добровільного страхування транспортних засобів / КАСКО/ розмір збитків визначається аварійним   комісаром,   чого   зроблено   не   було.   Експертом   визначається   розмір відшкодування лише у випадку спричинення шкоди майну третіх осіб.

Оскільки страховиком не було визначено розмір страхового відшкодування у відповідності з вимогами закону, судом обгрунтовано було призначено проведення товарознавчої експертизи. У суда не було підстав для сумніву у висновкх експерта,якого попереджено за дачу завідомо неправдивого висновку і висновки якого узгоджуються з данними СТО Opel" ТОВ Гратіум".

Таком не можна погодитись з твердженням апелянта про те, що розмір відшкодування шкоди слід було визначати на час ДТП, оскільки саме з вини страховика не було сплачено страхове відшкодування і на час експертизи збільшилась вартість ремонта автомашини, ремонт якої до цього часу не виконано.

Інші доводи скарги не спростовують висновків суду

Рішення   суду   постановлено   з   дотриманням      вимог   матеріального   та процесуального закону, тому підстав для його скасування не вбачається

Керуючись ст ст. 307 ч.1 п.1., 308, 313, 314 ч. 1. 1, 315 ЦПК України , апеляційний суд

У X ВАЛИВ:

Апеляційну скаргу  ВАТ Українська страхова компанія Гарант- АВТО" відхилити.

Рішення Констянтинівського міскрайсуду Донецької області від 25 липня 2006 року постановленного по цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ВАТ Українська страхова компанія" Гарант- АВТО", ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення страхового відшкодування, матеріальної та моральної шкоди залишити- без зміни.

Ухвала суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена до Верховного суду України на протязі двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація