УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2007 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого Ісаєвої Н.В.
суддів Ткачук О.О., Галушко Л.А.
при секретарі Зелінському О.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ВАТ « ЕК Одесаобленерго » в особі Кілійських РЕМ на рішення Кілійського районного суду Одеської області 16 жовтня 2007 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ « ЕК Одесаобленерго » в особі Кілійських РЕМ Ьмаїльських електричних мереж про визнання недійсним акту про порушення правил користування електричною енергією та за позовом ВАТ « ЕК Одесаобленерго » в особі Кілійських РЕМ Ізмаїльських електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення збитків за безоблікове користування електричною енергією, -
встановила:
ОСОБА_1 звернулась до суду з вимогою про визнання недійсним акту про порушення нею Правил користування електричною енергією, складеного 16.02.2005 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свої вимоги підтримала.
Представник відповідача позов не визнав, зазначив, що на момент перевірки мали місце порушення Правил користування електроенергією, та просив задовольнити позов ВАТ ЕК «Одесаобленерго» особі структурного підрозділу Кілійського РЕМ Ізмаїльських електричних мереж, поданий до суду 29.09.2006 року та стягнути на підставі акту про порушення Правил користування електричною енергією за № 205312 від 16.02.2005 року з ОСОБА_1 згідно наданого розрахунку збиткі за без облікове користування в сумі 1344 грн. 40 коп.
Рішенням суду в задоволенні і позову ОСОБА_1 до ВАТ «ЕК Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Кілійського РЕМ Ізмаїльських електричних мереж відмовлено.
Позов ВАТ « ЕК Одесаобленерго » в особі структурного підрозділу Кілійського РЕМ Ізмаїльських електричних мереж до ОСОБА_1 задоволено частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ « ЕК Одесаобленерго » в особі структурного підрозділу Кілійського РЕМ Ізмаїльських електричних мереж 57 грн. 87 коп.3битків за без облікове користування електричною енергією.
На рішення суду ВАТ « ЕК Одесаобленерго » в особі структурного підрозділу Кілійського РЕМ Ізмаїльських електричних мереж принесли апеляційну скаргу в який просять рішення суду першої інстанції скасувати, постановити нове рішення яким задовольнити їх позов, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права.
Справа № 22ц-5518/07 Категорія 44
Головуючий у першій інстанції Грекова-Раздорожна М.З. Доповідач Ісаєва Н.В.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, доводи апеляційної скарги та перевіривши законність і обгрунтованість рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає у зв'язку з тим, що районний суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази згідно ст.ст. 10, 60, 212 ЦПК України, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
У судовому засіданні встановлено, що сторонами не оспорювався факт того, що ОСОБА_1 постійно проживає за місцем реєстрації в АДРЕСА_1, і є абонентом ВАТ ЕК «Одесаобленерго » в особі структурного підрозділу Кілійського РЕМ Ізмаїльських електромереж, особовий рахунок НОМЕР_1 .
Згідно акту № 205313 від 16.02.2005 року, складеним в присутності 3 представників Кілійського РЕМ при проведенні перевірки Правил користування електричною енергією побутовими абонентом було виявлено розрив кабелю до обліку (фазного проводу), відключення фазного запобіжника та наявність перемички фазного проводу від розриву до штатної розетки, що свідчило про споживання електроенергії без обліку.
Завдана шкода позивачу склала згідно наданого розрахунку за період з 18.08.2004 року по 16.02.2005 року ( 183 дні) 1444 грн. 40 коп. ОСОБА_1 сплачено за актом 100 грн. за двома квитанціями від 18.02.2005 року (50 грн.) та від 21.02.2005 року (50 грн.)
П.53 Правил передбачено, що у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, складається акт, на підставі якого енергопостачальшпс має право визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача.
Підстав для визнання акту, складеного 3 представниками енергопостачальника, недійсним, судом не встановлено. Перевірку проведено в присутності повнолітнього члена сім'ї споживача - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, яка акт встановленом законом порядку підписала
Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до методики, затвердженої НКРЕ, згідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Обставини справи свідчали про те, що останнє контрольне зняття показань з приладу обліку електроенергії у споживача проведено 27 січня 2005 року, тобто за 20 днів до дати складання акту.
Розмір збитків, які підлягали відшкодуванню суд вважав таким, що підлягав розрахунку за 20 діб: 20 днів х 50, 600 квт. год х 0, 156 грн. = 157 грн. 87 коп.
Враховуючи викладене, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 303, ч.1 п. 1 ст. 307, 308, 314 ч. 1 п. 1, 315, 319 ЦПК України, судова колегія,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ВАТ « ЕК Одесаобленерго » в особі Кілійських РЕМ Ізмаїльських електричних мереж відхилити.
Рішення Кілійського районного суду Одеської області 16 жовтня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена до Верховного Суду України на протязі двох місяців.