СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
17.11.2008 |
Справа № 22-а-783/08 Попередня справа № 2-а-179/08 |
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Іщенко Г.М.,
суддів Горошко Н.П. ,
Дадінської Т.В.,
секретар судового засідання Колб Т.П.,
без участі представників сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим (головуючий суддя Горюнова Л.І.) від 15.07.08
за позовом ОСОБА_1(АДРЕСА_1)
до Євпаторійського центрального Дитячого клінічного санаторію Міністерства Оборони України (вул. Дувановська, 21, Євпаторія, Автономна Республіка Крим, 97416)
третя особа: Євпаторійське міське управління Пенсійного фонду (вул. Революції, 61, м. Євпаторія, 97416)
про примушування до оформлення документів, необхідних для призначення пільгової пенсії за віком
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1звернулася до Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Євпаторійського центрального дитячого клінічного санаторію Міністерства оборони України, третя особа - Євпаторійське міське управління пенсійного фонду про примушування до оформлення документів, необхідних для призначення пільгової пенсії за віком.
Позов мотивований тим, що адміністрація Євпаторійського центрального дитячого клінічного санаторію Міністерства Оборони України безпідставно відмовляла надати виписку з наказів про прийняття на роботу ОСОБА_1., а також числення трудового стажу за рік роботи санаторію за два роки, без правових підстав, порушуючи законні права і інтереси ОСОБА_1
Постановою Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 15 липня 2008 р. у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Євпаторійського центрального Дитячого клінічного санаторію Міністерства Оборони України про примушування до оформлення документів, необхідних для призначення пільгової пенсії за віком, відмовлено.
Не погодившись з постановою суду, ОСОБА_1. звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати, прийняти нову постанову, якою зобов'язати відповідача оформити необхідні документи.
Ухвалою суду від 02.10.2008 було призначено дану справу до апеляційного розгляду на 12.11.2008.
У судовому засіданні 12.11.2008 позивач підтримав доводи, яки викладені в апеляційній скарзі.
Представники відповідача, третьої особи просили залишити постанову суду без змін, вважаючи її законною та обґрунтованою.
У справі оголошено перерву до 17.11.2008.
У судове засідання 17.11.2008 представники сторін не з'явилися, повідомлені належним чином.
Судова колегія, розглянувши наявні матеріали, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтями 159, 163 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим; законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права з додержанням норм процесуального права; обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі; в мотивувальній частині постанови зазначаються встановлені судом обставини із посиланням на докази, а також мотиви неврахування окремих доказів.
Відмовляючи у позові ОСОБА_1., суд першої інстанції виходив з того, що у позивача є лише одна умова із трьох необхідних для до оформлення документів, необхідних для призначення пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки згідно з пунктом "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" пенсії за віком на пільгових умовах призначаються працівникам, зайнятим повний робочий 1 день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
Колегія суддів Севастопольського апеляційного адміністративного суду погоджується з таким висновком суду через наступне.
Відповідно до статі 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення»основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 6 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993р. №637, до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи про трудовий стаж, визначені зазначеним Порядком. Згідно з пунктом 20 Порядку, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом те, що 12 червня 1991 р. ОСОБА_1прийнята на роботу до Євпаторійського центрального дитячого клінічного санаторію Міністерства Оборони України на посаду медичної сестри. 01 березня 1996 р. вона була переведена на посаду медичної сестри інфекційного відділення з палатою інтенсивної терапії. В даний час продовжує працювати на цій посаді.
ОСОБА_1. неодноразово зверталася до адміністрації санаторію з вимогою про призначення їй пенсії за віком на пільгових умовах, а також про надання їй копій документів.
Згідно з пунктом "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пенсії за віком на пільгових умовах призначаються працівникам, зайнятим повний робочий 1 день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
За Списком № 2 необхідною передумовою виникнення права на таку пенсію є наявність наступних обов'язкових умов: зайнятість на таких роботах впродовж повного робочого дня, зайнятість на роботах за Списком № 2, наявність результатів атестації даного робочого місця починаючи з 21.08.1992.
Застосування Списків №1, №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "а", "б" статей 13, 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" регулюється Порядком застосування Списків № 1, № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах № 383 від 18.08.1992.
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992року, атестація робочих місць за умовами праці проводиться в строки, передбачені колективним договором, а не рідше одного разу на 5 років. Зазначена постанова набрала чинності 21.08.1992.
Таким чином, при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, якій дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи із шкідливими і важкими умовами праці після 21.08.1992, відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації.
Результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювалися докорінно умови і характер праці, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умови і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.
Якщо атестація з 21.08.1992р. не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21.08.1997р., право не підтвердилося, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкодливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21.08.1992р. включно, тобто до набрання чинності Порядку проведення атестації робочих місць.
Відповідно до пункту 9 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.
За результатами атестації робочих місць, відповідно до яких працівники інфекційного відділення санаторію не набувають права на пенсію за віком на пільгових умовах. Результати атестації затверджені Наказом начальника Євпаторійського Центрального дитячого клінічного санаторію Міністерства Оборони України від 16.08.2006 №39 "Про затвердження результатів атестування робочих місць за умовами праці в інфекційному відділенні". Комісією встановлена зайнятість працівників інфекційного відділення неповний робочий день (менш ніж 80% робочого часу).
ОСОБА_1. працює медичною сестрою інфекційного відділення з 01 березня 1996 р., тому зарахувати період її роботи в цьому відділені в пільговий стаж підстав немає.
Висновок суду про те, що ОСОБА_1. не підтвердила у повному обсязі наявність у неї трудового стажу, що дає право на призначення пенсії на Списком №2, відповідає фактичним обставинам справи.
Апеляційна скарга ОСОБА_1 не містить доводів, які спростовували б висновки суду.
За таких обставин суд першої інстанції дійшов вірного висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову, при цьому повно встановив обставини справи, дав їм вірну правову оцінку та не допустив порушень норм матеріального та процесуального права.
З огляду на викладене, судова колегія дійшла висновку про те, що висновки суду першої інстанції відповідають обставинам справи, а тому постанова Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 15 липня 2008 р. підлягає залишенню без змін, апеляційна скарга ОСОБА_1залишенню без задоволення.
Керуючись статтями 195, пунктом 1 частини 1 статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини1 статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 15 липня 2008 р. залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту проголошення.
Головуючий суддя Г.М. Іщенко
Судді Н.П.Горошко
Т.В. Дадінська