АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
1[1]
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2013 р. суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва Боголюбська Л.Б., за участю прокурора прокуратури Оболонського району м. Києва Лисенкова М.О., розглянувши подання прокурора прокуратури Оболонського району м. Києва Дяденко К. на постанову судді Оболонського районного суду м. Києва від 17 травня 2013 року щодо -
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1, -
В С Т А Н О В И Л А:
Постановою судді Оболонського районного суду міста Києва від 17.05.2013 року ОСОБА_4 був визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та до нього було застосовано адміністративне стягнення у виді 40 годин громадських робіт.
Згідно з постановою судді 05.04.2013 року о 19 год. 10 хв. ОСОБА_4 по вул. Шевченка в с. Рудницьке Баришівського району, Київської області, керував транспортним засобом «Ямаха» без державного номерного знака з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відповідно до встановленого порядку відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР.
В поданні прокурор Дяденко К. просить постанову Оболонського районного суду м. Києва від 17.05.2013 року скасувати та постановити нову, якою провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП посилаючись на те, що згідно вимог ст. 30-1 КУпАП, громадські роботи не призначаються чоловікам старше 60 років, а на час розгляду справи ОСОБА_4 його вік становив 63 роки.
Переглянувши справу за поданням прокурора Дяденко К. вислухавши пояснення прокурора, який підтримав подання, вважаю, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 30 - 1 КУпАП, громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
Громадські роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міська районним судом (суддею) на строк від дванадцяти до шістдесяти годин і відбуваються не більше як чотири години на день.
Громадські роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років та чоловікам старше 60 років.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, отже на момент винесення постанови Оболонського районного суду м. Києва від 17 травня 2013 року йому виполонилося 63 роки. Ці обставини при розгляді справи та визначенні виду адміністративного стягнення суддею враховані не були, а тому щодо ОСОБА_4 було застосоване стягнення, яке не могло бути призначене.
З урахуванням викладеного, вважаю, що постанова судді є необґрунтованою та незаконною і підлягає скасуванню, а провадження по адміністративній справі - закриттю, в зв'язку із закінченням строку накладання адміністративного стягнення, який сплинув відповідно до положень ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст. 294, п. 7 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Подання заступника прокурора Оболонського району м. Києва Дяденко - задовольнити.
Постанову Оболонського районного суду м. Києва від 17 травня 2013 року про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП - скасувати.
На підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП - закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_4 в зв'язку із закінченням строку накладання адміністративного стягнення.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя судової палати
з розгляду кримінальних справ
Апеляційного суду м. Києва Л.Б.Боголюбська
Справа №33/796/1451/2013 Категорія КУпАП: ч. 1 ст. 130
Головуючий у першій інстанції Майбоженко А.М.