Справа № 22а-672 Головуючий в першої
інстанції: Фастовець В.М. Доповідач: Оробцова Р.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2007 року м. Луганськ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Луганської області в складі:
головуючого: Оробцової Р.І.
суддів: Васюкової В.І., Медведєвої В.П.
при секретарі Шестаковій Ю.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 01 лютого 2007 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України у м. Лисичанську про визнання дій неправомірними, зобов'язання до перерахунку основної та додаткової пенсії, -
ВСТАНОВИЛА:
В січні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому зазначив, що відповідач з 03 листопада 2006 року порушує його права, відмовляючись нараховувати пенсію у відповідності із ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", згідно з яким інвалідам 2-ї групи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи пенсія виплачується у розмір 8-ти мінімальних пенсій за віком; та відмовляючись нараховувати згідно із ст. 50 цього ж Закону додаткову пенсію у розмірі 75% від розміру мінімальної пенсії за віком.
В зв'язку з чим просив визнати дії відповідача неправомірними, зобов'язати провести перерахунок з дня звернення до відповідача та призначати пенсію відповідно до вказаних норм у розмірі 2928 грн. з 03 листопада 2006р. та 3040грн. з 01 січня 2007р.
Постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 01 лютого 2007 року у задоволенні позову відмовлено за безпідставністю.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду скасувати, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю - доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не обґрунтована і не підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що Згідно із ст. 28 ч.1 і ч.3 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, у жінок 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим ч.1 ст. 28, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.
Відповідно до ст. 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії особам, віднесеним до 1 категорії, встановлюється у вигляді державної пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Згідно з ч. 5 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 116 Конституції України КМУ забезпечує здійснення внутрішньої і зовнішньої політики держави, виконання Конституції та Закону України, актів Президента України, а здійснює інші повноваження, визначені Конституцією та законами України. Згідно зі ст. 117 Конституції Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими для виконання.
Постановою від 03 січня 2002року №1 "Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних витрат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету" в порядку, в межах і спосіб передбачений Конституцією України встановлено, що розрахунок пенсій призначених відповідно до ст. 51 Закону провадиться з розміру 19 грн.91 коп.
Вказана
постанова Кабінету Міністрів України прийнята в межах його компетенції у відповідності із положеннями Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і на час розгляду справи є чинною.
Також не скасовані на час звернення позивача до відповідача і суду положення ст. 28 Закону "Про загальнообов'язкове соціальне страхування", відповідно до яких мінімальний розмір пенсії що дорівнює прожитковому мінімуму, застосовується виключно до пенсій, передбачених ст. 9 вказаного Закону. Пенсії чорнобильцям цією нормою не передбачені.
Таким чином, посилання позивача на ст. 67 ч.3 Закону від 03 жовтня 2006р. не встановлює ні порядку, ні механізму, ні будь-яких інших критеріїв, за якими можна було б визначити до якого розміру збільшується розмір основної та додаткової пенсії постраждалим 1-ї категорії.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, судова
колегія, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 01 лютого 2007 року відхилити.
Постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 01 лютого 2007 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України у м. Лисичанську про визнання дій неправомірними, зобов'язання до перерахунку основної та додаткової пенсії залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду може бути оскаржена до касаційної інстанції - Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили