Судове рішення #33425686


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Вінниця

30 жовтня 2013 р. Справа № 802/4241/13-а


Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Крапівницької Н.Л ,

за участю:

секретаря судового засідання: Котюжанського В.О.,

позивача: Безпалюка А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Вінниці адміністративну справу за позовом

прокурора Крижопільського району Вінницької області

до відділу містобудування та архітектури Крижопільської районної державної адміністрації Вінницької області

про визнання дій неправомірними та зобов'язання виконати в повному обсязі вимоги подання прокурора Крижопільського району від 05 вересня 2013 року №67-1481-вих-13, суд, -

В С Т А Н О В И В :

В суд з адміністративним позовом звернувся прокурор Крижопільського району Вінницької області до відділу містобудування та архітектури Крижопільської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання виконати в повному обсязі вимоги подання прокурора Крижопільського району від 05 вересня 2013 року №67-1481-вих-13.

В обґрунтування своїх позовних вимог в судовому засіданні прокурор зазначив, що проведеною прокуратурою Крижопільського району перевіркою відділу містобудування та архітектури Крижопільської районної державної адміністрації Вінницької області виявлено факти порушень вимог закону щодо законності виготовлення відповідачем будівельного паспорту від 22.03.13 р. на прибудову до квартири АДРЕСА_1 яку будує гр. ОСОБА_2. З метою усунення виявлених порушень, 05 вересня 2013 року прокуратурою Крижопільського району внесено подання «Про усунення порушень вимог Конституції України та Закону України «Про місцеві державні адміністрації», причин та умов, що їм сприяють». Прокурор вважає, що процедура видачі будівельного паспорту, а також порядок його оформлення визначені Порядком видачі будівного паспорта забудови земельної ділянки, який затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. №103 від 05.07.2011 року. Прокурор зазначив, що процедура видачі будівельного паспорту, а також порядок його оформлення визначені Порядком видачі будівного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. №103 від 05.07.2011 року. Відповідно до наказу №295 від 22 липня 2009 року Міністерства регіонального розвитку та будівництва України «Про затвердження ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт» визначено поняття прибудова - це вид реконструкції, при якій збільшується площа забудови житлового будинку шляхом створення нових приміщень, що безпосередньо прилягають до зовнішніх стін будинку. Прокурор вважає, що для будівництва прибудови видача будівельного паспорту законодавством не передбачено, а лише необхідно розробити відповідну проекту документацію

В судовому засіданні представник прокуратури заявлені позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених в позовній заяві, та просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явися, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Отже, суд вжив всі залежні від нього заходи щодо повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізацією ним права судового захисту, своїх прав та інтересів. Таким чином, суд прийшов до висновку, що відповідач, який належним чином повідомлений, умисно ухиляються від представництва в судовому засіданні.

На підставі вищенаведеного, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідачів відповідно до положень п. 4 ст. 128 КАС України, а саме, у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження прокурора при здійсненні прокурорського нагляду передбачені статтею 20 Закону України «Про прокуратуру». При виявленні порушень закону прокурор, у межах своєї компетенції, має право: 1) вносити подання; 2) у встановленому законом порядку, ініціювати притягнення особи до дисциплінарної, адміністративної відповідальності, складати протокол про адміністративне правопорушення та починати досудове розслідування; 3) звертатися до суду в передбачених законом випадках.

Судом встановлено, що на підставі постанови про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів від 29 серпня 2013 року прокурора прокуратури Крижопільського району Штуць Н.Г. проведено перевірку у відділі містобудування та архітектури Крижопільської районної державної адміністрації Вінницької області. За наслідками перевірки прокуратурою Крижопільського району на адресу відповідача внесено подання від 05 вересня 2013 року №67-1481-вих-13 «Про місцеві державні адміністрації», причин та умов, що їм сприяють» у якому зазначено, що на підставі рішення виконкому Крижопільської селищної ради «Про розгляд заяви гр. ОСОБА_2 щодо надання дозволу на виготовлення будівельного паспорта на прибудову до квартири АДРЕСА_1» відповідачем 22 березня 2013 року видано будівельний паспорт на прибудову до даної квартири. Прокурор вважає, що процедура видачі будівельного паспорту, а також порядок його оформлення визначені Порядком видачі будівного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства №103 від 05.07.2011 року. Відповідно до наказу №295 від 22 липня 2009 року Міністерства регіонального розвитку та будівництва України «Про затвердження ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт» прибудова - це вид реконструкції, при якій збільшується площа забудови житлового будинку шляхом створення нових приміщень, що безпосередньо прилягають до зовнішніх стін будинку. Позивач зазначив, що для будівництва прибудови видача будівельного паспорту законодавством не передбачено, а лише необхідно розробити відповідну проекту документацію.

Відповідачем відділом містобудування та архітектури Крижопільської районної державної адміністрації Вінницької області на адресу прокуратури надано відповідь від 13.09.13 р. №94 на подання прокурора в якій відповідач зазначив, що діяв на підставі своїх повноважень та керувався виключно законодавством України та будівельними нормами.


Так, відповідно до ст. 6 Закону України «Про основи містобудування» законодавство України про містобудування складається з Конституції України, цього Закону, законів України "Про планування та забудову територій", "Про архітектурну діяльність" та інших нормативно-правових актів, що видаються на виконання. Відповідно до ст.22 цього Закону право на забудову (будівництво) полягає у можливості власника, користувача земельної ділянки здійснювати на ній у порядку, встановленому законом, будівництво об'єктів містобудування, перебудову або знесення будинків та споруд.

Статтею 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт). Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки. Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів. За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі. Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об'єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.

Відповідно до п.1 Державних будівельних норм України, а саме, ДБН А 2.2.-3:2012 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», які затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України №98 від 03.03.2012 року, сфера застосування цих норм - склад та зміст проектної документації на нове будівництво, рекон струкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури.

Так, у пункті 3 ДБН А 2.2.-3:2012 визначені поняття та терміни, вжиті в цих будівельних нормах: пп. 3.1.будівництво - нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення об'єктів будівництва; пп. 3.2. об'єкт будівництва-будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси, лінійні об'єкти інженерно - транспортної інфраструктури; пп. 3.3. будівлі - споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несучо-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів.

Пп. 3.10 п.3 ДБН А 2.2.-3:2012 визначає поняття реконструкції - перебудова введених в експлуатацію в установленому порядку об'єктів будівництва, яка передбачає удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміну основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призна чення, геометричні розміри тощо). Реконструкція передбачає збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності)

Згідно з пп.1.1. п.1 «Порядку видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки», який затверджений наказом №103 від 05.07.11 р. Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, де даний Порядок розроблений відповідно до статті 27 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" і призначений для використання уповноваженими органами містобудування та архітектури та іншими суб'єктами містобудування при вирішенні питань забудови присадибних, дачних і садових земельних ділянок. Пп. 1.2. п.1 Порядку передбачає, що будівельний паспорт забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт) визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.

А тому, суд вважає, що прокурор допустив помилку при посиланні у своєму поданні від 05.09.13 року на наказ №295 від 22 липня 2009 року Міністерства регіонального розвитку та будівництва України «Про затвердження ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт», так як сфера застосування даних норм є - проектування, реконструкція і капітальний ремонт одноквартирних житлових будинків, гуртожитків, спеціалізованих житлових будинків для осіб похилого віку, окремих квартир, надбудованих, вбудованих і прибудованих приміщень незалежно від періоду їх будівництва, конструктивних систем, об'ємно-планувальних рішень, застосованих будівельних матеріалів і виробів, а також поширюються на проектування реконструкції будинків і приміщень різного призначення, що переобладнується у житлові.

Виходячи з вище наведеного, суд приходить до переконання, що в своїх діях відповідач керувався чинним законодавством та прийнятими будівельним нормами.

Таким чином, з урахуванням викладеного, судом встановлено, що відповідачем не порушено прав позивача, а тому, суд приходить до переконання, що в позовних вимогах слід відмовити.

Керуючись статтями 2, 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :


В позові прокурора Крижопільського району Вінницької області до відділу містобудування та архітектури Крижопільської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання виконати в повному обсязі вимоги подання прокурора Крижопільського району від 05 вересня 2013 року №67-1481-вих-13 відмовити.


Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький окружний адміністративний суд, шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.



Суддя Крапівницька Наталя Леонідівна





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація