Судове рішення #334984
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2006 року                                                           м. Хмельницький

колегія суддів судової палати з цивільних справ

апеляційного суду Хмельницької області в складі: головуючого - судді Ніколайчука М.Є.

суддів : Пастощука М.М.,   Самчука П.П.

при секретарі   Курдзіль М.В.

з участю сторін

рОЗГЛЯНула у     ВІДКРИТОМУ     СУДОВОМУ     Засіданні      ЦИВІЛЬНУ     Справу         22ц-1927   за        апеляційною  скаргою   ВАТ „ Хмельницький завод КПУ „Пригма-Прес"

на  рішення Хмельницького   міськрайонного суду від   6.9. 2006 року ,

встанови л а:

31 травня 2006 року в суд звернулось відкрите акціонерне товариство „ Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування „ Пригма-Прес" ( далі -ВАТ) з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2, де зазначало, що їм на підставі ордеру від 19.4.1999 року та договору на користування житлом було надано дозвіл на проживання в гуртожитку АДРЕСА_1 км.НОМЕР_1. ОСОБА_1 звільнився з підприємства 15.8.2000 року за власним бажанням, а тому сім"я підлягає виселенню із зазначеного приміщення в зв"язку з закінченням трудового договору без надання житла. ВАТ просило виселити ОСОБА_1, ОСОБА_2 та неповнолітню ОСОБА_3 із зазначеного приміщення.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 6 вересня 2006 року ВАТ в позові відмовлено з підстав пропуску строку звернення до суду.

ВАТ з таким рішенням не згідне, подало апеляційну скаргу, просить його скасувати, зазначає, що сторони не просили застосовувати строк позовної давності.

В апеляційному суді представник ВАТ скаргу підтримує.

Відповідач скаргу не визнає, крім того зазначає, що він звільнився з заводу в зв"язку з тим, що завод не платив заробітну плату.

Дослідивши матеріали справи , суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу ВАТ слід відхилити, рішення суду залишити без змін з таких підстав.

Відповідно до ст. 308 ЦПК України, суд апеляційної інстанції відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення суду першої інстанції без змін , якщо він постановив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції правильно встановив дійсні обставини справи, правовідносини, що виникли та застосував діюче законодавство.

Встановлено, що 3.5.1995 року, згідно наказу НОМЕР_2 ОСОБА_1 був прийнятий по переводу на Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування водієм.

19.4.1999 року ОСОБА_1 було надано кімнату НОМЕР_1 АДРЕСА_1 для проживання сім"єю з трьох чоловік.

В зв"язку з тим, що ОСОБА_1 на заводі ( правонаступник ВАТ) отримував мізерну заробітну плату ( а.с.32) він 14 серпня 2000 року подав заяву на звільнення і наказом від 15 серпня 2000 року був звільнений за власним бажанням.

Головуючий у першій інстанції -    Панасюк                                            Справа № 22ц-1927

Доповідач - Ніколайчук                                                                              Категорія 29,30

 

 

Відповідно до ст. 132 ч.2 ЖК України працівники підприємства, які поселені в гуртожитках в зв"язку з роботою, можуть бути виселені без надання іншого жилого приміщення у випадку звільнення за власним бажанням без поважних причин.

В судовому засіданні ( а.с.55) відповідачем було заявлено клопотання застосувати строк позовної давності.

Згідно зі ст.ст. 71,80 ЦК України ( в ред. 1963 p.) загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено (позовна давність), встановлюється три роки. Закінчення строку позовної давності до пред"явлення позову є підставою для відмови в позові.

З часу звільнення ОСОБА_1 з роботи пройшло 5 років 9 місяців, а тому суд обґрунтовано відмовив ВАТ в позові саме з цих причин.

Підстав для поновлення строків суд першої та апеляційної інстанції не вбачає.

Апеляційна скарга не містить відомостей, що рішення суду є неправильним.

Керуючись ст. 307,308,314,315, 317,319   ЦПК України, колегія суддів

ухвалила:

Апеляційну скаргу ВАТ „Хмельницький завод по випуску ковальсько-пресового устаткування „Пригма- Прес" - відхилити, рішення Хмельницького міськрайонного суду від 6 вересня 2006 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

 

Судді                                                                                   М.Є.Ніколайчук

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація