Справа № 2-1690-2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
5 листопада 2008 року Лутугинський районний суд Луганської області
у складі : головуючого судді Кулешової Л.В.
при секретарі Шкурко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Лутугине цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Луганської філії до ОСОБА_1 про відшкодування збитків,
В С Т А Н О В И В :
23 вересня 2008 року позивач звернувся до суду про стягнення з відповідача заподіяних збитків у розмірі 4971 грн.63 коп., посилаючись на те, що відповідач користується послугами позивача з електропостачання. Під час перевірки 5 серпня 2008 року було встановлено, що відповідач допустив порушення Правил користування електричною енергією для населення , що виразилося у підключенні розетки поза електролічильника прихованою проводкою, про що було складено акт № 029984 від 5 серпня 2008 року. Розрахунок суми збитку проведений за період з дня останньої технічної перевірки 2 червня 2006 року по 5 серпня 2008 року та складала 4971 грн. 63 коп.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги.
Відповідач позов визнав частково. Надав суду пояснення про те, що він дійсно підключив розетку поза електролічильника. Не згоден з розміром нарахованих збитків, так як він цією розеткою не користувався і вважає, що розрахунок збитків повинен нараховуватися з дня останнього контрольного огляду засобу обліку до дня усунення порушення, але не більше 6 календарних місяців, що передували дню виявлення порушення. Розетку він встановив в серпні 2007 року. Остання технічна перевірка була 16 червня 2007 року.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав. Відповідно до ст..1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодується в повному обсязі особою, яка її завдала. Судом встановлено, що відповідач є абонентом позивача та користується його послугами з електропостачання, що підтверджується особовим рахунком за № 16-13-46, відкритого на ім'я відповідача 1 січня 1987 року /а.с.4-5/ та ксерокопією договору № 16-13-46, укладеному між сторонами 1 червня 2006 року /а.с.11-12/.
У відповідності по п.48 Правил користування електричною енергією для населення споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладу обліку. Відповідно до акту №029984 від 5 серпня 2008 року встановлено порушення споживання електроенергії відповідачем шляхом підключення розетки поза електролічильника прихованою електропроводкою/ а.с.6/, що також підтверджується протоколом засідання комісії по розгляду акту № 029984 № 256 від 12 серпня 2008 року /а.с.10/, згідно з яким відповідач порушив Правила користування електричною енергією для населення та нараховане відшкодування збитків у розмірі 4971 грн.63 коп.
Згідно з розрахунком завданої шкоди позивачу завдана шкода у розмірі 4971 грн.63 коп./а.с.9/.
Посилання відповідача на те, що сума збитків повинна нараховуватися не більше шести календарних місяців є необґрунтована. Згідно з підпунктом «а» п.3.3. Методики визначення обсягу електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричної енергією / далі по тексту Медодика/ розрахунок вартості не облікованої електричної енергії дійсно здійснюється у разі виявлення порушень, зазначених у підпунктах 1-4,6 /якщо самовільне підключення було здійснено таким чином, що представники енергопостачальника могли виявити його при проведенні контрольного огляду засобу обліку/,- з дня останнього контрольного огляду засобу обліку до дня усунення порушення, але не більше загальної кількості днів у 6 календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.
Але , як встановлено у судовому засіданні та проти чого не заперечував сам відповідач, при проведенні контрольного огляду засобу обліку неможливо було виявити самовільне підключення розетки. А тому розрахунок вартості не облікованої енергії здійснено на підставі абзацу другого підпункту «а» пункту 3.3 Медотики, згідно з яким перерахунок за користування електричною енергією проводиться з дати останньої технічної перевірки або допуску електроустановки споживача в експлуатацію, але не більше ніж за три роки.
Розрахунок вартості не облікованої електричної енергії здійснено з 2 червня 2006 року, виходячи з дати установки електролічильника 1 червня 2006 року /а.с.4-5/ до дати виявлення порушення до 5 серпня 2008 року, перерізу електропроводу, за 8 годин роботи обладнання протягом доби відповідно до п.3.5 та формулі /2.7/ Методики.
Крім того, відповідач посилається на те, що остання технічна перевірка у нього проводилася 16 червня 2007 року. Але згідно з контрольними обходами від 16 червня 2007 року у відповідача були зняті лиш контрольні показання приладу обліку, а технічна перевірка не проводилася.
Беручи до уваги, що відповідач завдав шкоди позивачу, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, його було підтверджено протягом судового засідання, а з відповідача підлягає стягненню на користь позивача завдана шкода у розмірі 4971 грн.63 коп.
З відповідача також підлягає стягненню на користь позивача сплачені ним судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн. та судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн.
Керуючись ст.1166 ЦК України, Правилами користування електричною енергією для населення, ст..ст.10, 11, 60, 209, 212, 214, 215,218 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Луганської філії задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Луганської філії 4971 грн.63 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн..
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Лутугинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя :